the sound poets

The Sound Poets mums piedāvā savu pirmo un jaunāko mūzikas albumu Sound Poetry. Man bija iespēja vienam no pirmajiem Latvijā noklausīties šo albumu, kā arī sarunāt mazu interviju, rīt (23. decembrī) precīzi 12:00 tiks publicēts arī mini konkurss – trīs cilvēki, kas spēs atbildēt pareizi uz trīs grupas uzdotajiem jautājumiem tiks pie šī albuma taustāmās versijas.

Pilnīgi iespējams, ka daudziem šis vārdu salikums (The Sound Poets) šķitīs svešs, taču varu saderēt, ka klausoties radio esat dzirdējuši viņu dziesmas, kas manām ausīm izklausījās  pārāk labi, lai nojaustu, ka spēlē grupa no Latvijas. (Līdzīgas sajūtas, kā pirmo reizi dzirdot Goran Gora)

Lai uzreiz saprastu, par ko es runāju varat paralēli “ieslēgt” The Sound Poets mājas lapu, kurā iespējams bezmaksas noklausīties visu albumu.

Man tiešām patīk tas, ka albums ir veidots, kā vienots veselums, kompozīcijas lieliski papildina viena otru. Atsevišķas dziesmas uzreiz “iekrīt ausīs” un albums neapnīk arī pēc vairākām reizēm, kad tas noklausīts no vienas malas līdz otrai — domāju, ka tas uzskatāms par ļoti labu rādītāju.

Un vēl ir tā jokainā sajūta, ka klausoties albumu tu pie sevis domā, ka šī dziesma laikam būs pati labākā, bet tad pienāk nākamā un savas domas nākas mainīt. Hmm, tas laikam bija savāds veids, kā pateikt, ka albumā patiešām ir vairāk par vienu spēcīgu radio hitu, kā tas nereti mēdz gadīties.

The Sound Poets atbild

Uz maniem jautājumiem grupas vārdā atbild Artūrs Eglītis grupas taustiņnieks.

Kā jūs pareizi dēvēt? Daži klausītāji pazīst vārdu salikumu “Smaragda pilsētas burvji.” Vai šāds vārdu salikums ir aktuāls? Vai arī burvji ir pazuduši uz visiem laikiem?

Mūs dēvēt var vienkārši par S.P.B. un, ja kāds atceras veco nosaukumu, tad tā lai arī ir. Bet angliski mēs saucamies The Sound Poets

Viss albums skan angļu valodā. Vai tas jums bija dabisks ceļš, kā izteikties? Neapsvērāt iespēju palikt pie dzimtās valodas?

Jā, šobrīd mēs vienkārši labāk jūtamies rakstot dziesmas angļu valodā. Tas nāca dabiski, uz pirmo koncertu mums bija tikai viena dziesmas latviski, tamdēļ arī pārgājām pilnībā uz angļu valodu. Jāuzsver, ka gandrīz visu dziesmu mūzikas un vārdu autors ir Jānis, mūsu solists. Vienu kompozīciju ir sarakstījis Ingars.

Cik man zināms, albums ir nācis pasaulē samērā ilgā laika posmā, maz pa mazām, radio klausītāji tika pie aizvien jauniem singliem; kurā brīdī bija izkristalizējusies skaidra albuma koncepcija?

Albuma koncepcija izkristalizējās šoruden, kad tika miksētas dziesmas. Bija skaidrs, ka vairs gaidīt nevar, vienmēr var kaut ko uzlabot, bet kaut kādā brīdī ir jāapstājas. Tā arī izdarījām un koncepciju uzbūvējām jau arī uz klausītāju iecienītām dziesmām, jo līdz šim neviena dziesma nebija atsevišķi nedz lejuplādējama, nedz izdota.

Nākamajā vasarā droši vien tiek plānoti koncerti, pieņemu, ka tas ir liels noslēpums, bet vai jūs varēs dzirdēt, piemēram,  nākamās vasaras Positivus AB?

Mēs plānoja koncertu martā, un meklējam šobrīd arī iespējas spēlēt festivālos, noteikti arī ceram uz spēlēšanu Positivus AB. Esam arī uzaicināti spēlēt kādā festivālā ārpus Latvijas, bet šobrīd vēl nav precīzi zināms, vai turp dosimies. Laiks rādīs.

Pamanīju, ka esat veiksmīgi pielietojuši interneta sniegtās iespējas, jums ir lieliska mājas lapa, twitter, youtube, last.fm, facebook un protams myspace.com konts. Nevar neminēt veidu, kā tika uzrunāti blogu autori, dodot iespēju pirms pārējās publikas noklausīties jauno albumu. No kurienes šīs idejas? Vai jums bija kāds, kas ierādīja ceļu “interneta lietās”?

Interneta lietas nāca dabīgi, jo ir skaidrs, ka bez interneta mūzikas bizness vairs nepastāvēs nekad. Vispirms sakārtojām mājaslapu, uzlabojām profilus starptautiskos sociālos tīklos. Savukārt blogu autorus palīdzēja atrast mediju aģentūra Media – House, ņemot par pamatu populārākos blogerus – tos, kurus visvairāk lasa un atpazīst.

Zinu, ka pasaulē ir sāk izplatīties modelis, kas dod iespēju publicēt dziesmas ļaujot tās klausītājiem nopirkt par pašu izvēlētu naudas summu. Zināmākie piemēri ir Radiohead un NIN. Vai par šādām lietām tiek domāts?

Vēl neesam par to domājuši, bet noteikti, ka tiks izmantota arī šāda iespēja. Protams, pieminētie piemēri ir ļoti plaši pazīstami un, ja runa ir par miljonu auditoriju, tad, ziedojot arī pavisam nelielas summas, var nopelnīt. Mūsu gadījumā tas, protams, nebūtu iespējams.

Kādi ir nākotnes plāni? Vai albumu grasaties laist ārpus Latvijas robežām?

Mēs jau labprāt, bet tik vienkārši tas nenotiek :-) Var jau izlaist ārzemēs, taču, ja neviens Tev nepazīst, tad tā būs tikai veltīgi izšķiesta nauda. Vislabākās ārzemes šobrīd ir internets, ja nav runa par “dzīvo spēli”.

Nobeigumā vēlos pateikt paldies SPB par iespēju noklausīties jauno albumu, kā arī par atsaucību atbildot uz jautājumiem un organizējot rītdienas konkursu.