Miks Latvis

Search

Google AdSense latviešu valodas lapās tagad ir pilnīgi legāls ienākumu veids

adsense logo

Endijs šodien apstiprināja, ka Google AdSense pilnīgi oficiāli ir lietojams lapās, kuru saturs ir latviešu valodā. Beigusies slapstīšanās un bailes par to, ka Google kuru katru mirkli varētu izdomāt bloķēt kontu un sakrāto naudu paturēt sev.

Mans minējums ir tāds, ka šis Googles solis netieši norāda uz to, ka ir parādījies pietiekami liels reklāmdevēju apjoms no Latvijas, kuri Googlei ienes naudas summu X, kas šobrīd ir pārkāpusi noteiktu slieksni. Pieņemu, ka šis slieksnis, lai arī mazs un kopējiem Google apmēriem smieklīgs, dos to, ka Google aizvien straujāk Latvijā ieviesīs arī citus ar reklāmu saistītos pakalpojumus (un ne tikai), kuri lietotājiem no citām valstīm pieejami jau sen.

Viens no pakalpojumiem, kuru es visvairāk gaidu ir Google reklāmas pie video klipiem, jo manā youtube.com kontā ir lērums video (jāatzīst, ka lielākā daļa no tiem nav manis veidoti), kuri ikdienā piesaista vismaz 500-1000 skatītāju.

Tiem, kas šobrīd steidzas reģistrēties jābūt uzmanīgiem, jo šķiet, ka tik gludi viss uzreiz nesanāks:

Endijs Lisovskis:
Kaut ko Google nav nostrādājusi līdz galam. Es joka pēc aizpildīju jaunu pieteikumu. Šoreiz LV formā norādīju valodu LV. Bet šie atsūtīja, ka viņi LV neatbalsta un pielika saiti uz US aprakstu, kur LV nav uzskaitīta. Būs jāpamēģina viņiem aizsūtīt saiti uz viņu UK aprakstu. Diez izlasīs mailu vai noignorēs.

Līdz ar to iespējams, ka šobrīd tā viegli nemaz nevar piereģistrēties, lai sāktu izvietot AdSense reklāmas. Savukārt, ja AdSense konts jau ir reģistrēts iepriekš, tad varam likt reklāmas latviešu lapās un Googles pretenziju gadījumā norādīt uz help sadaļu UK valodā.

Tos, kuri šobrīd ir satraukušies par to, ka tagad visas malas būs piebāztas ar reklāmām, es varu nomierināt, jo paredzu, ka reklāmas galvenokārt parādīsies tikai lielākajos projektos, kur ir nopietns apmeklējums, jo blogos kopumā ieguvums no AdSense ir mazāks, nekā “vizuālais piesārņojums.” Tāpēc pieņemu, ka pēc pirmā buma, no daudzām lapām reklāmas vienkārši pazudīs.

7 Responses

  1. interesanta sakritība, tieši šodien izņēmu gan no bloga, gan no cita sava projekta AdSense ārā.
    pusgadu ilgā eksperimenta rezultāts bija ~15 virtuāli dolāri, pie tam tas ir ļoti, ļoti agresīvi izvietojot reklāmas. ar salīdzinoši zemu apmeklējumu un aktivitāti var atrast veidus kā nopelnīt daudz ātrāk un lasītājam nesāpīgāk, bet, ja iet runa par leilajām lapām- ērts peļņas veids.

  2. Negribas ticēt ka google ir atzinis latviskās lapas. Centos pieregistrēt. Man atnāca ateikums un pamatojums tam ir viens: Neatbils valoda lapā. Nosākuma domaju ka vini neatbalsta Latviešvalodas interfeisu un tadēļ man ateica, bet pēc otra mēģinajuma, ka norādīju ENG man vienalga ateica! Takā pašreiz apšaubu, ka google ir akceptējusi lapas ar latviešu valodu. :(

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *