Viens no lasītākajiem mix.lv autoriem Chirix pirms kāda laika aprakstīja, kāpēc viņam ir zudis azarts pievienot rakstus mix.lv, jo portālā ir par daudz savairojušies “reklāmisti, antireklāmisti, pīārščiki”:

.. kā vilnis sāka velties visādi rakstnieki-viendienīši, slavinot Maximas tirdziņus, Dominas mantu plačus un DNB hipotekāro kredītu brīvdienas.

DnB Nord banka jau ir zināms gadījums – viņus dažādos portālos slavināja (ne īpaši ticami) dikti apmierināta kliente. Te atkal jāmin mango.lv raksts – Kā ar savu reklāmu ielauzties masu medijos?

Tam sekoja Alberta publisks jautājums, ko darīt ar slēptajām reklāmām? Rakstā tiek minēts burvjutrusis.mix.lv, kuru veidojusi PR aģentūra Olsen.

Samērā ilgstoši mix.lv, tribine.lv, tv.delfi.lv, viriesi.lv, spoki.lv, krabjiem.lv un visur citur, kur vien bija iespējams iespamot ar apbrīnojamu regularitāti kādu laiku uzdarbojās interneta lietotājs “Arnolds“, kas ķengāja BTA, veidoja pat video klipus, viss izteiksmes veids parādīja, ka gluži parasts neapmierināts klients viņš nav.

Un tad es uzgāju gadījumu, kas vispār ir atsevišķa raksta vērts:

Cik var saprast, tad neviens šoreiz nav bez vainas, ne BTA, ne ARS. Bet izskatās, ka ARS galīgi nejūtas pārliecināti par savu taisnību, tāpēc sāk paši sacerēt savu realitāti ar izdomātu cilvēku palīdzību diena.lv tautas balss sadaļā.

Diena.lv tautas balss sadaļa:

Cik, gan bieži reāli cilvēki parakstās “cilvēks, kas cīnās par taisnību?” Atšķirībā no ticamajiem stāstiem, kur cilvēks apraksta savu pieredzi, ka kāda kompānija viņu ir uzmetusi, tad diena.lv tautas balss sadaļā parādās raksti, kurus sūta satraukti cilvēki, kuriem pašiem nekas slikts nav noticis, kuri ar skaistiem virsrakstiem pievērš uzmanību un pauž vienu vienīgu ziņu – BTA ir sliktie.

Ja gribam redzēt, kā īsti cilvēki pauž savu sašutumu, tad paskatāmies uz IZZI piemēru, meklējot twitter.com pēc vārda “izzi”, paveras diezgan skaidra aina. (Tas vislabāk redzams vecākajos, pirmajos ierakstos, kad vēl IZZI lietai nebija pievērsušies visi, kam nebija slinkums) IZZI gadījumā, man bija iespējams izsekot reālu cilvēku pieredzei, viņiem patiešām negāja internets un par to arī viņi nolamāja IZZI, katru reizi, kad modema lampiņas beidza raustīties, kā nākas.

Visbeidzot es ar tā paša twitter.com palīdzību noskaidroju, ka ARS labā strādā sabiedrisko attiecību kompānija PRAE. (To šodien apstiprināja uzticams un zinošs lietotājs).

Ņemot vērā, ka šos rakstus radījusi šāda nopietna kompānija, tad gribas teikt, ka darbs ir paveikts slikti, pat pavirši, grūti pat noticēt, ka par šādu pakalpojumu ir maksātas pieņemu, ka pieklājīgas naudas summas. ARS tik pat labi ar saviem spēkiem varēja izveidot daudz ticamākus lietotāju profilus un viņu izdomātās nedienas ar apdrošinātāju.

Apkopojam, ko mēs zinām:

  • raksti ir nekvalitatīvi veidoti, nav grūti sazīmēt, ka tie nav īsti, bet gan pasūtīti
  • pasūtītāja rīcība (ARS) šādā veidā nomelnojot sadarbības partneri (BTA) ir neglīta
  • šāda veida nomelnošana, ar viltotām lasītāju vēstulēm lielajos portālos ir melīga un neētiska rīcība
  • prae.lv lapā var atrast, ka PRAE kādu laiku ir strādājuši BTA labā, bet tagad strādā pret viņiem, kas šo situāciju padara vēl neglītāku

kā tas saskan ar prae.lv sadaļu Mūsu profesionālās vērtības un principi?

mūsu darbība balstās uz stingru ētikas un morāles principu, likumdošanas un klienta interešu ievērošanu.

Vēlreiz visiem “jauno mediju speciālistiem” gribu atgādināt, ka nevar vienas dienas laikā atnākt izveidot profilu visos portālos un servisos pēc kārtas, saspamot un gāzt kalnus. Tas nav mudinājums prasmīgāk maskēties, tas ir mudinājums lieki netērēt savu laiku un klientu naudu. Īsti lietotāji ar galvu uz pleciem zina, kas ir un kas nav īsts, tāpēc nekāda slēpšanās nelīdzēs. Vismaz ne ar tik primitīvām metodēm, kādas piekopj ARS un PRAE.