NOKIAJa vēlies sajusties kā pilnīgs idiots paņem savu NOKIA telefonu, aiznes to uz servisu un paziņo, ka tas sīc. Uz tevi skatīsies kā uz jukušo, vismaz uz mums tā skatījās. Bet par visu pēc kārtas.

Draudzenei Ziemassvētku vecītis atnesa riktīgi foršu telefonu NOKIA 6720 Classic. Klasiski elegants NOKIA dizains un gandrīz tik pat daudz fīču, kā manā iPhone. Pat vairāk, jo telefonam ir 5 megapikseļu fotokamera, papildus video kamera (priekšpusē) video sarunām un baterija, kas darbojas ilgāk nekā tam iespējams noticēt – pilnai laimei trūkst tikai WiFi.

Kad telefons tiek izpakots no paciņas atklājas, ka tas sīc. Klusi un nemanāmi. Līdzīgi, kā sīc (nevis šņāc) ieslēgts televizors, blakus istabā. Trakākais ir tas, ka pēc tam, kad sīkšana ir konstatēta, to vairs nevar nedzirdēt.

Sīkšana ir dzirdama, kad telefonu pieliek pie auss, nav pat nepieciešams nekur zvanīt. Kad veic zvanu tad sīc skaļāk. Kad izdziest ekrāns, tad sīkšana pazūd. NOKIA forumos atrodamā info liecina, ka pie vainas ir NOKIA LED ekrāni, kuri rada ne tikai attēlu, bet arī klusu sīkšanu.

Tomēr ne visi spēj sadzirdēt šo skaņu, izrādās, ka ar draudzeni esam gandrīz vienīgie, kas to spēj dzirdēt. Forumā ir cilvēki, kas priecājas, ka beidzot atraduši vēl kādu, kas piemin šo problēmu (citādi var likties, ka tās ir dzirdes halucinācijas). Tāpēc uz servisu dodamies ar bažām.

Veikalā/servisā (viņiem uz vietas strādā servisa džeks) izklāstām savu stāstu. Neviens no darbiniekiem sīkšanu nedzird. Viņiem droši vien likās, ka mēs kaut ko mahinējam. Servisa džeks paziņo, ka neko nedzird un tāpēc arī salabot neko nevar. Stāsta, ka lādētāja transformators sīc. Kad saku, ka ekrāna sīkšana ir klasiska NOKIA problēma, viņš paziņo, ka pirmo reizi kaut ko tādu dzirdot. Prasa, lai uzrādu kuros forumos es esmu tādu info atradis.

Telefons jāsūta uz diagnostiku, lai varētu konstatēt problēmu (neatkarīgi eksperti un bla, bla, bla). Mūs jau gandrīz aizsūta uz mistisku NOKIA servisa centru, kad pajautājam, vai varam telefonu atstāt uz vietas, lai veikals pats tiek galā. Izrādās, ka varam gan. Rakstiet iesniegumu. Pēc lūguma saņemam arī veidlapu, kuru jāaizpilda. (Vieglāk ir cilvēkus atšūt, nevis darīt savu darbu.)

Papīros jāieraksta vai veikala darbinieki paši konstatē problēmu. Kad jaunākā veikala darbiniece jau ierakstījusi, ka neko nedzird, par mums ieinteresējas vecākā darbiniece, kura pēc brīža saka, ka sīkšanu dzirdot. Papīrā tiek veiktas izmaiņas un nu vismaz mēs sajūtamies, ka neesam vienīgie trakie.

10 dienu laikā būšot zināms spriedums. Nākamajā nedēļā mums zvana un saka, ka telefonam tikšot mainīts ekrāns, var noprast, ka mēs varam uzstāt, lai mums piešķir jaunu telefonu. Sakām, lai jau maina, galvenais, lai pēc tam nekas nesīc.

Pēc dažām dienām vēl viens zvans. Tomēr došot  jaunu telefonu.

Dodamies pēc jaunā telefona. Mūsu aizdomas apstiprinās. Protams, ka arī šis telefons sīc.

Pārdevēja mums sāk stāstīt, ka šāda sīkšana esot gandrīz visiem NOKIA telefoniem un kompānija neuzskata, ka tas ir defekts. Šo frāzi viņa atkārto vairākas reizes (laikam, lai pārliecinātu pati sevi). “Kompānija neuzskata, ka šis ir ražošanas defekts.” Vēl viņa saka, ka saņemot zvanu ekrāns izdziestot 30 sekunžu laikā un tad sīkšana apklusīšot.

Diezgan stulba situācija. NOKIA zina, ka telefoni sīc, serviss ir gatavs dot jaunu telefonu, bet problēma nekur nepazūd.

Klusi klusītiņām visas pasaules NOKIA telefoni sīc, iesūcoties cilvēku zemapziņā, un tuvinot cilvēci tuvāk neprāta robežai. Zombiju armijas tuvojas?

Varbūt, ka NOKIA telefoni ir vēl lielākas nāves mašīnas nekā mikroviļņu krāsnis?