Miks Latvis

“Židrūns” pirmais video klips “Inga mūžam ziedošā”

židrūns

Par Židrūnu pirms gandrīz 3 gadiem uzzināju no Rodžera. Tajos senajos laikos man dikti iepatikās dziesma EU.

Pagājis krietns laiks un izrādās tikai tagad viņi ir tikuši pie sava video klipa. Vakar par šī klipa prezentāciju rakstīja Artis.mix.lv:

5. februārī  Mākslas akadēmijā  viena no Latvijas šobrīd  aktuālākajām indī – rok grupām „Židrūns” prezentēja savu pirmo videoklipu. Videoklips tapis grupas jaunākajai dziesmai „Inga mūžam ziedošā”. Video autori ir grupas draugi Roberts Galviņš un Linda Konone.
“Židrūns” pirmā videoklipa prezentācija

Klips “Inga mūžam ziedošā” mani jau pirmajās 30 sekundēs pieviļ, jo kameras raustīšana un visa tā miglu bildes būšana man šķiet kaitinošana. Saprotu, ka klips, savā ziņā, parāda attieksmi pret mūsdienu pārproducētajiem un perfektajiem pop-klipiem, taču man tik un tā šķiet, ka varēja iztikt, bez nemierīgajiem nelabumu uzdzenošajiem kadriem.

Bet nav tik traki, jo pēc tam sākas krietns kišumiš, un tālāk video ar katru minūti paliek aizvien savādāks un jancīgāks. Tiek izmantoti dažādi triki, animācijas un atkal jau kameras raustīšana, gandrīz šķiet, ka safilmētais materiāls ir bijis paredzēts vismaz 3-5 citiem mūzikas klipiem. Šim klipam ir gana laika lai izjancīgotos, jo dziesmas garums par 12 sekundēm pārsniedz 7 minūtes, kas galīgi nav ierastais radio formāts.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3IbeNuKzay0[/youtube]

Saite uz video.

Klipu gandrīz obligāti ir jāskatās iekš pašas youtubes, jo tur ir nevis HQ, bet gan HD kvalitātes video ar labāku skaņu un lielāku bildi.

Īsumā: Man patika, domāju, ka arī grupas faniem patiks; par pārējiem – vienalga.