Miks Latvis

Search

diskusija „Kā atkost nodokli: datu vizualizācija”

Kā jau statistikas, grafiku un infografiku fans gribu padod tālāk ziņu par šodienas diskusiju saistībā ar konkursu par nodokļu vizualizāciju.

Info no facebook.com pasākuma lapas:

Visi interesenti un potenciālie konkursa dalībnieki aicināti uz diskusiju, kuras laikā tiks pārrunāts vai šobrīd pieejamie valsts budžeta dati ir iedzīvotājiem saprotami, vai iedzīvotāji orientējas nodokļu sistēmā Latvijā, un kāda ir dizaina un vizualizāciju loma, skaidrojot sarežģītas un „sausas” datu kopas. Pasākuma laikā tiks aplūkoti ārzemju un latviešu labākie piemēri valsts budžeta un nodokļu vizualizācijām, kā arī diskutēts par līdzīgām iespējām Latvijā. Pasākuma laikā bloga Ciparu nieze autors Jurģis Bērziņš dalīsies savā pieredzē, veidojot Latvijas valsts budžeta vizualizācijas.

Diskusijā piedalīsies LBAS tautsaimniecības eksperts Jānis Kajaks, bloga „Ciparu nieze” (ciparunieze.wordpress.com) autors Jurģis Bērziņš un pasākuma atbalstītāji – galerijas „Latviešu sapnis” mākslinieks Aigars Kauliņš (http://latviesusapnis.lv/)

Jau iepriekš ziņots, ka LBAS kampaņas ietvaros visi interesenti ir aicināti piedalīties nodokļu vizualizāciju konkursā – pētīt esošos nodokļus un nodokļu sistēmu, un veidot vizualizācijas, infografikas, zīmējumus vai citas ilustrācijas, kas parādītu nodokļu slogu vienkārši un uzskatāmi. Lai piedalītos konkursā līdz 23. martam jāsagatavo un jāiesūta nodokļu sistēmas vizuālu attēlojumu uz e-pastu konkurss@lbas.lv.

Konkursa nolikums un papildus informācija pieejama saitē: http://www.facebook.com/arodbiedribaslv?sk=app_4949752878.

Jau šobrīd interesantas vizualizācijas un noderīgus padomus var aplūkot LBAS Facebook lapā http://www.facebook.com/arodbiedribaslv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *