Miks Latvis

Flickr HD video

flickr.com

Apmēram pirms gada gada foto vietnē flickr.com parādījās iespēja publicēt īsus video klipus. Bija arī video nīdēji (tas taču ir foto portāls! šeit nav vietas video klipiem! utt.), bet izmaiņas apturēt nevienam neizdevās. Un labi, ka tā.

Tagad video mīļotājiem tiek piedāvātas aizvien jaunas funkcijas.

Flickr.com svarīgākais uzlabojums ir augstas izšķirtspējas un kvalitātes (HD) video augšupielādēšana PRO lietotājiem. Tas nozīmē, ka portālā parādīsies aizvien vairāk video klipu, kuri attaisnos spoguļkameru filmēšanas iespējas.

Vimeo.com, jau labu laiku ir iespējams augšupielādēt HD video un pat youtube.com ir izdarījusi visu, lai tajā esošos video varētu aplūkot pēc iespējas labākā kvalitātē. Ar ko gan flickr.com varētu mūs pārsteigt?

Manuprāt, flickr.com galvenais trumpis ir nevis tehniskās iespējas, bet gan milzīga radošo īpatņu “komūna,” kas jau šobrīd lieto šo servisu. Šie radošie tipiņi nepievienos youtubveidīgos “smieklīgos” klipus. Radošie tipiņi eksperimentēs un radīs dažādus labumus. Flickr HD grupā jau apkopoti pirmie video klipi un jau tagad tur ir ko redzēt.

Piemēram, šāds time lapse, kas knipsēts caur lidmašīnas logu vēl nebija redzēts:

Interesanta piedeva ir flickr clock – laika ass ar visiem pievienotajiem video klipiem. Kaut kas līdzīgs twitter.com īsajiem ziņojumiem, tikai ziņojumu vietā ir video klipi no visas pasaules.

via rotorblog.com

3 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *