Miks Latvis

Search

BBC žurnālistes video reportāža no Ziemeļkorejas

BBC Newsnight žurnālistes Sue Lloyd-Roberts reportāža “Life inside the North Korean bubble” dod nelielu ieskatu Ziemeļkorejā notiekošajā.

Papildus mazliet senāks video sižets:

Life in North Korea – BBC Documentary State of Mind

(1. daļa)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QSrcLC6Zz54[/youtube]

(2. daļa)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Kb8wIToRyUY[/youtube]

13 Responses

 1. Vienā vārdā – ārprāts!
  Es atceros sevi PSRS laikos (esmu dzimis 78.g.). Es atceors kā man toreiz skolā potēja visas tās patiesības, kurām es arī noticēju. Bet tikai vēlāk es sapratu, kāpēc dažādos brīžos mani vecvecāki klusēja, kāpēc viņi nepriecājās par to, ka esmu ticis pionieros.
  Es brīnos, kā tie Ziemeļkorejas iedīvotāji nav uztaisījuši sacelšanos. Tur tak katram karavīram ir kāds radinieks, kurš mirst badā. Es nesaprotu…

  1. Trūkst viena līdera, jo milzīga daļa inteliģences ir iznīcināta (līdzīgi kā PSRS), kas uzņemtos organizēt sacelšanos. Jābūt impulsam no ārpuses (līdzīgi kā Irākā tika gāzts Huseins), taču Z-Korejā nav naftas, kādēļ lai NATO (lasīt:ASV) iejauktos?

 2. Michael Tsarion savā filmā “Architects of Control” teica, ka PSRS bija experiments ar cilvēci, un Korejas scenārijs, iespējams, ir experiments, cik tālu, kultivējot šo ideoloģiju un sistēmu, iespējams izmainīt cilvēku un viņa domāšanu.
  Jautājums– kapēc tur ir šāda stagnācija? Priekš kam? Kam viņi grib kaut ko pierādīt?

 3. schtals, stagnacija ir šī eksperimenta loģisks iznākums – inteliģence iznīcināta, viss tiek kontrolēts un plānots uz augšas, inovācijas un iniciatīva tuvu 0.

 4. Viņi jau pēc būtības ir miermīlīgi(un es to nesaku tāpēc, ka viņi ir dzelteni šķībacainie, so no offence) tāpēc neceriet par nekādu sacelšanos. Un visi nevar dzīvot tik labi, kā ASV, Anglija utt. pat kā Latvijā visi nevar dzīvot – nav tādu resursu mūsu zemītei. Tā ka labi vien ir.

 5. Tā kā mani šī tēma mazliet ieinteresēja, tad veltīju kādu laiku dažādas informācijas pētīšanai. Šeit uzdūros īpaši interesantam piedzīvojumam, kurš parāda ne tikai Z-Koreju, bet arī Krieviju un Ķīnu. Bet nu akcents uz Ziemeļkoreju. Man visu izlasīt, apskatīties fotogrāfijas, noskatīties video un izpētīt papildus informāciju prasīja 5h, bet toties tagad sajūta, ka esmu piedalījies :)
  http://vienna-pyongyang.blogspot.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *