Miks Latvis

Search

iztikas minimums Latvijā 400 Ls?

Signe padalījās ar saiti uz bloga rakstu, kur tiek piedāvāts pārskatīt esošo iztikas minumu un to pietuvināt reālajiem dzīves apstākļiem. Šobrīd iztikas minimums ir 166,36 Ls, bet bloga autors to piedāvā palielināt vismaz līdz 396,02 Ls.

Nelieli izrāvumi no iztikas minimuma, kas minēti agardblogs.blogspot.com rakstā Iztikas minimums tuvplānā:

 • Augļi un ogas – 9 grami dienā
 • Zeķes – divi pāri gadā
 • Krekls – viens gadā
 • utt.

Pirms tam jau biju saskāries ar iztikas minimuma definīciju, bet bija derīgi atsvaidzināt atmiņu par to, kas veido šo skaitli. Galu galā iztikas minimums bieži tiek minēts komplektā ar minimālo algu (200 Ls), lai valstsvīri spētu iestāstīt, ka mēs dzīvojam lepni. Protams, ka lepni, ja pat tie, kas saņem minimālo algu “spēj” katru mēnesi atlikt malā nepilnus 33 Ls.

 

6 Responses

 1. Nūuuuu, man nekad nav bijis vaļas pētīt, bet es patiesi gribētu zināt vai iztikas minimums ir rēķināts uz vienu sabiedrības locekli vai uz pilngadīgu cilvēku vai kā? Mēs tā kā esam cilvēki 4 ģimenē: 2 pieaugušie un 2 bērni. Pie pieticīgiem aprēķiniem 166X4 sanāk 665 LVL. Tas tā – no veselīgā saprāta izejot, absolūtais minimums. Tam es vēl varētu noticēt, ka par to naudu kaut kā var izdzīvot, lai gan neesmu mēģinājis.

  Ja kāds saka, ka jārēķina uz 2 pieaugušajiem un bērni tur jau ir iekšā – šo cilvēku es aicinātu iet un labprātīgi nošauties, vismaz gaiss būs tīrāks. Par 330 LVL esmu gatavs pierādīt (ne uz sevi, bet uz interesentu kā eksperimentālo trusīti), ka ar to nekādā veidā nevar izdzīvot 2 cilvēki un 2 bērni. Ja mēs domājam vismaz aptuveni cilvēka cienīgu dzīvi, ne pārtikšanu no atkritumiem.

  Bez tam, kā jau teicu, man nav skaidra “iztikas minimumnieka” definīcija. Pensionārs? Skolnieks? Ģimenes cilvēks? Ja ģimenes/bērni nav ņemtas vērā tad nah mums tāds rādītājs vispār vajadzīgs? Tikai lai vientuļais vecpuisis/vecmeita latvietis var izdzīvot un nomirt ar godu, vai?

 2. Dainutēvs: Un kas viņiem liedz dzīvot normālu dzīvi, ar normālu algu? Paļauties uz mūsu valsti šajos laikos ir pats stulbākais, ko var darīt. Pašam ir jādomā par savu finansiālo stāvokli.

 3. ir atskiriba, laukos es izdzīvotu savā māja ar 50ls mēnesi jo ir dārzā kartupeļi, gurķi utt… jāsamaksā tik par elektrību, tv, internetu un viss

  pilsētā ir savādāk, siltums vien cik mēnesī dzīvoklī izmaksā…?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *