Miks Latvis

labs dators par 150 latiem?

Vecāki meklē sev jaunu datoru. Vecais ir vecs. Tik vecs, ka pat mans telefons ir daudzkārt jaudīgāks par to milzu pelēko kasti.

Daudz naudas viņi nevēlas tam atvēlēt, jo prasības pret datoru ir diezgan minimālas.

Datoram ir jāprot dažas vienkāršas lietas:

 • interneta pārlūkošana
 • darbošanās ar teksta dokumentiem
 • vecāko paaudžu spēlīšu dzenāšana (pārsvarā šaudīšanās priekš mana sencīša)
 • seriālu/filmu/youtube skatīšanās

Svarīgi, lai komplektā būtu arī LCD monitors, jo līdz šim lietotais CRT monitors aizņem baismi daudz vietas. Nav vēlēšanās ņemties ap ss.lv, kā arī būtu vēlama vismaz minimāla garantija.

Šobrīd esmu atradis diezgan veiksmīgu pretendentu. Capital piedāvā atjaunotus datorus par 135 Ls.

Komplektācija par šādu summu ir ļoti pieņemama:

Dators Dell Optiplex GX 520 Desktop
Divkodolu procesors Intel Pentium D 820 (2,8 GHz)
Integrēta Intel Graphics Media Accelerator 950 video karte
1024 Mb DDR2 operatīvā atmiņa, 80 GB SATA cietais disks,
DVD-ROM, Gigabit LAN, skaņas karte, 8 USB 2.0 porti, COM un LPT porti
Kompakts izmērs: 39,59 cm x 11,43 cm x 34,77 cm
Paredzēts novietošanai gan vertikāli, gan horizontāli
USB klaviatūra un optiskā pele
Windows XP Professional OEM licence
Tildes Birojs 2005 OEM Licence

Monitors Dell 1707FP
Izšķirtspēja 1280 x 1024
Gaišums 300cd, kontrasts 500:1
Reakcijas laiks 8ms, 4 USB 2.0 porti
Regulējams augstums, slīpums,
pagriežams portreta režīmā
VGA un DVI ieejas

Informācija no Capital mājas lapā atrodamā pdf bukleta.

Manuprāt, šaubīgā daļa šeit ir operatīvā atmiņa, kuru var uz vietas piepirkt klāt (16-19 Ls). Otra lieta ir integrētā grafiskā karte, bet mani nomierināja ražotāja lapā atrodamā informācija, ka tā tiek galā ar HD video un arī ar vecāko paaudžu datorspēlēm.

Šonedēļ dosimies uz Capital veikalu un droši vien, ka iepirksim šo komplektu. Ja jūsu rīcībā ir informācija par citiem šādiem lētiem datorkomplektiem dodiet ziņu komentāros.

16 Responses

 1. Tas par HD video un vecāko paaudžu datorspēlēm ir gandrīz muļķības.
  Jā 950 GMA var tikt galā ar 720p video, kas ir noteiktos formātos.
  Piemēram .mkv nevar, vismaz uz mana VLC nevarēja.
  Tā gan nav mirstamā kaite kamēr vien ir dabūjamas filmas zemākā kvalitātē.
  Uz vecāko paaudžu datorspēlēm labāk gan neskatīties cerīgi, jo iet tās varbūt arī ies, bet izskatīsies diezgan briesmīgi. ;)

  Komplekts ir ok un tā ir laba tendence, ka pēdējā laikā tiek piedāvāti atjaunoti datori, jo, ja neskaita visādas marketinga operētājsistēmas kā Vista un 7, kuras radītas, lai cilvēkiem būtu iemesls pirkt jaunu tehniku, arī vecā tehnika tiek līdzi mūsdienu interneta / dokumentu lietojuma prasībām.

 2. iespejams, ka negribesi teret laiku, bet pieredze tada, ka pirms menesa nopirkaam pazinam UK ebay IBM Thinkpad T40 lietotu (1GB RAM, 40 GB HDD, CPU neatceros, bet ok) – viss kopaa ar suutiishanu 150 Ls – bisku zem. manuprat musdienam daudz ertak nekaa stacionars kompis. un zinams ka IBM ir vieni no uzticamakajiem un ertakajiem laptopiem.

 3. @lasitajs
  Šobrīd laiks ir no svara, bet mans pirmais laptops bija līdzīgā veidā gādāts un būtu vēl tagad labi lietojams, ja vien tam nebūtu uzlijis virsū ūdens.

 4. @weedy

  Hmm, būs par šo vēl jāpainteresējas. Ar video es domāju, ka būs ok, .mkv mani vecāki neskatīsies, un arī brālim pietiks ar seriāliem neHD versijās. Tātad paliek jautājums par šaudīšanās spēlītēm priekš senča. Būtībā tur ir dažas uz rokas pirkstiem skaitāmas spēles, kas viņu interesē, un līdz šim ir pietiekami labi gājušas uz GeForce MX 440.

 5. Hmm! Capital lapā tādu neatradu ne kā īpašu piedāvājumu, ne meklētājā ierakstot datora modeli. Varbūt nemāku atrast? Atceros, ka līdzīgas komplektācijas datori kādreiz bija Rigas domē. Varbūt Capital ir atpirkuši un uzpucējuši?
  Spriežot pēc komplektācijas, šķiet, ka gan monitors, gan detaļas ir aptuveni gadus 3 vecas. Un sāpe ir tā, ka tik vecas detaļas nomainīt problēmu gadījumā ir pat dārgāk, cik maksā jaunās paaudzes detaļas, jo vecās vairs neražo tādos apjomos. Vēl nav īsti skaidrs, kāda garantija tiks nodrošināta. Tāds sīkums, kāda jēga monitoram no DVI ieejas, ja kompim ir tikai parastais zilais štekerītis.
  Tiesa, kopumā cena izskatās ļoti pievilcīga, bet datora vecums un tā spēja kalpot vēl X gadus, dara mani uzmanīgu, jo ir skaidrs, ka dators nav lieta, ko pērk uz īsu brīdi.
  Es labāk dotu priekšroku jaunam – apmēram par kādiem 250 ls un kopā ar ražotāja garantiju no 1 -3 gadiem ar aptuveni šādu komplektāciju: HDD 250Gb, RAM 2 Gb, procis P4 Dual Core 2,6 arī ar iebūvēto video, 18,5 Acer monitors, pele, klaviatūra.

 6. @onkulis Quake2 ies noteikti, 3 arī vajadzētu, 4 neies. Doom 2 ies, Battlefield 1942 ies. Half Life 2 arī ies. Tās no populārākajām senāko gadu spēlēm. Jebkas pirms šīm arī ies, pēc – būs grūti.

 7. “Piemēram .mkv nevar, vismaz uz mana VLC nevarēja.”

  uz vlc skatīties HD filmas vispār ir slimi, jo viņš visai traki resus rij.

  mpc-hc (http://mpc-hc.sourceforge.net/) + core avc = ftw

  sludiķus vispār iesaku gan palūrēt, jo daudzi geimeri cenšas pa lēto tikt vaļā no saviem vecajiem kompjiem, jo ik pa laikam tak jātaisa upgreids un ja vecie dzelži neatbalsta jāpērk jauna kaste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *