Seth Godin - Tribes: We Need You to Lead Us

Seth Godin – Tribes: We Need You to Lead Us

Šo grāmatu es izlasīju pirms, apmēram, sešiem mēnešiem. Tas bija vēl pirms tam, kad biju apņēmies blogā izveidot sadaļu par un ap grāmatām, kurā biju iecerējis veikt nelielas piezīmes par katru izlasīto grāmatu.

Šis laikam būs sākums.

Vispirms iesaku noskatīties Seta Godina (Kas ir Sets Godins?) uzstāšanos TED konferencē, kurā viņš īsumā izklāsta savas grāmatas galveno ideju.

TED: Seth Godin on the tribes we lead

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uQGYr9bnktw[/youtube]

Saite uz video.

Un ja arī ar to ir par maz, tad piedāvāju nelielu interviju, kurā viņš mazliet paskaidro, kāpēc katram ir visas nepieciešamās tiesības un iespējas kļūt par kādas kustības līderi.

Seth Godin Explains Why You Need a Tribe

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Q6vpBDFoMqc[/youtube]

Saite uz video.

Tiem, kas neskatījās video mazliet paskaidrošu – cilts ir vairāk vai mazāk organizēta cilvēku masa, kuru vieno noteiktas idejas un mērķi. Godins piedāvā savu teoriju par šīm ciltīm laikmetā, kad ir iespējams atrast, apvienot un vadīt cilvēkus, kurus vieno parastas, neparastas, dīvainas un trakas idejas.

Kas vēl ir atrodams grāmatā? Autors dod vairākus piemērus, kuri spilgti raksturo šo “cilšu principu,” kā arī tiek parādīts, kādam jābūt šīs cilts līderim. Kā jau noprotams no virsraksta, grāmatas centrālā tēma ir par to, ka jebkurš var kļūt par līderi. Godins piedāvā vienkāršas vadlīnijas un padomus, kuri varētu kalpot, kā pamudinājums veidot un vadīt jaunas ciltis.

Jāsaka, ka pēc grāmatas izlasīšanas man uz kādu laiku bija pielipusi viņa cilšu teorija. Katru reizi, kad vien bija iespējams vilkt paralēles ar grāmatā aprakstītajiem modeļiem man radās vēlme analizēt, kas tieši ir konkrētās “cilts” veiksmes atslēga.

Ja domājam par vietējiem piemēriem, tad vispirms prātā nāk tikai dažādi personības kulti un citas parādības, kuras viegli sajaukt ar “īstajām” ciltīm.

Iespējams spilgtākais vietējais interneta vides piemērs ir draugiem.lv, kas vairs nav saucams par pilnvērtīgu cilti, jo šai kustībai ir pilnībā zudis tā galvenais mērķis (pievienot savus draugus virtuālajā vidē). Visi draugi ir atrasti, bet vairāk svaigu ideju portāla veidotāji vairs nepiedāvā. Cilts varbūt arī turpina eksistēt, bet tā netiek vadīta nevienā sabiedrībai lietderīgā virzienā.

Latvijas blogu vidē par cilti varētu saukt barcamp.lv kustību. Sava veida kustības veidojas arī sviesta cibas un vietējās twitter komūnas ietvaros, bet šīs ciltis reti nonāk līdz reāliem darbiem.

Ja kādam ir labi vietējo cilšu piemēri, būšu priecīgs uzklausīt.

P.S.

Ja kādam ienāk prātā traka doma iegādāties šo grāmatu, tad būšu pateicīgs, ja lietosiet manu Amazon.com saiti.