Miks Latvis

kā lejupielādēt dziesmu no draugiem.lv mūzikas sadaļas?


Izpētīju, ka lielas tautas masas katru dienu plūst uz 3 gadus vecu ierakstu, kurā rakstīts, kā lejupielādēt draugiem.lv mp3 sadaļas dziesmas. Lai jauniešiem nebūtu aplauziens izveidoju jaunu pamācību, kā tikt pie tiem sen kārotajiem mp3 failiem.

Kā ielādēt dziesmu no draugiem.lv mūzikas sadaļas.

Ja naudas maks atļauj, tad iesaku pirkt dziesmas platforma.lv vai veikalā (bet kuram vajag tos CD?), pārējiem noderēs jaunā sadaļa mikslatvis.lv/draugiem.

Būtībā tikt pie mp3 faila ir ļoti vienkārši: jāatrod dziesmas ID, no tā var uzzināt dziesmas flv faila atrašanās vietu, šo failu var ielādēt datorā, vai pa taisno (ar zamzar.com) pārvērst par mp3 failu.

Kā uzzināt dziesmas ID?

Dziesmas ID var atrast aizejot uz mūziķa lapu un atverot sadaļu dziesmas. Kad ar peli brauc pāri dziesmas nosaukumam, tad kreisajā apakšējā lapas stūrī parādīsies ID kods, kas ir nepieciešams, lai tiktu pie mp3 faila.

Dziesmas ID ir skaitlis pirms pēdējās iekavas. ID sastāv no 5 vai 6 cipariem (var būt arī īsāki ID).

Zemāk bilde ar paskaidrojumu:

Tas arī viss, kas nepieciešams. Tie, kas grib atbalstīt mūziķus dodas uz platforma.lv, bet pārējiem laiks doties uz draugiem.lv mūzikas lejupielādēšanas lapu.

46 Responses

 1. pirmkārt, vārdupreses tulkotāj, man nav “nosaukums”, man ir “vārds”.
  otrkārt, es atvainojos, bet Tu o**jel? Kas neprot zagt, lai nezog! Nafig provocēt iestādes? Sen zināma lieta – ja ir iespējams internetā kaut ko klausīties, to iespējams arī lejupielādēt – tas notiek automātiski un saglabājas kešatmiņā. Toties piedāvāt “rīku” kas sastāv no… hm… embedota draugiem.lv pleijera un aifreima… Manuprāt, tas varētu nebūt likumīgi jebkurā gadījumā :)
  Lai zog tie, kas prot nozagt un lai viņus ķer tie, kas to prot un kam tas jādara. Es esmu par sabiedrību, kurā izdzīvo stiprākais, nevis ir jūra skriptkidiju.

 2. versatile, un ko teiksi Neo sakarā? tavs sapnis par stipro sabiedrību izgaist, jo pēc tevis teiktā sanāk, ka visa Latvijas sabiedrība ir nemākulīgi lūzeri…

  1. Nesaprati mani.
   Neo apgāja sistēmu kā skriptkidijs. Vinjsh maceja to izdarit, vinam bija interese par datiem.
   Stulbi butu, ja vinjsh twiterii ieliktu aprakstu kaa nopumpet datus no VIDa. Vai prasītu forumā “ew, dzeki, kaa WID uzlawst?”

 3. Vēl vienkāršāks variants ir uzintalēt firefox plugin, kurš saucas download helper.
  Nekādi ID nav jāmeklē. Ņem un kačā.

 4. Iesaku arī ko no savas puses. Ja nu gadījumā nepietiek naudas arī Latvijā audzētiem tomātiem, tad darām sekojošo:
  1. Ejam uz centrāltirgu
  2. Sagaidām brīdi, kad tomātu pārdevēja ir novērusies no tomātiem
  3. Paņemam tomātus, liekam kabatā un nemanot ejam prom.

  Ja nu tomāti tomēr baigi garšoja un izdomājat atbalstīt to audzētājus meklējiet kontaktus kaut kur šeit, noskaidrojiet attiecīgā lauksaimnieka konta numuru un pārskaitīt naudiņu.

  Jauku salātu ēšanu!

  1. Super piemērs, tikai lieta tāda, ka nevienam tomāti nav atņemti. Pie tantes ir visi tie paši tomāti, kas bija nākot uz tirgu.

   1. Tomāti ir domāti ēšanai uz vietas.
   2. Tomātus var bez maksas ēst uz vietas.
   3. Prom nest kategoriski aizliegts.

   Ja kaut ko kategoriski aizliedz, tad ir jārēķinās ar sekām.

   Jautājums ir šāds: vai krēslu tirgotājiem ir tiesības pavēlēt, kur un kādiem mērķiem lietot krēslus?

   1. Ja krēsls tiek nopirkts (nevis nozagts), tad protams, krēslu tirgotājam nav ne iebildumu ne tiesību (neskaitot gadījumus, kad krēslus sāk tālākpārdot vai tamlīdzīgas perversijas) par to lietošanu. Šajā gadījumā ar draugiem.lv mūziku – tu taču mūziku neiegūsti ceļā kādā tās autors to būtu vēlējies – nopircis? Krēslu pārdevējam pret zagta krēsla izmantošanu gan būtu iebildumi.

    Tomēr laikam jau piemēri ar tomātiem un krēsliem ir neadekvāti, jo tomēr virtuālā vide un reālā ir “mazliet” savādāk uzbūvētas. Nozagt tā, ka zogamais paliek uz vietas, šķiet, nav iespējams reālajā pasaulē un otrādi – nozagt tā, ka zogamais nepaliek uz vietas nav atkal iespējams virtuālajā.

    Es tikai gribētu dzirdēt atbildi vai Tu tiešām šo procesu neuzskati par zagšanu. To ka šis ir pilnībā legāls process kura rezultātā var tikt pie mūzikas, kura dīvainā kārtā citur jāpērk par naudu.

    1. Ar zagšanu te ir kaut kādas līdzības, bet vienlaikus šis process ir ļoti tāls tai zagšanai, kas notiek ārpus interneta vides. Rodas sajūta, ka kāds ir paņēmis vārdu “zagšana” un uzlīmējis to uz darbības, kura nepiederas pie zagšanas.

     Es varu pieiet pie gleznas un to nofotografēt. Vai es kļūstu par zagli? Ko es esmu nozadzis?

     Atbildot īsumā: jā, pēc esošās kārtības mūzikas iekopēšana savā datorā ir zagšana. Bet es gaidīt gaidu to mirkli, kad šie jautājumi sāks mainīties un mūzika kļūs nenozogama. Ne jau drošāka pret zagļiem, bet drīzāk tuvāka gleznai, kuras fotografētājus neviens nesauc par zagļiem.

     1. Onkuli parunaasim kad kaada no tavam uubrrfocheneem tiks nopubliceeta laikrakstaa, avizee vai kur citur. Es esmu paarliecinaats, ka tad taa nezin kaapeec sauksies zadziiba :D

       1. Piedod, piemirsu, ka runaaju ar demagogijas virtuozu :) protams mana doma bija ka nopublices bez atsauce. ups, ber kaapeec tu domaa ka taa nedriikst??? dziesmas no nitraukiemelvee kopeet drrikst bet tavu foto “aiznemties” nezin kappeec nedrioks.

     2. Kā jau teicu – nesalīdzini virtuālo ar reālo pasauli. Gleznas fotogrāfija nav pati glezna (atšķirībā no dziesmas, kas ir pati dziesma).Reālajā pasaulē nevar nozagt oriģinālu atstājot nezagtu. Nevar salīdzināt.

      Un Tu gaidi mirkli, kurš nav atnācis jau kopš pastāv mūziku ieraksti kā tādi. Tas ir neatrisinām, jo jebkuru un jebkādu ierakstu var pavairot nelegāli.
      Var vienīgi atrisināt citu ko – saprast cilvēkiem, ka lietas, ko paņemt tik vienkārši kā failu no servera, var būt nepareizi.
      Loģikā, ka tieši draugiem.lv mūzikas sadaļa ir tā vieta, kur termins “zagt” nav attiecināms ir bērnišķīgi. Tikpat vienkārši “paņemt” var gan 1:1 dizainus no mikslatvis.lv, gan pasaku ierakstus no pasakas.net vai filmas no e-biblioteka.lv. Laikam jau beigās sanāk, ka viss virtuālais pieder visiem un lietot var pēc saviem uzskatiem, nospļaujoties uz autora norādījumiem kā lietot to vai šito. Vai tā?

      1. Ja virtuālo pasauli nevar salīdzināt ar reālo, tad arī reālās pasaules likumus nevar tik vienkārši attiecināt uz virtuālo pasauli.

       Attiecībā uz mūzikas pasauli ir tā, ka mūzikas industrija sāka savu dzīvi koncertos, tad nauda pārmetās uz vinila ierakstiem, tad uz kasetēm, tad uz CD, tagad uz mp3. Katra nākamā tehnoloģija ir izmainījusi peļņas avotu. Jautājums, kā mūzikas industrija reaģēs uz internetu. Radiohead, NIN un citi izpildītāji ir sapratuši kā strādāt interneta vidē. Pienāks brīdis, kad sapratīs arī pārējie.

       Es tiešām gaidu, ka mūzikas ierakstu pasaule mainīsies. Bērnišķīgi, muļķīgi, naivi. Es nezinu kā atbildēt, bet zinu, ka nav iespējams uzlikt važas tam, kas nonācis internetā, jo ātrāk mēs to sapratīsim, jo labāk mums visiem.

       Visbeidzot; “viss virtuālais pieder visiem” diezgan precīzi atspoguļo šī brīža reālo situāciju. Tas būtu jāpieņem kā fakts. Nav iespējams aizliegt rīkoties ar internetā atrastu informāciju. Vai man var kāds aizliegt ar šķērēm sagraizīt avīzi un veidot kolāžu? Vai var aizliegt kopēt bildes, video un audio failus no interneta? Vai var aizliegt uz to bāzes veidot jaunu informāciju? Neko aizliegt nevar, un ne tikai; šādi aizliegumi kavē progresu tāpēc ir uzskatāmi par spēkā neesošiem.

       1. Nav iespējams aizliegt rīkoties ar internetā atrastu informāciju.

        kad the new york times pirmajā lapā nodrukās tavu bildi bez atsauces….

        tad tev acīs griezīsies miljonu kompensācijas nevis buļļa kaka par to ko var vai nevar darīt ar internetā atrastu informāciju :D

        p.s to ka tu esi liekulis mēs noskaidrojām pērnā gada diskusijā, iesaku nemaz nesākt :-)

        1. Jā, es aizstāvu pirātu līci un vienlaikus flickr.com lietotājus, kuru fotogrāfijas bez atsauces pirms gada lietoja tvnet.lv

         Jā, šie ir pretrunīgi fakti. Izsauksim policiju?

         1. nē, pretruna bija tajā, ka tu cepies par slikto tvnet, bet ja tvnet iesūdzētu tiesā, tu būtu tvnet pusē :D motivāciju vari neatkārtot.

       2. Cik interesanti, ka cilvēks, kurš pats pelna naudu (pardon, ja esmu ko pārpratis) radot virtuālus autordarbus paziņo, ka interneta informācijas izmantošanā būtu jāpastāv anarhijai. Vairāk komentāru nav.

        1. pārlasi pērno diskusiju :) es domāju anarhija viņaprāt ir attiecināma uz citiem, kā paprasa viņa paša domas, tā sākas atrunas par atsaucēm un tmldz figņu. imo onkulis būs pirmais kurš kvieks kad viņa foto nopublicēs bez atsauces un ar vārdiem, ka internetā taču var visu :)

         1. pārlasi aizpērno diskusiju.

          es nezinu, cik tev gadu, bet izklausās, ka tavs viedoklis par visu ir izveidojies, stabilizējies un nekad nemainīsies.

          cik es skatos atpakaļ viss, kas ir šajā blogā pierakstīts ir vēsture, kas raksturoja manas domas un zināšanas pirms gada/diviem/trijiem. informācija, kas šeit lasāma strauji, noveco, jo es turpinu uzņemt jaunas zināšanas katru dienu. esmu vēl jauns un spēju atbildēt par to, ko es saku šodien, bet ne par to, ko teicu pirms gada. katru dienu krājas pieredze un saprašana. kaut ko spriest pēc gadu vecas diskusijas var, bet no tā nav īpaši lielas jēgas.

          gribēju vien teikt, ka esmu gatavs uzklausīt kaut kādu viedokli vai versiju, bet netaisos klausīties personīgas dabas uzbraucienos, ja gribas izlādēties vari komentēt delfos. Vai tev šķiet pieņemama tava izteiksmes forma? Vai tu arī aci pret aci būtu spējīgs nākt klāt un stāstīt savas domas par mani šādā formā?

        2. Nevis būtu jāpastāv anarhijai, bet anarhija jau pastāv. Es tikai saku, ka izeja no anarhijas nav visu cilvēku ieslodzīšana, bet gan jaunu, racionālu un modernu likumu veidošana, kas ļauj līdzās pastāvēt “zagļiem, ” kuri “zog” mūziku un mūziķiem, kuri vēlas nopelnīt.

 5. es raudu, miks latvis, kas pērngad bija tā sacepies par to ka tvnet nav ievietojis atsauci uz flikr, tagad vienā vēsā angļu mierā uzraksta pamācību kā zagt ar autortiesībām aizsargātus mūzikas failus.

  mani tas nezi kāpēc nepārsteidz, es iesaku palasīt kā miks latvis sapinās pats savos vārdos ko tad viņš pats aizstāvēs kad sāksies tiesas prāva :) http://www.mikslatvis.lv/2009/02/26/portals-tvnet-parkapj-autortiesibas-lietojot-flickrcom-lietotaju-fotografijas-bez-atlaujas/ interesantākais sākas diskusijā pa vidu.

 6. visiem lielajiem mutes virinātājiem varu pateikt vienu, ka laiki, kad par CD izdošanu Tu varēji gozēties saulē un saņemt miljonus, ir pagājuši.

  tagad mūziķi pelna ar 1) koncertiem, 2) promo pasākumiem, 3) “merchandise”, 4) miljonu kontraktiem jebkā reklamēšanai.

  internets ar MP3 mūzikas tirgu ir pelnīti izkropļojis un turpina mainīt.

  es uzskatu, ka mūziku internetā katrai grupai vajadzētu dāvināt par velti. it sevišķi tiem, kas cīnās par atpazīstamību – ja jūsu bezmaksas mp3 cilvēkiem tik ļoti iepatiksies, tad drīz vien jūs braukāsiet pa tūrēm, intervēs MTV un mūzikas karjera ies tieši uz augšu.

  tu drīzāk paliksi nepopulārs, censdamies aizsargāt sava muzona izplatīšanos, nevis populārs.

 7. Jādara ir tā, ka dara Coldplay (ja nekļūdos).
  Jāļauj potenciālajam klientam pašam izvēlēties cik viņš maksās par sava elka dziesmu/albumu. Kaut vai neko… =) Es, piemēram, samaksātu 10$!

  1. Jāinstalē Addons – Downloadhelper – ar to no Draugiem novelkam , tad ar DVD Video Soft Free Studio – http://www.dvdvideosoft.com/ pārvēršam FLV failu uz MP3 – un viss ļoti vienkārši ! Tā nu nav ka Draugu dziesmu kvalitāte ir briesmīga , varbūtpašdarbniekiem ir sliktāka , bet man ar šo metodi no pazīstamām grupām iznāk ļoti laba skaņa !

 8. Manuprāt polemika par to, ka “nelegāla failu lejupielāde” = “zagšana” ir nevietā. Tā nav “zādzība”, bet gan “autortiesību pārkāpums” un ne velti šiem jēdzieniem normatīvajos aktos ir nodalīti un tiek apskatīti atsevisķi (“zādzība” krimināllikumā, bet “autortiesību pārkāpums” attiecīgi Autortiesību likumā). Līdz ar to, nekrietni būtu apgalvot, ka nelegāla failu lejupielādēšana ir zādzības paveids.
  Nezinu gan par Latvijas tiesu praksi, bet ASV tiesu praksē ir bijis precedents (Dowling v. United States (1985)), kurā tiesa atzina, ka šie jēdzieni ir diezgan attāli.

 9. Šādā veidā var dabūt dziesmas tikai 128 kbps kvalitātē , bet es zinu un māku no Draugiem dabūt dziesmas 320 kbps kvalitātē . Negribu ar to plātīties , tas ir mans noslēpums , bet ja kādam vajag zināt šo metodi , tad rakstiet man uz e – pastu – smokie961@inbox.lv

Paldies par komentāru

%d bloggers like this: