Pirms nedēļas geokešojot apmeklējām divas vietas Rīgā, kurās jau sen biju vēlējies nokļūt. Mūsu mazā izbrauciena mērķis bija Daugavgrīvas cietoksnis un Spilves lidosta.

Daugavgrīvas cietoksnis

Daugavgrīvas cietoksnis

Cietoksnī ieradāmies 40 minūtes pirms vārtu slēgšanas, tāpēc nepietika laika kārtīgi visu apskatīt un mēs sapratām, ka noteikti dosimies uz šo vietu atkal, kad ārā būs sausāks laiks.

Sniega sega atklāja to, ka šī vieta, vismaz ziemā, netiek īpaši bieži apmeklēta. Sniegā bija redzamas dažu cilvēku pēdas, bet nojautām, ka tās atstājuši kešu meklētāji, nevis parasti cietokšņa apmeklētāji. Varbūt citiem tā nešķiet, bet man liekas, ka šis cietoksnis pilnīgi noteikti varētu būt interesants ārzemju un pašmāju tūristiem. Nokļūšana līdz cietoksnim ir laikietilpīga, bet nav īpaši sarežģīta (kad tas beidzot tiek atrasts). Man šķiet, ka būtu vērtīgi šo vietu apgidot, ja tas jau netiek darīts. Es domāju, ka labs gids spētu pastāstīt diezgan aizraujošus stāstus par šo cietoksni. Mums gida nebija, tāpēc bāžot degunus visās tumšajās telpās paši minējām, kas tur varētu būt bijis.

Tiem, kas ir prātojuši, vai ir vērts doties uz Daugavgrīvas cietoksni, es varu droši teikt, ka ir vērts. Turklāt tieši pie ieejas cietokšņa teritorijā mums bija iespēja apskatīt daļu no Latvijas robežsardzes flotes, kas nīka iesalusi Daugavas ledū.

Spilves lidosta

Spilves lidostas terminālis

No Spilves lidostas redzējām tikai veco termināļa ēku. Neoklasicisma stila padomju milzeņi man parasti ir šķituši iespaidīgi. Arī šoreiz liekas, ka par spīti padomju simbolikai šo termināli būtu vēlams neaizlaist galīgā postā. Ja Spilves lidostā, kāds būtu gatavs iegrūst kaudzi naudas un izveidot to par mazu un stabilu punktu, kur nosēsties privātajiem lidaparātiem, tad droši vien varētu savest kārtībā arī stilīgo termināļa ēku. Pēc mūsdienu standartiem lidostas ēkai ir jābūt no skārda un jāizskatās pēc kastītes, tāpēc Spilves terminālis ar lielo, stikloto vestibilu un kolonnām būtu skaista iespēja izcelties uz pārējo mazo lidostu fona.

Bet kamēr nekas tāds nenotiek varbūt ir iespējams šo ēku padarīt par “jauno Andrejsalu”? Vieta nav īpaši izdevīga (salīdzinot ar pašu Andrejsalu šī ir galīgi neizdevīga vieta), bet telpas, gan varētu būt piemērotas dažādu alternatīvās mākslas pasākumu rīkošanai.