Šodien, 13:40 Merķeļa ielā 7 no kāpņu telpas, tika nozagts dzeltens velosipēds Hasa Comp 6.0.

Pēc tam, kad sapratu, ka esmu palicis bez sava dzelzs rumaka, uzreiz zvanīju uz 112 un 10 minūšu laikā ieradās policijas busiņš. Policisti bija diezgan atsaucīgi, viņiem, protams, bija nelielas pretenzijas pret to, ka ritenis nebija pieslēgts. Arī pats saprotu, ka tā bija mana lielākā kļūda. Parādīju policistiem nozieguma vietu. Riteni biju atstājis bez uraudzības uz aptuveni 10 minūtēm, ne vairāk. Biju to iestūmis iekšā aiz dubultām ārdurvīm. Durvis ar kodu, bet ēkā atrodas vairākas firmas, tāpēc, nekas netraucēja zaglim uzspiest jebkuras iestādes kodu vai izmantot mirkli, kad durvis bija vaļā.

Kamēr sēdēju busiņā un atbildēju uz jautājumiem, viens no policistiem devās aplūkot tuvāko ēku kameras, nezinu vai viņš sarunāja, ka viņam dos pieeju aplūkot ierakstus, bet tika atstāta sajūta, ka tas tiks darīts. Protams, kā jau minēja policists, nevienam zaglim uz muguras uzvārds nav rakstīts. Uz vienu ielas pusi vispār kameras nemanīju, tā arī droši vien būs puse, uz kuru aizbrauca zaglis (tas nozīmē, ka pastāv cerība, ka zagli notrieca/notrieks kāds smagais auto).

Kopumā attieksme no policijas pārstāvjiem diezgan pozitīva, cik nu tāda var būt pret jaunieti, kas savu riteni nejēdz pieslēgt. Mani sīki un smalki izprašņāja un es apsolīju šīs dienas laikā līdz iecirknim aiznest riteņa fotogrāfiju. Arī to jau esmu izdarījis.

Visbeidzot man ieteica, meklēt riteni Latgalītē un centrāltirgū, kā arī solīja, ka uz rītdienu visa info tikšot nodota nodaļai, kas nodarbojas tieši ar divriteņu zādzībām. Tika solīts, ka man iedos kontaktus inspektoram, kas specializējās šajās lietās, kas man dos padomus, kur vēl meklēt zagto velosipēdu.

Lielas cerības neloloju, bet jūtos, ka esmu izpildījis savu pienākumu paziņojot par notikušo Policijai.