Miks Latvis

Lattelecom diena 2010

Pirms nedēļas es apmeklēju Lattelecom dienu 2010. Šī konference galvenokārt bija rīkota, lai korporatīvos klientus iepazīstinātu ar kompānijas jaunākajiem pakalpojumiem un piedāvātajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem.

Konferenci apmeklēju tāpēc, ka man ikdienā sanāk strādāt ar ļoti dažādiem uzņēmumiem, kuri dažkārt vēlas ieviest jaunākās tehnoloģijas savā ikdienā, bet ne vienmēr viņi zina, ka Latvijā kāds jau tās piedāvā. Gribēju gūt saprašanu par to, ko spēj sniegt Lattelecom.

Lai arī pirms konferences jutos informēts par Lattelecom pakalpojumiem tas, ko tur redzēju mani pozitīvi pārsteidza. Radās sajūta, ka Lattelecom ir Latvijas Google – mūsdienīgs, tehnoloģiski attīstīts un uz klientiem orientēts uzņēmums. Kompānijas gūgliskums, manuprāt, visvairāk izpaužas tieši tehnoloģiju jomā un pakalpojumu spektrā. Lattelecom gadījumā ir izteikti abi šie virzieni.

Tehnoloģiskums: optiskais internets, digitālā televīzija, video konferenču risinājumi un darba vietu virtualizācijas tehnoloģijas, 1188 street view, dokumentu digitalizācija un rinda ar citiem labumiem.

Salīdzinājums ar Googli ir vietā arī tāpēc, ka šis plašais pakalpojumu spektrs galu galā noved līdz spēcīgam monopolam un interešu konfliktiem. Piemēram, Latvijas apstākļos, kompānijai, kura pati darbojas daudzās jomās un sniedz gūzmu ar biznesa procesu ārpakalpojumiem (grāmatvedība, dokumentu aprite, telemārketings u.c.) agri vai vēlu būs jāsniedz pakalpojums kādam citam uzņēmumam, kas ir tiešs konkurents citā nozarē. Cik noprotu, šis scenārijs vismaz daļēji jau ir piepildījies – LTC jau sniedz ārpakalpojumus uzņēmumiem ar kuriem tā konkurē.

Lai arī kā būtu ar to gūgliskumu, bet pēc konferences man tiešām radās sajūta, ka Latvijā ir vismaz viens uzņēmums, kas spēj klientiem piedāvāt nevis to, ko tie vēlas šodien, bet to, ko tie vēlēsies rīt.

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *