Miks Latvis

Google Buzz

Šodien Google paziņoja par savu jaunāko produktu Buzz. Piedāvāju noskatīties pusotru minūti garu prezentācijas video:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yi50KlsCBio[/youtube]

Saite uz video.

Ja skatoties atklāšanas pasākumu pareizi sapratu, tad Buzz būs pietiekami gudrs produkts un varēs informācijas lavīnu sakārtot, lai tā būtu atbilstoša un svarīga. Ja Googles radītais informācijas kārtošanas algoritms izrādīsies pietiekami jaudīgs, tad es paredzu, ka cilvēki labprāt izvēlēsies dalīties ar informāciju lietojot tieši Buzz, nevis citus līdzīgus servisus.

Ierastie dalīšanās servisi pamatā ir milzīgi laika tērētāji, jo tajos principā nenotiek nekāda informācijas apstrādāšana – mēs saņemam visu informāciju, kuru mums gāž virsū. Līdzīgi, kā Google meklētājs tavā vietā rūpējas par to, lai atrastu precīzāko informāciju, arī Buzz centīsies būt noderīgs un samazinās to laiku, kuru mēs ikdienā tērējam social sharing portālos. Tā visa gan ir teorija, jo praktiski šo instrumentu būs iespējams sākt lietot tikai pēc dažām dienām, vai vēlāk.

Es ceru, ka Buzz spēs, pirmkārt, samazināt to laiku, kuru tērēju informācijas meklēšanai, otrkārt, atlasītā informācija būs vērtīgāka, nekā līdz šim ierasts. Ja izpildīsies kaut vai viens no šiem punktiem, tad ar to vien jau pietiks, lai Google Buzz kļūtu par manu personīgo favorītu.

Kādas ir jūsu prognozes par Google Buzz?