Miks Latvis

Panorāmas video iPhone aplikācija

iPhone un iPod Touch lietotājiem piedāvāju jaunu web aplikāciju ar kuru iespējams skatīties jaunākos video ziņu sižetus no LTV ziņu dienesta.

Lai lietotu aplikāciju

Ar savu iPhone vai iPod Touch jāatver Safari un jādodas uz https://mikslatvis.lv/panorama, kad lapa ielādējusies jāspiež ekrāna apakšā redzamās + zīmes un jāizvēlas Add to home screen, lai izveidotu ikonu uz “desktopa.” Tikai šādā veidā ir iespējams izmantot visu telefona ekrānu.

Kāpēc?

Pirms pāris nedēļām izdomāju, ka vēlos iemācīties iPhone web aplikāciju veidošanas pamatus un pieķēros pie maza un vienkārša projekta izveides. TV jau vairākus gadus neskatos, tāpēc man likās, ka būtu forši, ja telefonā varētu ērti noskatīties jaunākās Latvijas televīzijas ziņas.

Sākumā pagāja mirklis, līdz sapratu visu jauno meta tagu nozīmi, un panācu primitīvas javascript animācijas; visu uztaisīju savām rokām. Vēlāk atradu, ka ar jQTouch iespējams procesu daudzkārt paātrināt un pārtaisīju aplikāciju pilnīgi no jauna.

Kas tālāk?

Tālāk gribas vienkāršot un savest kārtībā dizaina pusi, kā arī pievienot pāris papildus funkcijas. Varbūt būs iespējams šo aplikāciju pārvērst par īstu mantu un ielikt AppStore. Līdz tam laikam pieķeršos pie kādas spēcīgākas idejas un pamēģināšu izveidot aplikāciju, kas izmantotu, piemēram, twitter, facebook un foursquare API, lai rādītu mums lokāli interesantus datus.

Uzziņas avoti

Vērtīgākā grāmata par iPhone aplikāciju veidošanu, kuru atradu, izlasīju un praktiski pielietoju ir Jonathan Stark: Building iPhone Apps with HTML, CSS, and JavaScript: Making App Store Apps Without Objective-C or Cocoa

Šo grāmatu ir iespējams lasīt bez maksas: Building iPhone Apps. Grāmatā doti piemēri, koda gabali un vērtīgas norādes par to, kas, kā un kāpēc ir jādara.

Ievada nodaļa ir visiem uztverama un to ir vērtīgi izšķirstīt, katram, kurš apsver iespēju kaut ko darīt iPhone web aplikāciju jomā. Tālāk lietas sāk kļūt tehniskas, taču domāju, ka grāmatā aprakstītie piemēri būs pa spēkam gandrīz katram loģiski un tehniski domājošam cilvēkam.

7 Responses

  1. Pluss man ar tiesi pa sito temu – tik mazliet plasaka ieks apple gaida apstiprinasu nativ iphone apps.. ps testejot jqtouch tomer viss nav tik skaisti un ir bremzes ( ka neka tas ir no web un ir jaielade ) lidz ar to labak buvet vismaz dalju no navigacijas ieks ista sdk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *