Miks Latvis

Search

Latvijā top pirmais satelīts Venta-1

Neticami bet fakts. Uzzināju no Mārtiņa Bruņenieka.

Citēju vikipēdiju:

Venta-1 ir pavadoņa projekts, kuru paredzēts izgatavot Latvijā, sadarbībā ar Vācijas inženieriem. Tas paredzēts kuģu satiksmes Automātiskās identifikācijas sistēmas (AIS) realizācijai ar pavadoņu sistēmu, kuru izstrādā OHB-System AG. Bez OBH projektā iesaistīta Brēmenes universitāte, no Latvijas puses piedalās Ventspils augstskola un Ventspils Augsto tehnoloģiju parks.

Venta-1 būs portatīvā datora lielumā, kas atbilst nanopavadoņa klasei.

venta-1 satelīts

foto nra.lv

Pavadoņa galvenais uzdevums būs kuģu satiksmes uzraudzība un navigācija. Tas uztvers kuģu identifikācijas signālus un noraidīs tos dienestiem uz sauszemes. Tas arī varēs nosūtīt kuģiem nelielus teksta ziņojumus. Bez tam kosmiskajā aparātā paredzēts iebūvēt Zemes virsmas attēlu uzņemšanas kameru, kā arī pavadoņu lāzeru tālmēru reflektoru pētniecības nolūkiem.

Venta-1 zemes stacija atradīsies Ventspils starptautiskajā radioastronomijas centrā Irbenē, kur atrodas no Padomju armijas pārņemtie radioteleskopi.

Tiek lēsts, ka pavadoņa izgatavošana, programmēšana un palaišana kosmosā izmaksās 250 000 eiro.

5 Responses

  1. Viss jau labi, un tiešām pozitīvi, bet tas nosaukums…tipisks latviešu, tāpat kā pc – Gauja. Nu varēja jau kaut kā labāk nosaukt, ne mūsu latvju govju vārdos :)

  2. Seksam, tu laikam esi viens no tiem aprobežotajiem cilvēkiem, kam latviešu valoda neskan pietiekoši kruti un viss labais ir ārpus LV robežām

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *