Miks Latvis

Search

interneta žurnālā Smashing Magazine publicēti Lietuvas web dizaina paraugi

Braļukas atkal ir piesteigušies mums priekšā un publicējuši Lietuvas web dizaina paraugus web dizaineru/izstrādātāju iecienītajā interneta portālā SmashingMagazine.com.

Showcase Of Web Design In Lithuania

Pirms pāris nedēļām, lasot par kādas citas valsts labākajiem dizaina darbiem, tieši nodomāju, ka būtu forši, ja kāds no Latvijas pieteiktos un nosūtītu rakstu par mūsu vietējo web dizaina situāciju. Sākumā gribējās ķerties klāt pašam, bet tad sapratu, ka pārstāvēt valsti tomēr ir diezgan atbildīgs darbs. To vajadzētu darīt kādam web dizaina ekspertam. Citādi, ja kaut kas samisētos, tad otru reizi tik ātri viņi nepublicētu jaunu rakstu par Latviju.

Lai mēs letiņi nepaliktu bešā piedāvāju divus variantus:

 1. kāds prasmīgs web dizaina eksperts sastāda sarakstu pēc saviem ieskatiem un sūta tik prom uz Smashing Magazine redakciju
 2. lietojam pūļa spēku un šeit komentāros, vai kādā wiki tipa lapā sanākam kopā un iesūtam tos darbus, kas būtu pelnījuši uzmanību ārpus Latvijas robežām
  (tālāk tik atliek izkauties komentāros, lai saprastu, kurš ir pelnījis kļūt par raksta autoru)

Kā, jau Smashing Magazine komentāros kāds minēja, šāda tipa ieraksti varētu palīdzēt tiem Baltijas/Latvijas web dizaineriem, kas skatās uz darba iespējām ārpus valsts robežām. Ārzemniekiem tiek dota iespēja novērtēt, ka Baltijas valstīs dzīvo tik pat labs dizains kā rietumu pasaulē, kas nozīmē lielākas iespējas tapt izvēlētam cenu aptaujās un darba sludinājumos.

10 Responses

 1. Nu par šo es arī vakar tieši iedomājos, ka mums vajadzētu savākt savus labākos darbus un no tiem atlasīt pašus labākos un kreatīvākos… domāju šai lietai ir vairāki tūļi … piem Google Groups, Draugiem.lv grupas utt…

 2. Ideja ir ļoti apsveicama! Taču, piedodiet, par manu pesimismu – jau tagad uzburu ainu par debatēm un pamatīgāko kašķi – kamēr t.s. ekspertu komisija izvēlēsies/noteiks – kurus darbus jāiekļauj. Zinot latviešu skaudīgumu (kāpēc tas un kāpēc ne šitas, un kāpēc mani nē, bet tevi jā utt….) – tas viss var iesprūst optisko Getliņu izgāztuvē!

  Un vēl kāds jautājums uz 1 000 000 $ – “Kas ir web dizaina eksperts?”

 3. Ja izveidotu dažus noteikumus, tad nevajadzētu būt tik grūti atlasīt labākos dizaina paraugus

  Piemēram,
  * lapai jābūt ne vairāk kā gadu vecai
  * jāatbilst jaunākajām “web modes tendencēm” (man jau pašam reibjas kā izklausās :D)
  * …

  Un tad jau dizaineri/uzņēmumi/tīmekļa lietotāji var piedāvāt savus variantus

 4. Jā, tiešām prieks būtu redzēt arī Latvijas showcase iekš Smashing Magazine. Bet tikai, kā tagad izvēlēties – tikai atsevišķu dizaineru darbus, jeb arī web dizaina aģentūras ar?

 5. būtu interesants projektiņš : ) pat nav nojasmas kur jūs atradīsiet vairāk kā 5 sakarīgas lapas, bet gan jau ir kaut kur.
  designblog var uzrīkot poll. visi sasūta komentāros linkus un tad liek zvaigznītes un skatamies kas notiek? kāds varētu pieteikties palīdzēt ar skrīnšotiem (Miks? : ) un mēs varētu sarīkot balsošanu. ko sakāt?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *