No septembra CSDD ļaus kārtot tiesības ar automātisko ātrumkārbu un uz ielām parādīsies cilvēku grupa, kuriem būs tiesības pārvietoties tikai tādos auto, kas aprīkoti ar automātisko ātrumkārbu.

Virsraksts ir maldināšana, man šāds pasākums liekas ļoti pareizs. Tomēr izskatās, ka 90% auto vadītāju domā līdzīgi kā Reinis, kas nosoda izmaiņas – Autotārdi uz ceļiem jau rudenī.

Lai arī pats tuvākajā laikā negrasos lietot automātisko ātrumkārbu uzskatu, ka tehnoloģiskā evolūcija drīz iznīcinās manuālās kārbas kā sugu. Līdz šim automātiskās kārbas ir bijušas nekvalitatīvas, bet ar katru nākamo paaudzi tās kļūst precīzākas un ērtākas, tāpēc tas ir tikai laika jautājums, kad ikdienas lietošanā manuālās kārbas paliks tikai atsevišķos auto segmentos.

Manuālajai kārbai datoru pasaulē var piemeklēt garu rindu ar līdzībām – disketes, IRC, MsDOS, komandrinda, linux – šīs lietas prasīja zināšanas virs vidējā līmeņa. Tehnoloģijas atvieglo dzīvi un minētās parādības ir kļuvušas ērtākas, aizgājušas vēsturē vai arī tās šobrīd lieto tikai gīki. Nevar taču teikt, ka cilvēks, kas neprot darboties komandrindā nav pilnvērtīgs datorlietotājs.

Manuālā kārba savulaik radās izmaksu un tehnoloģisko ierobežojumu dēļ, ja šī tehnoloģija būtu bijusi pietiekami vienkārša jau auto dzimšanas laikā, tad šobrīd mēs manuālo kārbu redzētu tikai specializētos transporta līdzekļos.

Ar to visu es gribu teikt, ka būs jau labi un nekāda apokalipse neiestāsies. Kas grib var jāt pa ielu pajūgā, var lietot manuālo kārbu, bet var arī civilizēti pārvietoties ar automātisko ātrumkārbu.

CSDD informācija:

No 2011. gada septembra CSDD Rīgas nodaļā vadīšanas eksāmenu varēs kārtot arī ar automobili, kurš aprīkots ar automātisko pārnesumkārbu. Šādā gadījumā pēc CSDD eksāmenu nokārtošanas vadītājs saņems B kategorijas vadītāja apliecību ar 78. ierobežojumu kodu, kas dos tiesības vadīt transportlīdzekli tikai ar automātisko  pārnesumkārbu. Ja šis vadītājs vēlāk vēlēsies iegūt tiesības braukt arī ar automobili, kurš aprīkots ar mehānisko pārnesumkārbu, tad CSDD būs jānokārto braukšanas eksāmens ar mehānisko pārnesumkārbu (bez autoskolas kursu apmeklēšanas) un jāapmaina vadītāja apliecība.
csdd.lv/?pageID=1165913542