Miks Latvis

Search

nozagts divritenis

Šodien, 13:40 Merķeļa ielā 7 no kāpņu telpas, tika nozagts dzeltens velosipēds Hasa Comp 6.0.

Pēc tam, kad sapratu, ka esmu palicis bez sava dzelzs rumaka, uzreiz zvanīju uz 112 un 10 minūšu laikā ieradās policijas busiņš. Policisti bija diezgan atsaucīgi, viņiem, protams, bija nelielas pretenzijas pret to, ka ritenis nebija pieslēgts. Arī pats saprotu, ka tā bija mana lielākā kļūda. Parādīju policistiem nozieguma vietu. Riteni biju atstājis bez uraudzības uz aptuveni 10 minūtēm, ne vairāk. Biju to iestūmis iekšā aiz dubultām ārdurvīm. Durvis ar kodu, bet ēkā atrodas vairākas firmas, tāpēc, nekas netraucēja zaglim uzspiest jebkuras iestādes kodu vai izmantot mirkli, kad durvis bija vaļā.

Kamēr sēdēju busiņā un atbildēju uz jautājumiem, viens no policistiem devās aplūkot tuvāko ēku kameras, nezinu vai viņš sarunāja, ka viņam dos pieeju aplūkot ierakstus, bet tika atstāta sajūta, ka tas tiks darīts. Protams, kā jau minēja policists, nevienam zaglim uz muguras uzvārds nav rakstīts. Uz vienu ielas pusi vispār kameras nemanīju, tā arī droši vien būs puse, uz kuru aizbrauca zaglis (tas nozīmē, ka pastāv cerība, ka zagli notrieca/notrieks kāds smagais auto).

Kopumā attieksme no policijas pārstāvjiem diezgan pozitīva, cik nu tāda var būt pret jaunieti, kas savu riteni nejēdz pieslēgt. Mani sīki un smalki izprašņāja un es apsolīju šīs dienas laikā līdz iecirknim aiznest riteņa fotogrāfiju. Arī to jau esmu izdarījis.

Visbeidzot man ieteica, meklēt riteni Latgalītē un centrāltirgū, kā arī solīja, ka uz rītdienu visa info tikšot nodota nodaļai, kas nodarbojas tieši ar divriteņu zādzībām. Tika solīts, ka man iedos kontaktus inspektoram, kas specializējās šajās lietās, kas man dos padomus, kur vēl meklēt zagto velosipēdu.

Lielas cerības neloloju, bet jūtos, ka esmu izpildījis savu pienākumu paziņojot par notikušo Policijai.

26 Responses

 1. Eh!

  Jāpieslēdz velosipēdi un ar kārtīgām atslēgām. Es drošības pēc nevazāju līdzi saslēgu – lai nerodas vēlme kaut kur pieslēgt. Meklēt var ne tikai Latgalītē un Centrāltirgū, bet arī Purvciema tirgū, lombardos (šķiet, Vērmanes velo nomas īpašniekam ir pat saraksts ar tiem).

  Vēl var ielikt xc.lv attiecīgajā sadaļā.

  Bet nu cerības nav daudz ko lolot :-(

 2. c’mon! man riteņa atslēga nav daudz lētāka par riteni, un arī tad es merķeļa ielā viņu neatstātu. bet, protams, vēlu veiksmes latgalītes apmeklējumu laikā.

 3. “Jauki” protams.
  Man gan vēl mēneša laikā neviens nav devis ziņas par to, ka man būtu kaut kas papildus jāpastāsta, pat ja iesniegumā ir ne tikai iespējamo zagļu un liecinieku kontaktinformācija, bet arī vārdi un uzvārdi, nekas pagaidām tālāk nenotiek, tik vien kā paziņojums, ka lieta “pārsūtīta tālāk” un citu iecirkni. Ar lieciniekiem arī neviens nav sazinājies…
  tā kā… cerības ir laba lieta.

  1. Es nekad neesmu slēdzis, jo viemēr mēdzu nest velo līdzi pie rokas, un turu no sevis ne tālāk kā 10m attālumā, būtu šoreiz uznesis vienas trepes augstāk, tad nebūtu jāraksta šis ieraksts.

 4. tiešām skumji, ka riteni nepieslēdzi. nu ir jāpieslēdz lai vai tur kas un kaut uz 3 min, kad ieskrien veikalā pēc sērkociņiem. tomēr – lai izdodas atrast (zinu, esmu naiva).

 5. O vells, diezgan padārgs.

  Tikai nesapratu, ko dod tas, ka Tu viņu atradīsi tirgū? (un pat tā ir cerība maza), varēsi nopirkt atpakaļ? Jo pierādīt tirgotāja saistību arī, manuprāt, neviens diži neuzņemsies.

  Veiksmes Tev. Bēdīgi protams. Bet taisnība nu ir, es arī pat pieslēdzot esmu tramīgs un cenšos pār muguru skatīties ik soli, kas no tā atiets. Lai arī maksā tas 2x mazāk.

  1. dzirdēts, ka līdzīgos gadījumos, kad tirgū atrasts īpašnieka ritenis, policija nāk līdzi “iepirkties” civilajā apģērbā un pirkuma brīdī darbojas kā pienākās.

  2. Bez velosipēda rāmja nr. zināšanas neko īpaši pierādīt nevarēs(ka tas ir tieši nozagtais utt),bet ja nr. zināms un sakrīt, tad ir 2 versijas.
   1)velosipēda uzpircējs nav zinājis, ka lieta ir pārdota bez īpašnieka piekrišanas. Tādā gadījumā tirgotājs ir balts un vienīgais, no kā varēs izdabūt velosipēda vērtību naudiņās būs pats zaglis.
   2)uzpircējs skaidri apzinājās, ka dzelzs rumaks ir zagts. Tādā gadījumā- visas tiesības prasīt rumaka atdošanu.

  3. Meklēt, jau nemeklēšu, nav laika un nav arī cerības, ka kaut ko atradīšu. Es tikai nesapratu pirmo teikumu. Vai tad es kaut kur minēju, cik dārgs ir ričuks? Jo patiesībā tas bija dārgs tikai pirkšanas brīdī, pirms kādiem 5-6 gadiem, ja ne senāk.

    1. Nopietni? Pirms 9 gadiem? Neticami. Žēl, tam ričukam emocionālā vērtība ir lielāka nekā materiālā, kur tikai ar to nav braukts un būts. Vai ir saglabājušies dokumenti? Cena un rāmja numurs arī?

 6. Galvenais konteksts šī raksta visos punktos – tev pašam arī būs jāmeklē. Policisti tikai pateica, kur var “uzpeldēt”. Bet es neesmu pārliecināts, ka pat tad, ja atradīsi, tev izdosies pierādīt, ka tas ir TAVS ritenis.
  Visādā ziņā vēlu veiksmi meklēšanā!

 7. pirms pusotra gada vasarā es pieslēdzu riteni ar lokano atslēgu par Ls60 un iegāju veikalā uz Tallinas/Čaka. Būtu es pircis vairāk nekā pienu, jebšu pie kases būtu rinda. Vēl sekundes 20 un es būtu redzējis, kā tas džeks lepni aizbrauc prom. Bet tā kā veikalā biju tikai minūti vai mazāk, tad iznākot ieraudzīju, ka ritenis gar zemi, un džeks ar lauzīti strādā gar manu kruto atslēgu. Tā kā tur pietiek ar ļoooti īsu laiku, lai atlauztu jebko. Un es saprotu, ka uz ielas pat zogot mazāk, nekā iekštelpās. Turklāt, pirms 2,5 gadiem par manu māsu, kad viņa aizgāja uz policiju ziņot par nozagto riteni, vienkārši izņirgājās — sak’ kādas tad jūsu ritenim bija īpašās pazīmes? Divi riteņi? wow! — nu tas tā. Nočekošu to Lombards24 — to jau sen vajadzēja izsvēpēt. Par Latgalīti gan šaubos, jo turp narkomāni nes izskrūvētos priekšējos riteņus, atpirkt var par Ls10, to pašu, kas vakar nozaudēts. Tādi pīrāgi.

 8. Izsaku līdzjūtību. Man arī kādus 5 gadus atpakaļ tika no kāpņu telpas nozagts ritenis, tikai pieslēgts un pa nakti. Parasti gan pa nakti iedzenu iekšā bet tā bija viena no retajām reizēm, kad atstāju kāpņu telpā, un tā arī izrādījās liktenīgā. Man policija īpašu interesi neizrādija, pierakstija kas un kā un pateica, ka būtībā nav cerību, ka atradīsies.
  Piedevām zaglis bija atstājis nozieguma vietā (:D) tādas palielas knaibles.

 9. varu gandrīz droši teikt – paies mēnesis un tas spec. inspektors pat pirkstu nepakustinās.
  Tā kā krāj naudiņu jaunam velo un kārtīgai velo-astlēgai/ķēdei.

 10. Par maniem iepriekšējiem 2-iem velo policijai bija dziļi pajāt. Meklē pats un viss. Ik pa laikam arī apstaigāju gan latgalīti, gan centrālos lombardus – ne vēsts.
  Tagadējo riteni slēdzu tikai vietās, kuras redzu vai kuras ir ļooti tuvu man.
  Atslēga – iekaramā bremžu diskā ar signalizāciju. Ir jau pāris reizes noderējis, gaudo diezgan ņipri. Ritenis ir nebraucams ar tādu un uz pleca gaudojošu riteni arī ilgi nenesīsi.

 11. P.S. man arī pirms 2 gadiem nozaga tieši tādas firmas riteni, ritenis labs, pamatīgs :D, vienīgā šaize bija ar spieķiem – tie visu laiku plīsa, un veidoja astotniekus. Otrreiz biju gudrāks un nopirku vispār izcilu TREK riteni, kuram pagaidām vienīgās šaizes ir vispārīgās – caurdurtas kameras un transmisijas nodilums. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *