Miks Latvis

Search

Kur paliek mūsu nauda? — Vizuāls ieskats Latvijas valsts budžetā

Latvijas budžeta vizualizācija

autors: Kaspars (kaspars.twizt.com)

Man vienmēr patikušas dažādas skaitlisku datu vizualizācijas. Regulāri sekoju līdzi, ja kādā ārzemju dizaina blogā parādās, kādi interesanti materiāli, kas skaidrā, vizuālā veidā parāda komplicētus un ne tik viegli uztveramus datus. Pēdējais paraugs no šīs tēmas bija lielisks apkopojums: 27 vizualizācijas par finanšu krīzi.

Toreiz nodomāju, ka būtu labi, ja kāds vietējais grafiķis (vietējos blogos tādu netrūkst), spētu apkopot un grafikā parādīt šī brīža Latvijas situāciju. Izskatās, ka ir tapis pirmais darbs šajā virzienā. Kaspars ir izveidojis pirmo uzmetumu, kas parāda, kas tad īsti notiek ar Latvijas budžetu. Ceru, ka taps papildinājumi un uzlabojumi, un iespējams, kāds cits censonis, šos datus parādīs vēl spilgtāk, vai kontekstā ar kādiem citiem datiem.

Grafika adrese internetā: flickr.com (lielā versija: 1200×963)

Datu avots: fm.gov.lv

Grafika autors: kaspars.twizt.com

10 Responses

 1. Tiešām, skatoties uz šo diagrammu šķiet, ka Labklājības ministrijai nekā nav, kāpēc tad mums visus pabalstus griež nost? Vai tad jau nogrieza?

  Vismaz par valsts ģimenes pabalstu un piedzimšanas pabalstu runas ir apklusušas, bet tagad tak taisās ķerties klāt BKP un bezdarbniekiem. Cik zinu, tad tieši šie pabalsti tiek maksāti no pamamatbudžeta.

 2. Sandis – nu piemērām 190m aiziet Eiropas Kopienas budžetam, 145m procentos par aizdevumiem

  Glupais – ja nekļūdos, sociālais budžets idejiski ir “atdalīts”. sociālais nodoklis nedrīkstētu segt valsts pamatbudžetu, tiesa gan LV tāda lāpīšana cik saprotu notiek. šī bilde ir tikai par pamatbudžetu

  principa to visu nedraudziga forma var redzet taja FM dokumentaa

 3. zhagata, hm ne, cik es saprotu, tas viss tiek segts no sociala budzeta, pamatbudzeta neko tadu neredzu. diemzhel socialo budzetu pagaidam weba nav izdevies atrast… labklajibas ministrija laikam to slepj

 4. xlt:

  Tiesa. Es domāju, ka būtu varen jauki, ja vispirms kāds apkopotu šāda veida datus (darbiņš, kas būtu jādara pašiem ministrijas darbiniekiem), un tad varētu sagatavot nedaudz jēgpilnāku grafiku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *