Vai labāk ir uzreiz pateikt, ka portāls tiek veidots ar kompānijas atbalstu (open.lv tendenču portāls) vai sameloties, ka portālu veido neatkarīga domu biedru grupa un beigās paziņot, ka “mēs tagad varam atklāt, ka pēdējās nedēļas strādājām pie tā, lai noprezentētu apollo.lv jauno dizainu, un viss, ko jūs redzat ir PR kampaņa.”

Protams, pirmajā gadījumā vajadzēs nopietni strādāt pie tā, lai nopelnītu interneta lietotāju uzticību un noturētu uzmanību (kas nākas grūtāk, ja ir zināms, ka lapa ir daļa no reklāmas akcijas). Bet es uzskatu, ka šis piegājiens ir vērtīgāks kompānijai, kas to veido, jo šāds piegājiens nemet ēnu ne uz portālu, ne pašu kompāniju. Cilvēkiem netiek dots neviens iemesls apšaubīt lapas mērķus. Viss ir kā uz paplātes – Swedbankas Open kartei ir tendenču portāls open.lv, kur var lasīt un pievienot savas tendences vienlaikus tiekot pie foršām balvām.

Otrā gadījumā projekts tiek pasniegts, kā neatkarīgs domu biedru grupas veidots pilsoniskās žurnālistikas eksperiments, kurā katrs varot dalīties ar sev svarīgām idejām, kuras uzrakstītas uz kartona gabaliem. Interneta lietotājiem tiek dots uzdevums, ka iekļūšana Panorāmā skaitās lielais BINGO! Pēc divām nedēļām tev pasaka, ka patiesībā tu esi reklamējis apollo.lv jauno “pozitīvo” versiju.

kā ir labāk?

īss rezumējums par pēdējo nedēļu notikumiem (mans skatījums):

cilvekiemnocilvekiem.lv:
Mēs te tā sanācām kopā cilvēku grupiņa (kustība) un uztaisījām pozitīvu portāliņu. Nu tā, tikai sava prieka pēc. Tāpēc, ka redzējām, ka visas esošās ziņas ir dikti sliktas. Tā teikt: “cilvēkiem no cilvēkiem.” Izdomājām pastaigāt apkārt ar plakātiem. Naktī izbraukājām visu Rīgu un izlikām “smieklīgus” plakātus pie lielāko mediju ieejas durvīm. Nejauši satikām Godmani un Zatleru. Satikām un prasījām vai viņi negrib kameras priekšā atbildēt uz dažiem jautājumiem. Piekrita. Lieliski. Pozitīvi.

Kad kāds prasīja, vai mums par to maksā atbildējām, ka nē – paši rīkojamies uz savu roku, jo esam taču jauki cilvēki.

Pēc pāris nedēļām – FAIL:

Mēs nevilksim garumā, un Jums, cilvēkiem, no cilvēka atklāti pavēstīsim – kustība “Cilvēkiem no Cilvēkiem” ir portāla Apollo.lv jaunais koncepts. Mēs, Ārčijs un Marta pēdējās nedēļas cītīgi strādājām, lai, kopā ar Apollo, nonāktu pie kopīga mērķa – sarežģītu, birokrātisku un necilvēcīgu ziņu atšķaidīšanu Latvijas plašsaziņas līdzekļos.

Īsāk sakot – sviests.

P.S.

Joprojām uzskatu, ka kampaņai pamatā ir ļoti radoša un veiksmīga ideja, kuru sabojāja aplamais izpildījums – vēlme maldināt interneta lietotājus par patiesajiem “kustības” nolūkiem.