Lattelecom nesen nodeva testēšanā jaunu pakalpojumu – lattelecom.tv, vairāk par to, kas tas ir varat lasīt Kristapa rakstā.

Lattelecom.tv šobrīd pieejams tikai ar ielūgumiem, taču tos var salīdzinoši viegli saņemt komentāros pie Kristapa, vai arī jautāt šeit. Kad tiksiet pie ielūguma, būs pieejama izsmeļoša informācija šeit: http://www.lattelecom.tv/iepazisanas_ture

Šobrīd tiek piedāvāti divi pakalpojumi TV tiešraides un filmu noma.

filmu noma

Filmu nomu vēl neesmu izmēģinājis, bet šī ir lieta, kuru jau sen esmu gaidījis. Labprāt esmu gatavs maksāt par šādu pakalpojumu. Jau esmu lūkojis kādas ir iespējas Latvijā lietot Netflix un līdzīgus pakalpojumu sniedzējus no ASV, bet izskatās, ka tas tomēr nav tik vienkārši.

Cena par vienas filmas apskati ir 1,20 Ls, kas salīdzinājumā ar kino apmeklējumu ir krietni lētāk, taču no otras puses lielākā daļa filmu skatīsies uz sīka un pelēcīga laptopa. Ja lūkojamies uz to pašu Netflix, tad tur šī sistēma strādā mazliet savādāk, ir fiksēta mēneša maksa un iespēja skatīties filmas un seriālus bez nekādiem ierobežojumiem. Tas maksā 8 $, tātad 4,20 Ls, kas nozīmē, ka lattelecom.tv būtu prātīgi aplūkot statistiku un izpētīt, vidēji cik filmas mēnesī skatās viens produkta lietotājs. Iespējams var paralēli piedāvāt abus variantus – tūlītēja noma tiem, kas nevēlas ilgtermiņa saistības un ikmēneša maksa kino cienītājiem.

TV tiešraides

Ar TV man ir personiskas dabas nepatikšana. Es laikam esmu vienīgais, kuru neinteresē 17 Krievijas kanāli, tie pāris vājie letiņu kanāli un viens vienīgs Discovery. Es pat nezinu vai šeit var ko mainīt, jo, piemēram, maniem vecākiem, ir satelīta šķīvis ar 1000 kanāliem, bet pat tajā gadījumā skatāmi ir tikai kādi 5 no tiem.

Cik man zināms, Latvijas kanālos var aplūkot zemas kvalitātes seriālus no Krievijas un Vācijas un raugoties uz piedāvājumu rodas sajūta, ka esmu nonācis pagātnē pirms Latvijas pirmās neatkarības, kad pašiem mums nekā nebija un pa zemi tusēja zviedri, krievi un vācieši. Oriģinālā satura nav vispār vai arī tas ir ļoti vājš.

Nupat jau būs kādi 3 vai 4 gadi (neskaitu un precīzi neatminos) kopš TV kaste nav mūsu dzīvoklī. Pat ar šo jauno un “lielisko” pakalpojumu izskatās, ka nekas nemainīsies, jo neba jau mums naudas trūkst, lai kasti pirktu, bet gan kaste šķiet lieks putekļu krājējs.

Kad tomēr nonāku līdz TV mani interesē vēstures, zinātnes un tehnoloģiju raidījumi. Tādus raidījumus var sastapt tikai kabeļtelevīziju (pareizs termins?) kanālos, kuri visbiežāk Latvijā nav pieejami. Pats mans iecienītais standarta Discovery sen ir pārvērties par MTV līdzinieku – abos kanālos valda vieni vienīgi realitātes šovi un nav starpības vai tie ir par krabju zvejniekiem, asenizatoriem vai izlaistiem amerikāņu tīņiem.

Īsumā, TV tiešraides nesaista. Vienīgais, kas interesētu ir iespēja paša izvēlētā laikā skatīties kvalitatīvus raidījumus no arhīviem.

tehniskais izpildījums

Kamēr aiz okeāna cilvēki strādā pie universāliem TV risinājumiem, kas darbotos uz visām ierīcēm pašmājās visas problēmas tiek risinātas ar Flash, kas varbūt ir labs īstermiņa gājiens, bet ilgākā laika posmā tik un tā nāksies domāt par kādu prātīgāku formātu.

Noteikti varētu sastādīt sarakstu ar papildus fīčām, kuras gribētos redzēt, bet es pieņemu, ka tas ir atstāts nākotnes versijām. Turklāt, man patīk šī pieeja – sākumā tiek nodrošināta pamata funkcionalitāte un papildus lietas tiek pievienotas pēc tam, kad ir pārliecība, ka viss darbojas kā nākas.

Vienu gan es nesaprotu, kur ir HD? HD taču vajadzēja būt TV nākotnei, bet HD satura kā nav tā nav. Nezinu vai ir vērts piebilst, bet attēla kvalitāte uz laba monitora nav spoža, bet testa versijai tas varētu būt piedodams.

savelkam kopā

Vai masas pavilksies uz lattelecom.tv es neesmu drošs, bet ņemot vērā, ka esmu kino cienītājs un esmu gatavs maksāt par saturu, tad pirmā puse no šī pakalpojuma šķiet kā radīta tieši man.

Jautājums, kas notiks ātrāk: Netflix līmeņa pakalpojums atnāks līdz Latvijai, vai tāds tiks radīts šeit uz vietas?

Ja kaut kas no lattelecom.tv man vienā mirklī iepatikās, tad tā bija cerība, ka varēšu skatīties visu, visur un uz visa. Ideālais scenārijs: sāku skatīties filmu mājas datorā, turpinu skatīties ceļā uz iPhone/iPad un beigas noskatos galapunktā uz liela TV ekrāna. Dzelži šim scenārijam jau ir gatavi, atliek tikai pie šīs idejas kārtīgi piestrādāt. Ja tas notiks, tad tas gandrīz droši kļūs par manu mīļāko Latvijā veidoto tehnoloģisko pakalpojumu.