Miks Latvis

Google Scribe

Cilvēkiem, kuri vēlas brīvāk izteikties angļu valodā rakstot garākus teksta gabalus, epastus vai bloga ierakstus noteikti noderēs viens no jaunākajiem Google servisiem – Google Scribe.

Google Scribe ir rīks, kas teksta rakstīšanas laikā palīdz “atrast īstos vārdus.” Rakstot tekstu, visu laiku tiks piedāvāts nākamais iederīgais vārds vai vārdu kombinācija. Google tādā veidā palīdz pabeigt tavus vārdus, frāzes un teikumus. Tiem, kuriem angļu valodā vārdu rakstība nav stiprā puse, tagad pietiek uzrakstīt tikai pāris pirmos burtus un Google pateiks priekšā pareizo vārdu un tālāk palīdzēs turpināt un pabeigt iesākto teikumu.

Kā tas strādā? Ideja ir vienkārša, Google ikdienā seko līdzi visam, kas notiek internetā un iegaumē frāzes un vārdu salikumus. Kombinācijā ar iegaumētajām frāzēm, Google analizē ievadīto tekstu, un pēc konteksta cenšas piedāvāt pareizos vārdus.

Vai tas strādā? Grūti pateikt, jo šobrīd servisa testēšana notika spēlējoties ar Google dotajām iespējām. Kad būs jāraksta kāds īsts teksta gabals, tad arī varēs novērtēt šī servisa patieso lietderīgumu.

Tehniskākiem lietotājiem tiek piedāvāts bookmarklet ar kura palīdzību Scribe servisu var pielietot jebkurā web lapā, kur vien ir redzams teksta lauks.