Miks Latvis

Google Buzz

Šodien Google paziņoja par savu jaunāko produktu Buzz. Piedāvāju noskatīties pusotru minūti garu prezentācijas video:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yi50KlsCBio[/youtube]

Saite uz video.

Ja skatoties atklāšanas pasākumu pareizi sapratu, tad Buzz būs pietiekami gudrs produkts un varēs informācijas lavīnu sakārtot, lai tā būtu atbilstoša un svarīga. Ja Googles radītais informācijas kārtošanas algoritms izrādīsies pietiekami jaudīgs, tad es paredzu, ka cilvēki labprāt izvēlēsies dalīties ar informāciju lietojot tieši Buzz, nevis citus līdzīgus servisus.

Ierastie dalīšanās servisi pamatā ir milzīgi laika tērētāji, jo tajos principā nenotiek nekāda informācijas apstrādāšana – mēs saņemam visu informāciju, kuru mums gāž virsū. Līdzīgi, kā Google meklētājs tavā vietā rūpējas par to, lai atrastu precīzāko informāciju, arī Buzz centīsies būt noderīgs un samazinās to laiku, kuru mēs ikdienā tērējam social sharing portālos. Tā visa gan ir teorija, jo praktiski šo instrumentu būs iespējams sākt lietot tikai pēc dažām dienām, vai vēlāk.

Es ceru, ka Buzz spēs, pirmkārt, samazināt to laiku, kuru tērēju informācijas meklēšanai, otrkārt, atlasītā informācija būs vērtīgāka, nekā līdz šim ierasts. Ja izpildīsies kaut vai viens no šiem punktiem, tad ar to vien jau pietiks, lai Google Buzz kļūtu par manu personīgo favorītu.

Kādas ir jūsu prognozes par Google Buzz?

15 Responses

 1. Pagaidām neliekas, ka tas būtu kaut kas tik ļoti īpašs. Googlei par labu ir tas, ka epastu lieto var teikt visi interneta lietotāji. Pie tam diezgan daudzi lieto gmail un ja tajā pat lapā pie meila ir kkāda cita fīča, tad ļoti iespējams, ka daudzi cilvēki to pamēģinās, tātad var ātri iegūt daudzus jaunā servisa lietotājus.

 2. Būtu pusgadu ātrāk iznācis, būtu nopietns drauds Tviterim. Tagad var visādi sanākt.

  Pagaidām serviss diezgan gļuko, bet redzu milzīgu potenciālu:
  1. Automātiski sekoju visiem Gmail kontaktiem
  2. Ļoti spēcīga integrācija ar karti (pat bez GPS gandrīz precīzi noteica manu atrašanās vietu)
  3. Nopietnākas privātuma iespējas kā Tviterim – iespējams publicēt ziņu paša definētām lietotāju grupām
  4. Nav jāizmanto neērti 3. puses servisi kā twitpic vai bit.ly, lai 140 simbolos iedabūtu ko vairāk par pliku tekstu

  Gaidām, kad parādīsies kāds nopietns Buzz klients priekš iPhone – lietot pārlūkā nav īpaši patīkami.

  Visiem Gmail lietotājiem, kas nav Tviterī, tagad ir nopietns iemesls tur arī turpmāk neparādīties.

 3. nu neteiktu ka tas ir konkurents tviterim, jo tviitiem ir 140 ziimju ierobezojums, shis vairaak konkurees ar feisbuku, jo te liidziigi ka feisbukaa tev raadaas draugu foto, video un komentaari katrai lietai, iespeejams ka dalja uz sho paaries tieshi laika taupiishanas delj, jo peedeejaa laikaa feisbuks paliek par online speelju un aplikaaciju platformu, kas iespeejams daudziem shkiet par daudz un sarezgiitu, ies laiks redzeesim rezultaatus

 4. Ģirts

  1. nepatiktu, ka man uzreiz visi gmail kontakti sekotu, jo tad var nejauši pateikt to ko negribi visiem teikt, jo domāji ka saki tikai savējiem, bet gmails kontaktos ieliek arī visus meilus uz kuriem kādreiz rakstīts

  3. Tviteris vēl var updeitoties, pievienojot iespēju grupēt sekotājus un tad pie ziņas uzlikt iespēju ieķeksēt, lai ziņa pienāk, piemēram, tikai grupai “ģimene un draugi”

  4. Daudzi tāpat lieto visādus twitter klientus. Tāpat jau arī iespējams, ka ar laiku twitter ieliks iespēju postēt bildes pa taisno no twitter lapas. Agrāk nebij RT funkcijas lapā, bija tikai visos twitter klientos, taču tagad tā ir arī lapā.

 5. Tas būs tikai viens jauns produkts jauno produktu gūzmā. Tāpat būs jānoņemas ar kontaktu grupu izveidošanu, turklāt es izmantoju vairākus Gmail kontus vienlaicīgi, pat nezinu kāds murgs tur varētu izvērsties, īpaši zinot Google tendenci nepārtraukti ņemties ar visu kontaktu automātisku importu kur vien vajag un kur nē, tas nozīmē, ka būs viss uzmanīgi jāšķiro grupās, lai nesāktu jaukšanās starp darba un citiem kontaktiem. Un visiem jau nav konts Gmail, vieni lietos, vieni nē, Twitter tādā ziņā liekas neitrālāks.

  Nedaudz palietoju Google Wave, kas man likās visai neveiksmīgs produkts, pagaidām neredzu arī īpašas Buzz priekšrocības.

 6. Diezgan grūti runāt par produkta nākotni, ja tas pat nav izmēģināts. Bet! Šis serviss varētu būt viens no retajiem, kas varētu iedzīvoties Latvijā. Pēc draugiem.lv parādīšanās ir diezgan grūti kādam līdzīgam projektam uzsākt darbību šajā valstī, jo nav pietiekami liels lietotāju skaits un nav cilvēkiem motivācijas arī migrēt. Bet Google gadījumā ir gan lietotāji, gan arī atšķirīgas iespējas. Buzz varētu kļūt par “draugiem.lv nopietniem cilvēkiem”, attiecīgi tiem, kuriem nav galvenais novākt redīsus nakts vidū.

 7. Tas pēc tāda Twitter un Wave kombaina izskatās.

  Spriežot pēc tā, cik veikli viņš ir iedzīvināts iekš Gmail, Google uz to skatās ļoti nopietni.

  Vai es jau teicu, ka Wave ir baigais FAIL?..

 8. Labdien! Vai kāds nezin, kā aizvākt šo Buzz opciju no sava gmail konta? Es vispār nelietoju sociālos tīklus, bet tikai gmail kontu e-pastiem un mani drausmīgi tracina opcijas, kas man nav vajadzīgas un ko es negribu izmantot.Paldies!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *