Pirms stundas es saņēmu vēstuli no fotogrāfa kuram rūp autortiesības internetā. Viņš bija uzdūries  apollo.lv rakstam, kurā pie foto norādīts, ka “autors” ir portāls flickr.com.

odi slepkavas

Kā pareizi noformēt Creative Commons atsauces pie fotogrāfijām, es jau esmu rakstījis. Tāpat jau esmu vienreiz aprakstījis tvnet.lv autortiesību pārkāpumus un to, ka pie bildēm nevar būt neko neizsakoša piebilde, ka tā nākusi no flickr.com.

Šo gadījumu nopublicēju twitter.com kur apmēram 30 minūšu laikā šo ziņu tālāk padeva vēl divi lietotāji. Un tās pašas pusstundas ietvaros, pie bildes parādījās visas nepieciešamās atsauces. Arī pie citām bildēm, kuras redzamas pirmajā apollo.lv lapā atsauces nu ir atrodamas. (Foto: naturegirl78, licence)

atsauce

Viss baigi forši, bet pastaigājot tālāk un dziļāk redzams, ka šīs darbības ir veiktas tikai tāpēc, lai “dzēstu ugunsgrēku”. Var viegli atrast gan jaunus, gan vecus rakstus, kur joprojām nav nekādas atsauces uz foto autoriem.

Ko darīt?

Šis gadījums parāda, ka portālu rīcībā ir zināšanas par autortiesībām, taču tās apzināti netiek pielietotas.

Kādi ir jūsu ieteikumi, kā rīkoties, lai ziņu portālos atbildīgie cilvēki uz visiem laikiem iemācītos likt atsauces? Katru reizi, kad tiek pamanīts šāds pārkāpums izkliegt sāpi twitter.com? No savas puses es jau esmu sūtījis garas vēstules uz publiski atrodamajiem epastiem (gan tvnet.lv, gan apollo.lv un citur), bet bez rezultātiem.

Pēc raksta par tvnet.lv kādu brīdi viss notika kārtīgi, bet tad atkal tvnetam uznāca slinkums un arī tagad pie bildēm var atrast tikai to, ka autors ir pasaulē ražīgākais fotogrāfs – portāls flickr.com.

Tāpēc es jautāju jums – ko darīt?