Juris Kaža savā blogā apkopojis ieteikumus, kuri piemēroti, lai prasmīgāk sarīkotu jaunas un veiksmīgas, Bauskas gadījumam līdzīgas, nevardarbīgas akcijas:

Juris Kaža: The Battle of Bauska
Pirmkārt, spontāniem demonstrantiem jābūt mazliet mazāk spontāniem un jāgatavojas Battle of Bauska līdzīgām akcijām pēc pasaules nevardarbīgās pretošanās prakses. Ir jādarbojas informatoriem, kas runātu ar medijiem, auto un kravas mašīnu šoferiem, skaidrojot situāciju un, kaut vai izmantojot Google Maps internetā, izrakstot un izdalot apvedceļu ceļrāžus. Paralēli jāstrādā un jāvēro interneta saziņas tīkli, kaut vai Twitter.

Otrkārt, akcijai strauji jāpiepulcē brīvprātīgi juristi, kas ir gatavi aizstāvēt eventuāli apsūdzētos. Treškārt, ir jāatlasa tie akcijas dalībnieki, kuri ir ar mieru nepretojoties ļauties lai viņus ar (cerams) samērīgu spēku aizvāc no akcijas vietas un aiztur (lietai tūliņ pieslēdzoties juristiem un informatoriem). Sīkāk par šādu akciju organizēšanu vari izlasīt (pārsvarā angliski) internetā, kaut vai šeit un šeit.

Treškārt, varbūt jāpārdomā taktika un pēc PR ziņā efektīvas transporta ceļu bloķēšanas akcijas pārsviesties un tiešu rīcību (no franču anarhistu Action Directe), kas skartu strīdus objektu. Citos vārdos, var nevardarbīgi okupēt to slimnīcu vai skolu telpas veidā, kas netraucē to darbību diendienā un tur ierīkot akcijas štābu un forumu, kur pievērst sabiedrības uzmanību un domāt par nevardarbīgu, kooperatīvu rīcību kā alternatīvu valsts varas izpausmei. Radikālākā variantā varētu, piem., sapulcēt cilvēkus, kas demonstratīvi nemaksātu nodokļus VID, bet naudu caurspīdīgi, godīgi un brīvprātīgi savāktu, lai uzturētu savu slimnīcu vai skolu. Tā būtu rīcība, kas izteiktu – ja valsts nevar mums dot “atdevi par nodokļiem” tad šo atdevi – adekvātu veselības aprūpi, izglītību u. tml. nodrošināsim mēs paši. Kā simbolisku žestu šādas akcijas laikā varētu cienīgā veidā no iestādes noņemt valsts karogu kā esošas valsts varas simbolu un to aizstāt vai nu ar pašvaldības karogu vai dažu politiski aktīvu latviešu savā laikā iecienīto melno karogu (dumpja un nepakļaušanās simbolu).

Saprotu, ka ir liels risks, ka iespējami dumpīgs rudens var ieiet pavisam citās sliedēs, pat ja vietām eksperimentēs ar šādiem nevardarbīgas tautas tiešās rīcības akcijām. Visu var sajaukt dzersme, parasto pustrako un provokatoru uzrašanās, nesavaldība (video no Bauskas redzama sieviete, kas lamāja Alfa policistus, lai gan labāka reakcija būtu bijusi mierīga grupveida nogulšanās un paļaušanās aizturēšanai pietiekami lielā skaitā, lai pārsniegtu specvienības kapacitāti savākt šādu cilvēku skaitu).