Miks Latvis

nemirst.lv un nāve internetā

nemirst

Jau labu laiku nemirst.lv īsti nedarbojas tā, kā tas bija līdz šim bijis ierasts. Pieņemu, ka nemirst.lv autora paziņu lokā esošie ir mazliet vairāk informēti par savādo lapas “pazušanu”, bet ņemot vērā, ka Beni nepazīstu, domāju, ka varu izklāstīt savu versiju par notiekošo.

Es pieņemu, ka Benis no nemirst.lv apzināti vai neapzināti interneta vidē veic savu kārtējo sociālo eksperimentu (atceramies penis.lv).

Jaunā eksperimentā tiek meklētas atbildes uz šādiem jautājumiem: Kas notiek pēc tam, kad no interneta skatuves pazūd tik svarīga interneta personība? Vai internets nesalūzīs? Vai Benim ir izredzes kļūt par tādu pašu tēlu, ka nemirstīgais 2PAC vai Elviss Preslijs?

Pašlaik vēl nav pagājis pietiekami ilgs laiks, lai varētu veikt secinājumus, bet pirmie soļi uz nemirstību jau ir manāmi:

 • fakta verifikācija
  īsi, satraukti epasti draugiem un paziņām, skype sarakstes, twiterojumi par notikušo, lai pārliecinātos, ka patiešām visi ir vienādā stāvokli, ka visi cieš, jo ir zaudējuši pieeju Latvijas humora centrālajai web lapai

 • skaidrojumi, versijas, baumas
  kad fakts ir konstatēts, pie rakstiem blogos sākas diskusijas par notiekošo. Katram ir iespēja izteikties par lapas nedarbošanās apstākļiem:

 • nezināmā fāze/s
  kas tik te pa vidu nav iespējams
 • nemirst.lv un pats Benis kļūs par mītiskām parādībām
  Līdzīgi kā ar citām vēsturiskām personībām ir skaidrs, ka nākotnē, par Beni runās, kā par būtni ne no šīs planētas. Par viņu atklāsies jaunas līdz šim nezināmas spējas: staigāšana pa ūdens virsmu un spēja sasmīdināt bezpajumtniekus un tādā garā. Viss beigsies ar to, ka viņu iecels svēto kārtā vai kā tamlīdzīgi.

Bet, nu ja domājam pavisam reāli, tad es pieļauju, ka tiklīdz Benis būs spējis uzlikt uz nemirst.lv jaunāko wordpress.org versiju, mēs viņu redzēsim atkal :)