Miks Latvis

PRAE atbildes vēstule

Kādu laiciņu sanāca būt (tā pa lielam) prom no interneta, bet labāk vēlu nekā nekad. Tajā pašā dienā, kad publicēju ierakstu “kas rada slēptās reklāmas Latvijas portālos?“, es saņēmu satrauktu vēstuli no cilvēka, kas parakstījās kā “Ivo.”

Rakstā bija pieminētas tikai pāris kompānijas, kuras internetā bija veidojušas “slēptos” reklāmas rakstus, bet par PRAE, pateicoties atsaucīgiem cilvēkiem no twitter.com, man izdevās uzzināt vairāk, kā biju cerējis.

Domāju, ka tiem, kuriem šis gadījums šķita interesants un kuri iedziļinājās šajā jautājuma, diezgan viegli spēs saskatīt, kuru kompāniju pārstāv šis Ivo:

Labdien.
Ar interesi izlasīju jūsu šodienas rakstu par slēptajām reklāmām.

Pirmā emocija bija neliels pārsteigums – par to, ka mani personiskie panākumi, kaut varbūt nelieli, tiek piedāvāti kaut kādam tur nožēlojamam maksas PR kantorim. Bet nu lai kantorim tiek tā slava – laikam jau jums no viņiem par reklāmu vai kādiem citiem kāda kapeiciņa tikusi, man neskauž.

Bet tad palasīju vēlreiz un sapratu, ka nav par ko būt pārsteigtam – jūsu pētniecība ir bijusi tiešām nožēlojama. Jūs neesat vīžojis ne kārtīgi portālus apskatīt, ne jūtūbu izčekot ar visām manām filmiņām, ne fotoportālus. Nu, gandrīz neko – tāds provinciāls latvis vien bijis. Par drukāto presi nerunāsim – to cik saprotu jūs nepazīstat vispār. Tā kā – ja cilvēks, kas sevi sauc par profesionālu blogeri vai kā nu tur atļaujas šādu haltūru, tad tā ir viņa problēma. Būtu jūs kārtīgi sapratis, cik visa kampaņa pamatīga un kādi tās īstie mērķi… Bet nu….

Varētu jūs drusku apgaismot – par to, kā ar nulles budžetu un minimālām pūlēm to visu var izdarīt. Par motīviem – kā šis te apdrošinātājs tā saucamais man konkrēti nodarīja pāri un tagad var laizīt brūces un algot PR kantorus un tādus kā jūs, lai mēģinātu attaisnoties un atspēlēties nezin kam. Par to, kā zem katra jūsu “izdomātā” cilvēka ir pilnīgi reāls cilvēks – tepat jūsu miksā un tribīnē arī dažus atradu un uzrunāju.

To visu jums varētu izstāstīt – varbūt jūs uz priekšdienām kaut ko mācītos. Bet tad paskatījos kā jums piederošajā miksā un tribīnē – jūs taču esat līdzīpašnieks, vai ne? – šodien tiek uz augšu celti divi tipiski parBTA interešu raksti – kaut kas no izdomātas grūtnieces un kaut kas par sviestu. Cik smieklīgi – blogeris raksta par slēptām reklāmām un pats šādas reklāmas drukā. Un laikam vēl maizītei kaut ko iekasē. Kad kādreiz nebūs ko darīt, ar prieku kādā lielākā medijā aprakstīšu, cik uzskatāmi tur parādījās, ka vai nu jums šī pati apdrošināšanas kompānija tiešām kādu naudu atmetusi, vai vienkārši tas pats provinciālā latvja nezin kas demonstrēts. Nezinu vai tas par labu nāks slavenajam blogerim mikam, bet ko darīt – lai jau cilvēki zina, ko var panākt ar nopirkšanu, un ko ar vienkāršu maldināšanu.
Vēlu veiksmi. Paldies par jautro pēcpusdienu. Un ieelpojiet kādreiz arī kādu gaisu.

Un varbūt varat pastāstīt – Latvijā ir kāds blogeris, kurš arī tiešām māk kaut ko kārtīgi darīt?

Pēc tam sekoja vēl pāris īsas vēstules, no kurām pēdējā:

Paskatījos, kā tu rosies, zaķi – man sāk patikt. Dumji, toties centīgi. Varbūt vari atsūtīt savus izcenojumus – pēc mēneša atbraukšu no siltajām zemēm, varbūt par kādu piecīti varu tev ko pasūtīt.:)

Tas tikai parāda to, ka “Ivo & co” pat nezina ar ko tieši viņiem ir darīšana, ja reiz viņi ir sadomājušies, ka es esmu tas, kurš tērē laiku ar bezjēdzīgu spamošanu. Ņemot vērā, ka vairāk sarakste neturpinājās pieņemu, ka viņi ir nākuši pie prāta un varbūt pat atraduši, kura kompānija ir atbildīga par ARS nomelnošanu internetā.

Gandrīz jau negribējās šo visu te likt, jo sanāk netīrās veļas mazgāšana, bet nu man gribējās parādīt to, cik “augstas” kvalitātes pakalpojumus “jaunajos medijos” sniedz ARSu apkalpojošā sabiedrisko attiecību kompānija. Jāpiebilst vien, ka tie, kas publicē pretARS video klipus un citas samazgas nav ne par kapeiku labāki, skaistāki vai tīrāki.