Miks Latvis

OpenID.lv – blogs par OpenID latviešu valodā

openid.lv

Kas ir OpenID? Tas ir sarežģītu lietiņu kopums, kas padara interneta lietotāju dzīvi vieglāku.

OpenID mērķis ir panākt to, lai visās neskaitāmajās interneta vietnēs nevajadzētu tērēt laiku reģistrējoties.

Ideja ir vienkārša, mēs reģistrējamies vienā no servisiem, kuri piedāvā OpenID pakalpojumu un tur saglabājam informāciju par sevi. Pēc plāna ir tā, ka liels vairums ar citām lapām pieņem šo atvērto sertifikātu un ļauj tikt iekšā bez reģistrēšanās. Šīs lapas vajadzīgos datus iegūst no OpenID pakalpojuma sniedzēja.

Vairākas populāras lapas bez īpašas prasīšanas kalpo, kā OpenID sniedzējas:

Blogger
bloganosaukums.blogspot.com
Flickr
www.flickr.com/photos/lietotāja-vārds
LiveJournal
lietotāja-vārds.livejournal.com
WordPress.com
lietotāja-vārds.wordpress.com

WordPress.com jau sen ieviesa OpenID, bet wordpress.org, līdz pat šim brīdim nav no savas puses pacentušies, lai pilnībā integrētu OpenID funkcijas. Tāpēc pēc tam, kad pamanīju pirmo ierakstu no openid.lv puses nolēmu izpalīdzēt tiem advancētajiem lietotājiem, kuri lieto šo tehnoloģiju. (izskatās, ka tas pirmais ir arī pēdējais ieraksts un nekas papildināts vairs netiks, kaut gan ir iepirkts labs domēns un ieguldīts sākuma darbs pie lapas dizaina izveides.)

Tāpēc varat izmēģināt komentēt izmantojot savu OpenID lietotāja adresi. Man sanāca pievienot komentāru aizpildot tikai vienu rindiņu. Tāpēc tiem, kuri vēlas ietaupīt laiku varu droši teikt šis blogs ir sagatavots, lai komentētu uz nebēdu.

Turpinot par pašu OpenID.lv blogu, man ir prieks, ka notiek vismaz kaut kāda virzība. Pagaidām, gan tur neko prātīgu (vispār neko) nevar atrast, bet ceru, ka blogs kalpos, kā informācijas sniedzējs gan ierindas lietotājiem, gan profesionāļiem un jaunie nākotnes web projekti pratīs izmantot OpenID sniegtās iespējas.

Padomājot tālāk, šķiet, ka no OpenID tomēr īsti nav jēgas, jo ir iespējams saviem projektiem pievienot reģistrēšanās formu, kura sasaistās ar Google Accounts. Piemēram, popurls.net Un kāpēc gudrot jaunus standartus, ja visi jau lieto Google?

8 Responses

  1. Es nezinu, to vari sev pajautāt :)
    Es tikai izsaku apgalvojumu, ka pēc manas skalas tavu ierakstu kvalitāte zūd (ar dažiem patīkamiem izņēmumiem). Jā, un brīžiem gandrīz vai gribās karināt to “pasūtījuma reklāmraksts” birku. Bet tā droši vien ir mana un vel pāris komentētāju privāta problēma.

    Mana komentāra būtība bija neizpratne par to, ka tiek pievērsta uzmanība kaut kādam resursam bez būtiska satura, ja tēmu, par ko rakstīt sakarīgas lietas ir bezgala daudz. Nu kaut vai par to pašu Lielo Talku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *