Miks Latvis

sludinājumu servisu zip.lv iecienījuši ārvalstu spameri

zip.lv logo

Pirms pāris nedēļām biju ielicis zip.lv sludinājumu, ka vēlos notirgot savu veco fotokameru – Panasonic Lumix DMC-FZ30. (Ja kādam interesē sūtiet ziņu un piedāvājiet savu summu).

Biju uzlicis nereāli augstu pārdošanas summu, bet sāku saņemt piedāvājumus angļu valodā. Ja pēc pirmās vēstules vēl šaubījos, tad saņemot tālākās sapratu, ka spameri ir veikli pastrādājuši:

Subject: Panasonic Lumix DMC FZ30 300 LVL

Esmu Mrs Tiffany Aldridge no United State of America. Es gribu zināt,
ja šī prece vēl ir pieejams pārdošanā, kā arī to, cik no tā jums ir
veikalā tagad pārdošanā?

Mrs Tiffany.

Un pēc laika:

Subject: Lumix DMC FZ30

Dear Seller,
I will like to buy this item from you.I will like you to tell me the
working condition of the item and also let me know the final price you
want to sell the item.Quickly get back to me now at
javierfernad2001@gmail.com
Thanks.

Visbeidzot pilnīgs izsmiekls:

Subject: Lumix DMC FZ30

Hello Seller, am Robert Davis and am very interested in the immediate purchase of your item,for my colleague in West Africa Nigeria who is on excursion,does it have its original box,accessories and work perfectly????and if it does not have any of the accessories or the original box you can still get back to me with your PayPal email address so i can transfer the payment to your PayPal account and i can as well make the payment through bank to bank transfer and you can send me your bank account info the transfer and will pay $600 including the shipping cost and here is my number for i leave in the states 505-514-0010

Droši vien vēstules būtu turpinājušās, bet šim sludinājumam bija norādīts viens no īsākajiem rādīšanas termiņiem.

Mācība pārējiem, kas lieto zip.lv (droši vien arī ss.lv) un kuriem ir problēmas ar angļu valodu vai kritisko domāšanu. Nekādā gadījumā nezvaniet uz mistiskiem telefona numuriem, nesūtiet savas paypal.com adreses, bankas konta numurus un citus labumus (nemaz nerunājot par kaut kādām citām komisijas maksām, kuras viņi gaida savā kontā). Ja tomēr ir vēlme sarakstīties ar krāpniekiem, tad dodiet ziņu, cik tas jums izmaksāja :)