ActionSampler ir lomo kamera, kas veic vienu uzdevumu – uz 35mm filmiņas “uzliek” četrus secīgus kadrus. Aparātu man uzdāvināja Ziemassvētkos, bet tikai tagad esmu ticis galā ar pirmo filmiņu.

ActionSampler

Kā jau ar lomography.com kamerām ierasts, konstrukcija ir lēta, plastmasīga un vienkārša. Arī šoreiz, nav nekādu bateriju un lieku mehānismu. Nav skatu meklētāja, ir tikai divi plastmasas rāmīši, kuri palīdz saprast, kas būs kadrā. Regulēt arī nevar pilnīgi neko. Nospiedz slēdža pogu, uztin filmiņu un viss.

Viena “klik” vietā var dzirdēt “trrrr” un uz filmas tiek samesti četri mazāki kadri, kas parāda kustību, vai vienkārši atkārto vienu un to pašu statisko kadru.

Atziņas par bilžu tapšanu arī ir parastās: telpās trūkst gaismas, labāk bildēt brīvā dabā un saulainos apstākļos.

Ja atmetam praktisko pusi un spriedelēšanu par to, kāda ir jēga no šī aparāta, tad pāri paliek jokaini, miglaini kadri un patiess pārsteigums tos pirmo reizi ieraugot. Kā būs ar otro filmiņu grūti minēt, jo to droši vien piepildīšu vesela gada garumā, šoreiz jau diezgan rūpīgi apdomājot gadījumus, kad šo aparātu ir vērts vilkt laukā no mājas un laukā no somas.

Šeit var redzēt dažus rezultātus:

000098550017

000098550012