Miks Latvis

Search

par ibanka.lv lietošanu turpmāk būs jāmaksā 1 vai 2 Ls mēnesī

SEB bankas mājas lapā parādījies jauns piedāvājums, kas cieši saistīts ar neseno ziņu VIDEO: SEB banka ievieš fiksētu mēneša maksu ikdienas pakalpojumiem:

Jaunums! SEB Pamata komplekts – tikai Ls 1 mēnesī!
Cenā iekļauts:
* neierobežots latu maksājumu skaits Ibankā no Norēķinu konta ne tikai SEB bankas ietvaros, bet arī uz jebkuru citu banku Latvijā,
* kartes gada maksa – visu komplekta lietošanas laiku,
* virkne citu priekšrocību.

Kas ir tā virkne citu priekšrocību man neizdevās saprast, bet šis un tas ir redzams pdf cenrāžos:

Skaidrs ir viens tuvākajās dienās visi SEB bankas klienti par ibanka.lv lietošanu sāks maksāt 12 Ls gadā. Kredītkaršu lietotāji 24 Ls gadā.

Ja pareizi saprotu, tad ja pats klients nepiesakās jaunajam plānam, tad visas komisijas maksas paliek pa vecam.

Pirmajā brīdī biju nepatīkami pārsteigts par šo jaunumu, bet tad sapratu, ka man tas ir izdevīgi un mazliet lētāk nekā es maksāju bankai līdz šim.

Katrs iekšējais maksājums (no SEB uz SEB) man izmaksāja 10 santīmus un katrs ārējais maksājums (no SEB uz Swedbanku) 25 santīmus. Pēdējos sešos mēnešos es komisijās bankai samaksāju 0,60 – 0,95 Ls. Vidējais cipars sanāk ap 0,85 Ls. Manas kartes gada maksa ir 4 Ls jeb 33 santīmi mēnesī. Tātad līdz šim es SEB bankai maksāju 1,18 Ls mēnesī. Pēc jaunās sistēmas maksājot es katru mēnesi ietaupīšu vidēji 18 santīmus (gadā 2,16 Ls).

Tagad tikai jautājums, vai es visu esmu pareizi sapratis un kur šeit ir zemūdens akmeņi?

Citi raksti par Unibanku, SEB banku vai ibanka.lv:

13 Responses

 1. Tā vis nav kā raksti! Šiem jaunajiem komplektiem – Pamata vai Aktīvajam – ir īpaši jāpiesakās. Ja nepiesakās viss paliek pa vecam – pārskaitījums 5, 10, 25sant + gada maksa par kartes lietošanu.

  1. Ok, palabošu. Vienkārši no Lietišķās Dienas ziņas varēja saprast, ka šis būs tāds brīprātīgs/piespiedu variants:

   “SEB banka no nākamās nedēļas liks privātpersonām izvēlēties maksāt fiksētu mēneša maksu par visiem nelielajiem bankas pakalpojumiem – naudas pārskaitījumiem, skaidras naudas izņemšanu, kartes lietošanu un citiem.”

 2. nu bankai interese vareetu rasties, kad visi privaatie paaries uz sho – tad vinjiem vieglaak buus administreet komisijas naudas, eertaak to pashu daudzumu naudas sanemt kaa abonentmaksu nevis par katru pakalpojumu reekinaat

 3. Oi, cik daudz cilvēku tagad no SEB aizplūdīs :))) Man jau par šo tēmu bija diskusija ar dažiem cilvēkiem un nav brīnums, ka viņi saka, ka ies prom no SEB… Swedbank jau arī izceļās! Un kā viena sieviete teica man “Nedomāju, ka būtu ar saviem kontiem/kartēm jāatbalsta tā jau neteiksim ka trūcīgās iestādes… bankas.”

  1. to pašu jau teica par Swedbanku, kad ieviesa itnernetbankas jauno versiju un piekabināja komisiju par konta atlikuma čekošanu. Galvenais, lai par skaidrinieka izņemšanu nebūtu jāmaksā, pārējam ir alternatīvas (čekot internetbankā kaut vai).

 4. nu, šis viennozīmīgi ir patīkamāk (lasīt – mazāk stulbi) kā Sweda 7 sant. par atliku paskatīšanos SAVOS bankomātos. 5 pārskaitījumi uz citām bankām mēnesī – un jau atmaksājas.

 5. Komentētājam ar niku Buu – PR aspektā jautājums nekad nav par to, kā ir, bet vienmēr – kā to pasniedz. Šai gadījumā pirmais, ko patērētājs dzird, ir par maksas pievienošanu, skaidrojums seko tikai fonā – rezultātā no PR viedokļa tā ir kļūda.

  1. Dzird to ko žurnaļugas grib(!?) pateikt, normālu sakarīgu virsrakstu viņi nespēj izdomāt, ja nebūs dzeltens, divdomīgs vai pāprotams virsraksts, tad rakstu tikai retais izlasīs.
   Bankas preses relīze: “SEB banka turpmāk nodrošinās iespēju privātpersonām veikt bezmaksas latu pārskaitījumus Ibankā ”
   http://www.diena.lv/lat/business/presrelease/finance/pr-seb-banka-turpmak-nodrosinas-iespeju-privatpersonam-veikt-bezmaksas-latu-parskaitijumus-ibanka komentāri – 0
   Debīliķu pārfrazējums: “SEB banka ievieš fiksētu mēneša maksu ikdienas pakalpojumiem” “par ibanka.lv lietošanu turpmāk būs jāmaksā 1 vai 2 Ls mēnesī” un komentāri birst kā no pārpilnības raga: banka prātu zaudējusi, zagļi, idioti, valdība sux, bet patiesībā paši pat lasīt neprot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *