Miks Latvis

Search

Aicinājums Latvijas iedzīvotājiem – neļaujieties provokācijām!

Skaidrības labad vēlējos pārpublicēt, kāda prātīga cilvēka viedokli, saistībā ar internetā izplatīto informāciju par nekārtību rīkošanu 13. janvārī.

Džerijs Šterns http://jerry.mix.lv:

Pēdējās dažās dienās teju katrs, kas vien mēdz iegriezties interneta plašumos, ir dažādās publikācijās un draugu sūtījumos redzējis aicinājumu uz bruņotu uzbrukumu Saeimas ēkai 13. janvārī. Un dažs nopietni, dažs kā kuriozu cilvēki to pārsūta un tiražē arvien tālāk, nepadomādami, kas tad patiesībā slēpjas aiz šī aicinājuma – vēl vairāk, nekā vien parasts rosinājums aktivizēties…

Negribu šeit analizēt minēto uzsaukumu pēc būtības – citādi man būtu jāsaka pārlieku “biezi” vārdi. Taču viss tā raksta stils un saturs mani vedina domāt, ka patiesībā to ir sacerējuši cilvēki, kas grib izprovocēt cilvēkus uz emocionālu, nepārdomātu rīcību un tādējādi sagandēt iecerēto Tautas protestu, kas vienlaikus norisināsies pavisam netālu no Saeimas, Doma laukumā. Pēc tam dažādiem spēkiem, tai skaitā valdošo partiju pārstāvjiem, būs vieglāk tekstos “norakt” šo akciju, jo tā būs bijusi “agresīvi pretvalstiska”, “noziedzīga” utt.

Aicinu Jūs par to nopietni padomāt – un pārstāt popularizēt saites uz šīm provokācijām internetā, kā arī ne mazāk nopietni aprunāties ar tiem, kas tās sūtījuši Jums, lai liktu arī viņiem padomāt par lietām no šāda skatu punkta.

Es gan pieņemu, ka šīs lapas lasītāji visi, kā viens ir pietiekami prātīgi, lai nedarītu muļķības. Tāpēc aicinājums vairāk attiecas uz jaunības maksimālisma pārņemtajiem, kas pārskatījušies televīzijas ziņas un vēlas iet “attīstīto Eiropas valstu ceļu” problēmu risināšanā.

11 Responses

  1. Es jau teicu, un teikšu vēlreiz – nedrīkst šo jaukt ar oficiālo mītiņu uz kuru visiem jāiet. Es goda vārds ļoti šaubos ka notiks kādas tur vardarbības, tur noteikti būs pastiprināta apsardze un viss būs mierīgi. Bet jāiet ir! Citādi latvieti sit, latvietim atņem, latvieti pazemo – bet latvietis iet tikai mežā nokaunēties (latvietis ar mazo burtu ir ar nodomu).

  2. Skaidrs, ka nekāda revolūcija nebūs, katrs paprotestēs savā virtuvē, palasīs ziņas un miers. Vienīgās, kaukādas izmaiņas, notiek reizi 2 gados, kad notiek attiecīgās vēlēšanas “oriģinālo” kampaņu mērcē. A pa starpām skatamies un mācāmies muldēšanas, melu, izsaimniekošanas un izzagšanas kursos “Made in Latvia”.

  3. Paldies par atbalstu. Draugiem.lv komentāros mani gan par šo rakstu izlamāja par “Tautas partijas biroja darbinieku”, kurš mēģinot bailēs atrunāt cilvēkus no aktivitātes…

  4. Abi pasākumi ir tufta. Lai te lv kas mainītos, katru dienu pa politiķim piebeigtam būtu jāatrod. Tie neatradīsies, jo tie kas ko tādu varētu pacelt – iegulda savu enerģiju, lai turpinātu gādā sev līdzekļus. Kurš godīgi, kurš negodīgi. Lailākā daļa ir absolūti neienteresēti ar ko tādu nodarboties.

    Ja par augstāko, es labprātāk redzu grautiņus nekā, bezjēdzīgu ņerkstēšanu, kura sevi pierādījusi par neefektīvu esam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *