Miks Latvis

polarizācijas filtrs

[dropcap]A[/dropcap]grāk ar entuziasmu un zināmu regularitāti pirku jaunus foto niekus. Tas bija laiks, kad šķita, ka visu nosaka tehnika, ja tikai būtu labāks aparāts, būtu labākas bildes, bet tas viss ir aizgājis pagātnē. Foto štrunti tiek pirkti arvien retāk, jo esmu nostabilizējies pie 50 mm fiksētā objektīva un vairāk vai mazāk iztieku ar to, kas ir. Nemaz nerunājot, ka visa foto bagātība ir sakrāmēta kastēs un līdzi esmu paņēmis vien nepieciešamākos rīkus.

Drīz dosimies uz Siem Reap un baudīsim agrus rītus pie dažādiem tempļiem. Kambodžā saule ir spēcīga un lai pienācīgi iemūžinātu debesis, mākoņus un koku lapotnes es izdomāju, ka man būtu nepieciešams polarizācijas filtrs.

Šobrīd vēl tikai apgūstu filtra iespējas, bet jau tagad saprotu, ka būs ļoti interesanti pavērot, ko iespējams sasniegt viegkārši pagriežot filtru šurpu turpu, līdz atstarotā gaisma ieņem vēlamo pozīciju.

Šeit viens piemērs, ar polarizācijas filtru, kas pagriezts “neitrālā pozīcijā” (tātad nosacīti parasts kadrs):

Un tagad polarizācijas filtrs ir pagriezts tā, lai sasniegtu maksimālo efektu:

Kā redzams atšķirība ir milzīga.

Vēl esmu mēģinājis fotografēt zaļus krūmus un nelielu upīti – ar filtru ir iespējams tikt pie vienmērīgi zaļām lapām un ūdenim ir iespējams pilnībā noņemt atspīdumu un var redzēt upes gultni, akmeņus un zivis.