Miks Latvis

Gogoļa ielas tunelis

Septembrī tiksim pie jauna tuneļa, kas savienos stacijas ēku ar Stokmani. Ir zināms, ka ierasti kaitinošā pāreja tiks slēgta tiklīdz tunelis būs gatavs. Bet ir dažas problēmas…

Šādi izskatās tuneļa plānojums:

Gogoļa ielas tunelis

Jaunais tunelis vismaz skices līmenī mani galīgi nepārliecina. Mēs visi zinām, kas notiek mūsu skaistajos tuneļos – tur dzīvo naudas diņģētāji, uzbāzīgi čigāni, urlas, bomži ar saviem suņiem, jaunie mūzikas talanti un sazin, kas vēl ne. Tas ir fakts – tuneļi ir bīstamākās vietas Rīgā. Tagad bīstamā platība tikai palielināsies. Cilvēki, kas nupat sapirkuši labumus un iznāk no veikala, pa taisno tiek apdraudēti, jo jālien iekšā 70 metrus garā tunelī, kurš savienojas ar jau esošo tuneli, zem 13. janvāra ielas.

Man šķiet, ka būtu bijis daudz noderīgāk veidot tuneli, kas ietu tikai zem 13. janvāra ielas un savienotu 6. tramvaja galapunktu ar Stokmani. Izejot no kino vai veikala, es visdrīzāk vēlētos doties taisnā ceļā uz centru nevis uz Raiņa bulvāri, kur man nekas nav meklējams.

Vietas tuneļiem pietiek arī tagad, vajag tikai rakt. Vislabākais būtu mašīnas pašas iedzīt tunelī un virs tā izveidot laukumu, kur katrs var droši pastaigāties. Citiem vārdiem sakot: “Brīvību gājējiem!” un “Mašīnas pazemē!”