Par laika apstākļiem latviešiem patīk runāt. Šis ir “labs” temats, ar kuru bieži iesākas sarunas starp nerunīgākajiem latviešu tautas eksemplāriem.

Satiekoties vecāka gadagājuma cilvēkiem nereti tiek salīdzinātas ziņas, ko katrs ir dzirdējis TV un radio un vienmēr kāds zina stāstīt, kāds laiks būs, ja ticam dabas vērojumiem. Varētu pat teikt, ka esam meteorologu tauta. Pie vecākām mājām var atrast no egles zara pagatavotu “barometru.” Ja egles zars liecas uz leju būs lietus, ja uz augšu, tad sauss laiks. Un šis nav vienīgais tehniskais laika pareģošanas rīks.

Bet pietiks par gudrībām. Esmu pamanījis, ka pašlaik ļoti aktīvs ir kļuvis jauns blogs par laika prognozēm – maikls.wordpress.com. Bloga autors ir Jānis Trallis, kurš agrāk savas prognozes publicējis www.meteozinas.lv, bet pašlaik vienkārši izsaka savu viedokli un prognozes par laika apstākļiem un prognozēšanas īpatnībām Latvijā.

Meteoziņas

Man pašam ļoti interesanti šķita palasīt par laika prognozēšanas aizkulisēm. Rakstā ir izstāstītas daudzas lietas, kuras palīdz ar vēsu prātu skatīties uz dažādajiem meteorologu solījumiem/prognozēm. Kā apgalvo pats bloga autors:

Izprotot laika apstākļu un prognožu mainīgo raksturu, paveras plašākas iespējas prognozes izmantot savā labā un atkrīt vilšanās par greizām prognozēm.

Ja vēlaties zināt kāds laiks būs šonedēļ, tad prognoze jau ir gatava. Tajā ir daži vārdi arī par Jāņiem, bet pagaidām visai mīklaini.