Vēlos pastāstīt par savu pieredzi ar dažādām reklāmu sistēmām.

Šajā rakstu sērijā būs apkopota reālā peļņa un pieredze no tiem dažiem reklāmas veidiem, kādus esmu lietojis. Jāatzīst, ka monetizēt LV blogu ar ārzemju sistēmām bieži ir neizdevīgi vai pat neiespējami, jo neviena reklāmas sistēma īsti nevēlas ķēpāties ar lapām latviešu valodā. Šeit sniegtie padomi un ieteikumi attiecas tieši uz vietējiem blogiem.

text-link-ads.com

Viena no vienkāršākajām un pirmajām, kuru es izmēģināju ir text-link-ads.com.

Kā uzstādīt?

Lai uzstādītu šo reklāmas saišu ir nepieciešams reģistrēties, pievienot lapas adresi un, kad saņemts apstiprinājums ir lapā jāievieto jauns wordpress (ir arī citām blogu sistēmām) spraudnis (plugin). Ja nemaldos ir kodi, kurus var ielikt arī parastās neblogu lapās.

Tālākais ir pavisam vienkāršs. Sistēma izurbjas cauri visiem rakstiem un sameklē sev tīkamus atslēgas vārdus, kuri ir pievilcīgi reklāmas devējiem. Ja kāds no vārdiem blogā ir pietiekami interesants reklāmas devējam, tad blogā šis vārds automātiski iegūst saiti. text-link-ads.com sistēmā varēsi redzēt kuri vārdi ir nopirkti un par kādu naudas summu. Visbiežāk summa par vienu vārdu svārstās no 2-8$, bet galvenokārt atkarīga no tā cik lapa ir augstu google rezultātos. Nav svarīgi, cik daudz uz reklāmas tiek klikšķināts, vārds tiek nopirkts uz 30 dienām par konkrēto summu. Manā gadījumā mēnesī tiek nopirkti 1-4 vārdi.

text-link-ads.com piemērs

Pēc uzstādīšanas par šo reklāmas sistēmu var pilnībā aizmirst. Nekāda “apkope” vai uzmanība nav nepieciešama. Ja ir vēlme iespējams sistēmu jebkurā brīdī izslēgt vai neļaut likt saiti uz kāda no vārdiem.

Kā šīs reklāmas ietekmē lasītājus?

Reklāmas saites manā gadījumā parādās rakstos, kas veikti pirms gada. Nezinu, ar ko tieši tas skaidrojams, bet jaunākajos rakstos, šo reklāmu vēl neesmu sastapis.

text-link-ads.com darbībā

Tātad regulāros lasītājus šis reklāmas veids neietekmē, traumēti tiek tikai apmeklētāji no googles.

Kāda ir reālā peļņa?

Piemēram došu sava (mikslatvis.lv) bloga nopelnītās naudas summiņas.

text-link-ads.com izmaksas

Kā jau redzam par miljonāru ar šo sistēmu nav iespējams kļūt. 12 mēnešu laikā kopējā nopelnītā naudas summa ir 80,72 ASV dolāri. Pārvēršot LV naudās tas nav daudz, bet tieši tādēļ šo naudu nemaz necentos pārlikt uz savu bankas kontu. Šādā veidā varēju regulāri apmaksāt savu last.fm un flickr.com kontu. Tendence liek domāt, ka nākotnē no šīs sistēmas būs iespējams nopelnīt aizvien vairāk.

Kā notiek samaksa?

Pat vissīkākā naudas summa mēneša beigās nonāk paypal.com kontā. Uzskatu, ka paypal.com darbība ir pietiekami vienkārša, šī sistēma pieder ebay.com un ir uzticama, tāpēc nekādām problēmām nevajadzētu rasties. Tomēr, ja ir neskaidrības par to, kas ir paypal iesaku iepazīties ar informāciju ebay forumā.

Plusi un mīnusi

+ plusi

  • regulāras izmaksas uz paypal bez minimālās summas
  • viegli uzstādīt
  • nav nepieciešama regulāra apkope
  • netraucē regulāros lasītājus

– mīnusi

  • peļņa ir niecīga, ieguvums nāk ar laiku
  • blogu reklāmas sistēmā var arī neapstiprināt
  • mazas iespējas blogiem latviešu valodā

Labprāt uzklausīšu reālo pieredzi un komentārus. Ja nepieciešams papildināšu plusu un mīnusu krātuvi.