Amazon.co.uk
Lielākais pasaules interneta veikals Amazon.com līdz šim man asociējies vienīgi ar grāmatu iegādi, jo pastāvēja piegādes ierobežojumi un Latvijā, neko citu izņemot grāmatas, filmu DVD un mūzikas CD diskus nevarēja iegādāties.

Izrādās, ka jau labu laiku ir iespējams brīvi piekļūt Amazon.co.uk un pasūtīt uz Latviju plašāku preču klāstu nekā ierasts (vāciski runājošajiem patiks amazon.de).

Kāpēc iepirkties “tik tālu no mājām”? Es ieteiktu pievērst uzmanību cenām. Ja pavērojam šī brīža lata kursu pret mārciņu, tad iepirkšanās Amazon UK nodaļā šķiet itin saistoša.

Ko Amazon.co.uk piegādā uz Latviju?

Uz Latviju tagad var pasūtīt šādas preču grupas:

Baby, Beauty, Clothing, DIY & Tools, Electronics, Health (excluding medicine), Home & Garden, Jewellery, Kitchen, Office Products, Shoes, Sports and Watches items

+ PC & Video Games, Toys & Games and Software items and accessories

+ Books, Music, DVD and Video items (ar atsevišķiem izņēmumiem)

Netiek piegādātas īpaši lielas un smagas lietas, bet pat pieskaitot piegādes izmaksas Amazon.co.uk ir iespējams iepirkties tik pat lēti vai lētāk kā vietējos interneta veikalos un tas nozīmē, ka mums kā pircējiem tagad ir lielākas izvēles iespējas un nav jāsamierinās ar to, ka vietējie veikali kaut ko nespēj piedāvāt.

Precīzāk par piegādēm var lasīt Amazon.co.uk help sadaļā Delivery Destinations.

Šobrīd neskaidrs ir jautājums par trešo pušu pārdevējiem, kas tirgojas zem Amazon.co.uk jumta, jo International Delivery on Marketplace Orders valstu sarakstā Latvija nav atrodama.

Neskaidrajos gadījumos par to vai pirkumu jums sūtīs uz Latviju var pārliecināties, šo preci ieliekot grozā un veicot pasūtījumu (ja rādās kļūdas paziņojums, tad pie preces netiksi).

P.S.

No savas puses es varētu palūgt, ja jau esat kaut ko nolēmuši iegādāties Amazon.co.uk, tad es lūgtu vispirms uzspiest uz šīs saites: Amazon.co.uk. Pēc tam varat doties uz nepieciešamo sadaļu un ielikt grozā izvēlēto preci.

Jums nekas slikts nenotiks, bet man notiks kaut kas labs: Amazon.co.uk aprēķinās noteiktu procentu no pirkuma summas un es (visdrīzāk pēc pāris gadiem) tikšu pie dāvanu kartes.