Miks Latvis

aug jauna kretīnu paaudze

Gribu padalīties ar vienu starpgadījumu, kas mani pamatīgi nokaitināja.

Vakar pavadījām lielisku rudens brīvdienu laivojot pa Gauju. Fotografēju ar filmiņnieku tāpēc bildes vēl mazliet jāuzgaida.

Kad braucām garām Spriņģu iezim (Līgatnē), pamanījām, ka pie klints stāv 6 vai 7 bērni (pēc auguma spriežot, skolas pirmo klašu vecumā) un cītīgi ar mietiem skrāpē smilšu iezi. Blakus viņiem stāv tēvainis treniņtērpā un vienā mierā kopā ar bērneļiem strīķē iezi ar mietu.

Tādu nekaunību es sen nebiju redzējis. Kad blakus laivā sēdošie sāka stāstīt, ka tā nav labi rīkoties, pretī saņēmām tekstus krievu valodā, ka nekas slikts tas nav, ka tā nav mūsu darīšana. Es patiešām biju šokā – kaut kas neiedomājams!

Neko prātīgu es pateikt nespēju, nebija arī dižas jēgas, viņiem pilnīgi neinteresēja mūsu stāstītais. Visa krieveļu varza ar tēvu (?) priekšgalā turpināja skrāpēt klintī savus vārdus it kā nekas nebūtu noticis.

Mēs jau esam pieraduši, ka klintis ir viscaur norakstītas – ir uzraksti gan latviešu, gan krievu valodā. Es līdz šim domāju, ka to dara bērni, kuri ir bez uzraudzības un kuriem ir slikti vecāki, kas viņus nav pienācīgi audzinājuši.

Izskatās, ka ir cilvēki, kuri ne tikai nemāca bērniem, kā ir jāuzvedas, bet arī māca viņiem pilnīgas aplamības.

59 Responses

 1. tie nav nekādi jaunie mākslinieki, bet pērtiķi, kas tikko nokāpuši no koka ar mietu bojā dabu, neko citu nemācēdami darīt.
  pirms gadiem daudziem bijām zoo. kā zināms dzīvniekus barot nedrīkst. bet tur viens arī krievu kungs treniņbiksēs iedod sīcim čipsi un dot zvēriņam. mūsu bariņš protams aizrādīja, ka nav atļauts barot dzīvniekus un kur nu vēl ar tādiem ķīmijas mēsliem. protams, mums arī krieviski uzdirsa, ka tā nav mūsu darīšana. bezkaunībai un stulbumam nav robežu.

 2. necieņa pret dabu un cita īpašumu. neciešu cilvēkus kas piemēslo apkārtni un bojā cita īpašumus bez sirdsapziņas pārmetumiem un pat ar to lepojas. nožēlojami

 3. nu šo teikumu es izlasīju raksta sākumā.
  man nebija pārliecības par – nu tad vismaz nofočēju tos kretīnus un vēlāk parādīšu jums.
  lūk

 4. Visa krieveļu varza ar tēvu

  Kāda starpība kādā valodā tie runāja? Zinot tavus aizspriedumus pret krieviem, es nebrīnos, ka apkārt rodas tieši krievvalodīgie kretīni. Un jo vairāk tev būs tarakānu, jo vairāk būs krievvalodīgo kretīnu.

 5. es neciešu pidriķus, kas tēlo dabas aizstāvjus, bet paši iegādā visu kas ir tikai tas ērtākais viņu ērtībām…(slēpts mājiens uz pidriķiem.com)

 6. zebra: Es par maukām nevaru nevienu sliktu vārdu pateikt. Vai precīzāk, vismaz nevaru teikt, ka nedod. Un nez vai Rainis kaut kur uzrakstiija “Te bija Rainis”, un arī ja būtu uzrakstījis, tas būtu mūsu kultūras mantojums! :D Vai vismaz lielāks kultūras mantojuma, kā “zdes bil Vaņķa i evo sinovja saška, fedjka i aleX”….

 7. Kaspars:
  te pat nav runa par dabas aizsardzību, bet par attieksmi. ja tu domā auto iegādi, tad ikdienā es turpinu pārvietoties ar tramvaju. Auto ir domāts nedēļas nogalēm, jo ar autobusiem pa Latviju pārvietoties nav īsti jēdzīga ideja.

  Joha:
  es saprotu tavu nostāju. nevaru noliegt, ka man ir aizspriedumi pret Latvijā dzīvojošajiem krieviem. Gribu paskaidrot, ka pats personīgi pazīstu Latvijā dzīvojošos krievus kuri ir forši cilvēki.

  Neviens nevar noliegt, ka šajā valstī dzīvo cilvēki, kuri neprot valodu, nevēlas runāt latviski un ignorē sabiedriskās normas. Par šiem arī bija šis ieraksts.

 8. Pilnīgi pievienojos Onkulis pēdējā komentāra atbildei Johai. Joha, tādi kā tu nav vairākums un tieši šādi stulbi izlēcieni vērojas no slaviskās LV daļas.

 9. šajā valstī dzīvo cilvēki, kuri neprot valodu, nevēlas runāt latviski un ignorē sabiedriskās normas

  Onkuli, pieļauju, ja sabiedrisko normu ignorētāji runātu latviski, tad tavam ierakstam būtu cits noskaņojums vai drīzāk ieraksta vispār nebūtu.

  Joha, tādi kā tu nav vairākums

  Kādi – tādi?

 10. Kādi – tādi?

  tādi, kas var uzrakstīt savas domas latviski.
  Tu tādus savus tautiešus tiešām neesi saticis? nu tipa – ja zģes 50 ļet živu i prekrasna obhaģilsja bez vaševa jazika.

  ja nu sāksi stāstīt, ka nezini tādus, tad iedomājies, ka man acis ir uz kātiņiem un es Tevi apskaužu NENORMĀLI

 11. Nu esmu latviete, kāpēc, lai latviski neuzrakstītu :)
  Ieteiktu aizbraukt uz Daugavpili, ja šaubies, ka bez latviešu valodas nevar iztikt. Tur visa pilsēta iztiek. Un ļoti labi iztiek :)

 12. debīlākais ko var pateikt strīdos par nacionalitātēm – ‘es pazīstu dažus foršus krievus’. tu veido izņēmumu pāris cilvēkiem apliekot veselu nāciju, tu viņus ko, personīgi pazīsti visus? nav sliktu nāciju/rasu/tautību ir tikai slikti cilvēki. man ir pazīstams tīrs latvietis, kurš apčurā dzīvokļu durvis regulāri – ko man tagad ar plakātu rokās skriet un bļaut – praidisti latvieši, visus uz Sibīriju, un maziem burtiņiem apakšā pierakstīt – bet es pazīstu arī dažus normālus latviešus, tāpēc nesitiet mani

 13. Aizgāja netēmā, bet, kad jau, tad jau.

  Joha, Tu neatbildēji uz “vārds” jautājumu – zini vai nezini tādus. Un nav runa par to vai var iztikt bez latviešu valodas. Pat ja par to runā, tad vienalga kādas tautības cilvēks – viņš te netiks cienīts.

  Un Tu vari saukt to par aizspriedumu vai kā vien vēlies, bet varbūt būtu atcerējusies sentenci “nav dūmu bez uguns”. Tas tomēr paliek fakts, ne iedomas, ka lielākā daļa krievu, te Latvijā, ir nekulturāli, nevīžīgi un nekaunīgi. Salīdzini kaut ar Maskavas krieviem. Divas dažādas pasaules.

  Gandrīz katrs latvietis pazīst kādu “foršu” krievu tautības cilvēku. Protams, ka visur ir izņēmumi. Arī es zinu, vairākus. Ir kaimiņi krievi, kuri pēc dabas ir labi cilvēki, bet taisni “man nav jāzin latviešu valoda, lai gan dzīvoju te vismaz 50 gadus” dēļ es viņus necienīšu.

  Ar daļu krievu tautības paziņām, kuriem man sanācis runāt, paši piekrīt, ka viņu tautiešiem, te Latvijā, ir kā inteliģences neskartas sejas. Cik daudz latviešus Tu esi redzējusi stereotipiskajās treniņbiksēs, staigājot ikdienā? Un slāvu jauniešu tēma vispār ir jautra: cik daudz stāstus par bēdīgām sekām latviešu “daj sigaret” vai “gopstop” esi dzirdējusi? Ja nemaldos, tad pāris gadus atpakaļ blogsfērā Edijs (caurums.lv) rakstīja, ka ne reizi vien staigājis uz tiesu tādu jampamiņu dēļ.

  Arī latviešu vidū ir ņergas, nenoliegsim. Bet sabiedrībā aizspriedumi neveidojas no zila gaisa. Par to Tu neaizdomājies? Un es nedomāju, ka tiem, kuriem piedēvē “aizspriedumus pret krieviem” ir aizspriedumi pret visiem krievu tautības cilvēkiem, drīzāk gan pret tiem, kas dzīvo Latvijā.

 14. Komentētāji: Radījumi kas atrod visā tekstā divus teikumus, un gari spriedelē, cik raksts ir nepareizs!

  Manā uztverē, rakstam nav ne vainas, un tiešām, stulbi, ja visas mūsu alas ir aprakstītas ar autogrāfiem, austrālijā ir daudz alas, un klinšu veidojumi, uz kuriem plūst daudz tūristi, un reti kurais tur parakstīsies!

 15. onkulis – pats ko atbildēt nevari?
  man pašam ļoti nepatīk, kad tiek bojāts vēsturiskais kultūrmantojums, bet šoreiz tas nav strīds par nacionalitāti, bet gan par pašu būtību – paskaties cik procentuāli vairāk letiņu visus iespējamos smilšiežus ir apskrāpējuši ar saviem debīlismiem. te ir jāpaceļ jautājums par cilvēkiem kretīniem vispār nevis kretīniem krieviem. citādāk sanāk, ja nav pieķerts tad viss kārtībā – pat var neskatīties uz iepriekšējiem skrāpējumiem

 16. zebra:
  skrāpē visi gan latvieši, gan krievi. Man vienkārši likās saprotami, ka to dara bērni, kas neapjēdz savu nodarīto. Bet kad es redzu pieaugušu tēvaini, man ir skaidrs, ka treniņtērpu tautai, ir smagas problēmas ar uzvešanos.

 17. Onkuli, pieļauju, ja sabiedrisko normu ignorētāji runātu latviski, tad tavam ierakstam būtu cits noskaņojums vai drīzāk ieraksta vispār nebūtu.

  Ja godīgi, tavs pieļāvums izskatās vienkārši nemotivēts.

 18. Cilvēk mīļais! Jums taču rokās bija AIRI! Slapjš airis pāris jaunu, veselīgu puišu rokās IR arguments. No šādām spēka pozīcijām arī varējāt iet parunāties. Otrkārt – nofotografēt viņus. Ar augšminēto airi rokās pieiet parunāties un noskaidrot vārdu uzvārdu. Un tad kļauzu uz GNP + uz Bez Tabu un līdzīgiem raidījumiem.

 19. Antuanete:
  bildes būs, bet iespējams ne tādas, lai pazītu sejas. Uz trako kašķi ar skandālu un ārdīšanos man nekad nav gribējies iziet. Šajā gadījumā, tikai būtu sabojājis savu un citu brīvdienu.

 20. nepiekrītu Johai, ka, ja tie nebūtu krievi, tad teksts būtu citos toņos, vai nebūtu vispār.
  Un vispār, kāpēc vārds “krieveļi” Johasprāt ir uzbrauciens? Ja tie būtu latvieši, poļi vai angļi, es domāju, ka ieraksta tonis būtu identisks.
  Lieta ir attieksmē- ja aizrādītu latvietim, visticamāk viņš nedaudz nokaunētos un nebūtu tik lecīgs :)

 21. Atbalstu Johas viedokli :) Ja tie būtu latvieši, onkulis visdrīzāk nerakstītu, ka “viņi lamājās latviešu valodā” :D Būsim tak politkorekti un beigsim šķirot cilvēkus labajos un sliktajos pēc nacionalitātes pazīmēm. Pieļauju, ka vidēji statistiski uz klintīm atradīsim ieskrāpētus gan latviešu burtus, gan slāvu burtus. Starp citu, esmu redzējis klinti pie Gaujas, kur 13.gs. jau kkādi vācu mūki paspēja apgānīt ar saviem skrāpējumiem. Domāju, ka to visu aizsāka viņi!

 22. viss ir relatīvi vienkārši. onkulim nepatīk krievi. tāpat, kā ir cilvēki, kuriem nepatīk afro amerikāņi. vai briti. vai vācieši. vai ķīnieši. visvairāk mani uzjautrina viena lietas, kura viņus (un miku tai skaitā) vieno – viņiem ķeksīša pēc vienmēr ir kāds nīstamās grupas pārstāvis (vai vairāki), kuri ir tīri tā neko. normāli cilvēki. bet visi pārējie – mēsli, cūkas un pasaules ļaunuma iedīgļi.

  man, piemēram, riebjas debili cilvēki. neatkarīgi no tautības, ādas krāsas, dzimuma. atšķirībā no tevis, es gan nepazīstu nevienu normalu debīlu cilvēku, tādēļ varu droši teikti – man viņi riebjas visi. jā, pilnīgi iespējams tava stāsta varoņi arī ietilpst šajā kategorijā, bet ne jau tautības dēļ. tā bija rīcība, kas viņus par tādiem padarīja. uzmini ko tava rīcība par tevi vēsta?

 23. denis:
  nezinu par ceļvežiem, bet tā bija viena no iespaidīgākajām klintīm visa brauciena laikā. Un ja nu kāda klints nav ceļvežos tad vai tāpēc uz tās drīkst rakstīt vārdus?

  anonims:
  es neesmu teicis, ka man nepatīk krievi. es apgalvoju, ka man nepatīk tie, kuri dzīvo Latvijā un nevīžo iemācīties valodu, kā arī tie, kas staigā treniņtērpos un grauž saulespuķu sēklas. Tāpat man riebjas visi latvieši, kas bez atļaujas atstāj auto invalīdu stāvvietās. Līdzīgi neciešu amerikāņus, kuri atbalsta karu Irākā utt. utjp.. Varam tās saukt par “sugām”. Es pilnīgi piekrītu, ka vispārināt uz visiem miljoniem ir stulbi. Bet vispārināt uz visiem, kas atbilst noteiktām pazīmēm, šķiet jau nedaudz racionālāk.

  Piemēram, tēvainis, kas bija pie klints un rakstīja tajā vārdu, uzvedās rupji, pārkāpa likumu, runāja krieviski un bija ģērbies treniņtērpā. Tāpēc viņš automātiski tiek ierindots pie pārējiem šeit dzīvojošajiem urlām.

 24. Nu vienā bezvēja reizē, sēžot Saulkrastos pie Baltās kāpas, arī novērojām kā viens puika uz gadiem 30 ar draudzeni sāk skrāpēt mīlestību klintī. Uz mūsu bļaušanu (mēs bijām upītei otrā pusē) viņi īpaši nereaģēja. Kad sākām lietot mobilos telefonus fočēšanai un policijas izsaukšanai, puika ar draudzeni devās prom. Jāsaka, ka viņi runāja krieviski.
  Neesmu aizspriedumains, bet nu statistika ir tāda kāda tā ir. Jā, un arī latviešu vidū ir dirsas, to nevar noliegt.

 25. Šo cilvēku uzvedība bija viennozīmīgi nepieņemama un domājam viņi ir pelnījuši publisku nosodījumu, taču es vēlētos vērst uzmanību uz to, ka neviens jau nav teicis, ka viņi bija KRIEVI (tas ka runāja krieviski, vēl neliecina par tautību). Šādi izveidojot priekštatu par veselu tautu dēļ dažiem pārstāvjiem, kas šķiet ir šīs tautības, tev pašam dzīvē būs grūtāk … jo krievi Latvijā būs un mums būs jāiemācās ar viņiem līdzāspastāvēt un cienīt vienam otru… gribam to vai nē. Un arī Tev, Onkuli, kādu dienu būs priekšnieks krievs, vai kolēģis… vai pat draudzene/sieva.

  PS
  Es esmu LIETUVIETIS… bet domāju, ka mani izlecieni dažam labam krievu tautības pārstāvim ir likuši padomāt slikti par Latviešu tautu, jo es 90% gadījumu runāju/rakstu latviski…

 26. Vigant, runa nav par to, ka viņi ir vai nav krievi, un par to, ka kādu dienu mums katram būs/ir tuvs šīs tautības cilvēks.
  Runa ir par attieksmi pret Latviju, tās dabu un cilvēkiem. Un vispār- šajā gadījumā runa ir par skaista daas objekta bojāšanu!! Kā to var nesaprast?
  Es atbalstu Onkuli un pats būtu nikns arī gadījumā, ja klinšu aprakstītājs būtu kāds mans radinieks.

 27. Kā jau minēju: Tie darītāji IR JĀNOSODA. Taču nosodot darītājus jāuzmanās, lai neizveidotos aizspriedumi pret tautu…. plāna un neredzama robeža te ir…
  Gaidu bildes… jo tad jau noteikti kāds atpazīs tos “varoņus” un varēs personīgi tiem aizrādīt. (Domāju, ka arī krievi nosodīs šādu darbību)

  Tieši tāpat ir jānosoda atsevišķi Lielbritānijas pārstāvji, kas ar milzīgu necieņu izturas pret Latvijas neatkarības simbolu Brīvības pieminekli… Un tieši tāpat ir LAtvieši, kas strādā UK un Īrijā, kas cītīgi bojā vietējo priekšstatu par Latvijas tautu kā tādu.

 28. divas lietas.

  1. nesaskatu neko amorālu faktā, ka cilvēks staigā treniņtērpā. pat ja pie tā ir smuki pieskaņotas lakotas ādas kurpes – tā ir katra gaumes lieta. man tas netraucē. tev arī nevajadzētu. tendenciozi.

  2. tikko kā iesaisti nāciju/valodu vispārinājums kļūst smieklīgs. tātad austrālieši, kuri dzīvo latvijā un nevīžo iemācīties valodu (gadījumā ja vēlies argumentēt, ka tādu nav – personīgi pazīstu tādus) ir ok. vācieši, kuri atstāj auto invalīdu stāvvietās ir labāki par latviešiem, kuri tā rīkojās? kāpēc tikai amerikāņiem aizliegts atbalstīt karu irākā? norvēģi drīkst? ceru, ka tomēr saprati lietas būtību.

 29. Anonims. Tie austrālieši te dzīvo 50 gadu? Tad tas ir negods, ka viņi nemāk vēl latviski. Viņu bērni arī nemāk? Tas ir vēl lielāks negods. (skatīt paralēles ar tiem cittautiešiem, kas 50. gadu laikā nemaz nesaprot, ko viņiem Latviski saka, nerunājot par izteikšanos valsts valodā)

 30. anonims:

  1. es arī nesaskatu neko amorālu, bet redzot šādu cilvēku (treniņtērps, lakādas kurpes, skūta galva) man ir skaidrs, ka tas var būt potenciāls divriteņa zaglis, pieturas demolētājs. Tas ir dabisks process, cilvēki veido stereotipus, lai varētu pasargāt sevi no ārējās pasaules. Un ja stereotips strādā tad tas ir lieliski. Ja tu zini, ka tāds treniņtērpcilvēks iet tev pretī pa tumšu ielu un tu nomaini ielas puses, tādā veidā, iespējams, glābjot savu veselību, tad es nesaskatu neko sliktu šādā stereotipā.

  2. no tava rakstītā es saprotu, ka vispārinājumi ir stulbuma pazīme, bet es vēlos apgalvot, ko citu. Ja vispārinājums darbojas vairāk kā 50% gadījumu, tad to var atzīt par pietiekami labu, lai varētu izdarīt vienkāršus secinājumus, kuri strādā ikdienas situācijās.

 31. Nja. Mik, lai kā, esmu ar tevi šajā raksta sakarā. Pats esmu nodzīvojis Siguldas pusē, tā, ka ar Gaujas Nacionālo Parku man ir tiešs sakars :) Un jā – zinu, ka viens no noteikumiem #1 ir tas, ka uz alu sienām ir stingri aizliegts rakstīt – tas dēļ drošības, lai arī saglabātu esošos mums piederošos dabas dārgumus :) Raksts bija ok, nesaprotu, ko te daudzi var uzcepties par netēmu? Latviešu valodai Latvijā ir jābūt! Un nav ko tiem krievvalodīgajiem sapūsties dēļ tā, ka tagad krievu skolas klapē ciet! Piedodiet, ja kādu te, iespējams, aizskāru ;)

 32. jam:
  šķiet jau gadus 6 kādus, varbūt vairāk. tas ir nepareizi (maigi sakot), par to neviens nestrīdas, bet tā iemesla dēļ es savā stereotipu sistēmā neveidošu jaunu mapīti ar nosaukumu – “austrālieši ir debili”. šādas personas viegli paiet zem kategorijas “debili cilvēki”.

  onkuli:
  labs domu grauds, no sērijas – jebkurš, kuram ir krāniņš ir potenciālais izvarotājs. tā tiešam ir (par potenci), bet klaigāt apkārt pa labi un kreisi, ka visi vīrieši ir izvarotāji – tas nudien liktu šaubīties par runātāja veselo saprātu. stereotipi jeb aizspriedumi varbūt ir dabīga lieta, bet pavisam un noteikti ne pozitīva. tie var glābt tavu ādu tik pat labi kā būt par iemeslu tam, ka kāds to sabojā.

 33. teikšu atklāti, nekad ar savas paaudzes krievu tautības cilvekiem nav bijušas problēmas pat daudz ir draugu starp viņiem, šomēnes divas reizes jau saskāros ar krieviski runajošo neaudzinātību, un sovinismu sevis pārākumu pār citiem. Teikšu atklāti vēl man pāris desmitu šādu sarunu un velns parāvis palikšu par parliecinātu nacionālistu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *