Miks Latvis

Aicinājums Latvijas iedzīvotājiem – neļaujieties provokācijām!

Skaidrības labad vēlējos pārpublicēt, kāda prātīga cilvēka viedokli, saistībā ar internetā izplatīto informāciju par nekārtību rīkošanu 13. janvārī.

Džerijs Šterns http://jerry.mix.lv:

Pēdējās dažās dienās teju katrs, kas vien mēdz iegriezties interneta plašumos, ir dažādās publikācijās un draugu sūtījumos redzējis aicinājumu uz bruņotu uzbrukumu Saeimas ēkai 13. janvārī. Un dažs nopietni, dažs kā kuriozu cilvēki to pārsūta un tiražē arvien tālāk, nepadomādami, kas tad patiesībā slēpjas aiz šī aicinājuma – vēl vairāk, nekā vien parasts rosinājums aktivizēties…

Negribu šeit analizēt minēto uzsaukumu pēc būtības – citādi man būtu jāsaka pārlieku “biezi” vārdi. Taču viss tā raksta stils un saturs mani vedina domāt, ka patiesībā to ir sacerējuši cilvēki, kas grib izprovocēt cilvēkus uz emocionālu, nepārdomātu rīcību un tādējādi sagandēt iecerēto Tautas protestu, kas vienlaikus norisināsies pavisam netālu no Saeimas, Doma laukumā. Pēc tam dažādiem spēkiem, tai skaitā valdošo partiju pārstāvjiem, būs vieglāk tekstos “norakt” šo akciju, jo tā būs bijusi “agresīvi pretvalstiska”, “noziedzīga” utt.

Aicinu Jūs par to nopietni padomāt – un pārstāt popularizēt saites uz šīm provokācijām internetā, kā arī ne mazāk nopietni aprunāties ar tiem, kas tās sūtījuši Jums, lai liktu arī viņiem padomāt par lietām no šāda skatu punkta.

Es gan pieņemu, ka šīs lapas lasītāji visi, kā viens ir pietiekami prātīgi, lai nedarītu muļķības. Tāpēc aicinājums vairāk attiecas uz jaunības maksimālisma pārņemtajiem, kas pārskatījušies televīzijas ziņas un vēlas iet “attīstīto Eiropas valstu ceļu” problēmu risināšanā.