Netflix filmu nomas serviss dod iespēju par fiksētu naudas summu skatīties jebkuru filmu vai seriālu, kas atrodas kompānijas datu bāzē. Ja kāda filma nav pieejama online, tad var saņemt filmas DVD vai BluRay versiju.

Netflix regulāri papildina savus filmu un seriālu krājumus, kā arī laiku pa laikam noslēdz jaunus līgumus ar kādu no lielajām filmu studijām, kas dod iespēju izplatīt aizvien jaunas kino filmas. Par spīti tam, liela daļa satura, kas pieejama online straumēšanai ir tieši no aizgājušajām desmitgadēm un nesen iznākušas filmas, visbiežāk ir pieejamas tikai DVD versijā.

Un tad vēl ir viena sīka problēma – autortiesību likumu dēļ, Netflix serviss ir pieejams tikai ASV teritorijā.

Lai apietu šo ierobežojumu ir jātiek galā ar divām problēmām:

  1. jāspēj veiksmīgi piereģistrēties Netflix ar kādu no atļautajiem maksāšanas līdzekļiem
  2. jāspēj ikdienā pieslēgties Netflix lapai, tā, lai lapa nodomātu, ka mēs atrodamies ASV

Reģistrēšanās Netflix

Ir jāspēj izdomāt kādu puslīdz īstu ASV adresi ar pasta indeksu un tādā garā. Ja ASV dzīvo radi vai paziņas, tad ar šo jautājumu nevajadzētu būt nekādām problēmām. Mazliet sarežģītāk ir piemeklēt derīgu maksāšanas līdzekli. Paypal nederēs, jo tas ir piesaistīts Latvijai un Netflix momentā dod kļūdas paziņojumu. Visa karti nemēģināju, bet uzreiz ķēros pie amerikāniskākā maksājuma līdzekļa kāds man pieder – American Express. Ar šo viss nostrādāja.

Jāņem vērā, ka pirmais mēnesis ir bezmaksas, kas ļauj saprast, vai filmu katalogs ir sirdij tīkams un vai viss strādā kā gribētos. Pēc tam jāsāk maksāt 7.99$ + nodokļi mēnesī. Uzskatu, ka tas ir ļoti lēti, jo par tādu naudu parasti var vienu reizi aiziet uz dārgu 3D filmu vietējā kinoteātrī.

Noteikti iesaku izmēģināt Netflix filmu ieteikšanas algoritmu, tas esot viens no labākajiem šajā jomā. Novērtējot kādu strēķīti filmu, tiks ieteiktas aizvien jaunas filmas un vienlaikus tiks prognozēts, kāds varētu būt tavs vērtējums. Šobrīd vairs nešaubos, ja man Netflix iesaka filmu/seriālu ar 4-5 zvaigznēm, zinu, ka tas man patiks.

Tēlojam, ka atrodamies ASV

Parasti šādos brīžos var izlīdzēties, piemēram, ar HotSpot Shield, bet šoreiz HSS nespēja man palīdzēt. Es uzreiz ķēros pie galējā līdzekļa – VPN.

Izmēģināju un atradu par labu esam Strong VPN*. Pieslēguma ātrums ir pietiekami labs, lai skatītos seriālus HD kvalitātē (720p). Pieslēgums ir stabils un pilnīgi pietiek ar lētāko plānu Lite PTPP, kas maksā 7$ mēnesī.

Strong VPN ir pamācības, kā uzstādīt VPN uz Windows, Linux, Mac, Android, iPad un iPhone. Tas nozīmē, ka var skatīties filmas ar jebkuru interneta pārlūku. Netflix ir sagatavojuši iOS aplikāciju, kas ļauj skatīties filmas arī ar iPad vai iPhone. Vienīgi ar iPhone, gan neko vairāk kā situāciju komēdijas laikam nav vērts skatīties mazā ekrāna dēļ.

Lai izvēlētos pareizo Strong VPN pieslēguma veidu ir jānorāda trīs lietas:

  • pieslēgšanās notiks no Eiropas
  • nepieciešams pieslēgties ASV serveriem
  • pietiek ar lētāko pieslēguma veidu.

Ja kāds tehniskāks cilvēks spēj ieteikt vienkāršāku, lētāku vai kā citādi labāku pieslēguma veidu es un citi Netflix lietotāji Latvijā būs ļoti priecīgi.

Secinājumi

  • Par 14,99$ (7,44 Ls) esam ieguvuši iespēju skatīties Netflix online katalogu mēneša garumā (pirmais mēnesis būs uz pusi lētāks, jo jāmaksā tikai par VPN).
  • Ar Strong VPN pieslēguma veidu, var lietot arī Hulu un citus servisus, kas parasti ir domāti tikai ASV iedzīvotājiem.
  • Šis ir labs solis prom no pirātisma, turklāt šāds filmu/seriālu skatīšanās veids ir daudz ērtāks nekā pirātu līcis. Pašam nav jāmeklē nākamā filma, jo tiek ieteikti aizvien jauni seriāli un filmas. Filmas var skatīties tajā pašā mirklī, kad tas ienāk prātā un Netflix ļauj turpināt skatīties filmu vai seriālu tieši no vietas, kur iepriekšējā vakarā filma tika atstāta.

*Spiežot uz šīs saites arī man tiks kāds labums.