Miks Latvis

SMSbuzz.lv

smsbuzz.lv

SMSbuzz.lv ir serviss, kas piedāvā atlasīt sev vēlamu auditoriju un izsūtīt viņiem izdevīgus reklāmas piedāvājumus.

Ja vēlaties zināt, kas tieši ir SMSbuzz.lv tad iesaku palasīt: Man arī ir savs viedoklis par smsbuzz mārketinga pakalpojumu un Kādas ir SMS mārketinga iespējas Latvijā (case study).

Arī man radās vēlme šo pakalpojumu notestēt, tāpēc pastāstīšu savu pieredzi ar interneta veikala rotallietas.lv akciju.

Vispirms izvēlējos pietiekami šauru un precīzu auditoriju, kurā pēc mūsu datiem ietilpst interneta veikala rotallietas.lv potenciālais klients.

smsbuzz.lv

Sāku ar to, ka atlasīju visas reģistrētās sievietes vecumā no 29 līdz 35 gadiem, kuras dzīvo Rīgā. Būtībā vajadzēja ņemt visas Latvijas sievietes (jo pircēji interneta veikalā ir ne tikai no Rīgas), taču šoreiz vienkāršības un cenas samazināšanas labad maksimāli samazināju auditorijas apjomu.

Tālāk ierobežoju auditoriju izvēloties tikai mājsaimnieces vai strādājošas precētās sievietes ar bērniem, kurām ir vidējā vai augstākā izglītība. Pēdējā solī norādīju, ka SMS tiks izsūtītas tikai tām sievietēm, kuras pie interesēm norādījušas iepirkšanos.

SMSbuzz.lv piedāvātā atlases forma ir ļoti vienkārši lietojama un domāju, ka katram būtu pa spēkam izveidot šādu akciju.

Iepriecinošā ziņa ir tāda, ka pēc šiem kritērijiem mana akcija tika izsūtīta 172 cilvēkiem un tā izmaksāja mazāk, kā 10 ar pusi latus. (Nav tā, ka rotallietas.lv auditorija tiktu izsmelta ar šiem 172 cilvēkiem, šoreiz apjoms apzināti tika samazināts arī tur, kur to nevajadzēja)

Nākamajā solī ievadīju reklāmas tekstu, kas šoreiz nebija īpaši atjautīgs. SMS saņēmējas ieguva unikālu akcijas saiti, kurā varēja iegādāties akcijas preces ar atlaidi līdz pat 70%. Īsziņā bija īpaši norādīts, ka šī saite ir zināma tikai SMS saņēmējiem.

smsbuzz.lv

Akciju apmaksāju ar interneta bankas palīdzību un ja nemaldos, jau pēc 10-20 minūtēm akcijas SMS jau tika izsūtīta manis izvēlētajai auditorijai.

SMSbuzz.lv sauklis ir “Iegūsti klientus dažu minūšu laikā.” Tagad zinu, ka tas nav tālu no patiesības, pēc SMS izsūtīšanas 45 minūšu laikā jau sekoja pirmais pirkums (virs 20 Ls). Turpmākajās dienās ar akcijas lapu pasūtījumus veica vēl 6 pircēji. Tas varbūt neizklausās daudz, bet ņemot vērā niecīgo mērogu es tomēr uzskatu, ka sistēmas izmēģinājums bija veiksmīgs.

Domāju, ka pie veiksmīgāka/vilinošāka reklāmas teksta, glītākas akcijas lapas un plašākas auditorijas rezultāti būtu krietni iespaidīgāki, taču tagad man vismaz ir skaidrs, ka šāda sistēma strādā un ir vērts ieguldīt laiku un izdomu arī krietni nopietnākām aktivitātēm.