Miks Latvis

Search

Kuala Lumpura

Nedēļas nogalē mēs bijām Kuala Lumpurā. Izrādās, ka latviski pareizi ir jāraksta “Kualalumpūra.” Daži saka “Kualalumpura” bez garumzīmes, kas šķiet tuvāk oriģinālam, bet es šoreiz pieturēšos pie pašizdomāta varianta “Kuala Lumpura.”

Šeit daži kadri, kas bildēti ar Zanes jauno ziepju trauku, kas man jau ir paspējis pierādīt, ka mazs un kompakts aparāts arī spēj taisīt labas bildes. Turklāt, mazais izmērs ļauj kameru turēt kabatā, aši izvilkt, paspēt noķert kādu kadru un soļot tālāk. Katrā ziņā mazais Lumix DMC-FT3 ir pārspējis visas manas cerības.

Vēlāk sekos otra galerija ar spoguļakameras bildēm un Kambodžas blogā tuvākajās dienās būs arī jauna video sērija.

Parks pie dvīņu torņiem. Naktī šeit notiek neliels strūklaku šovs, bet no rīta es šeit sastapu vairākus apkopējus, kas ar zemūdens putekļu sūcējiem tīrīja milzīgo flīzēto ūdens tilpni.

Skats no KL torņa. Dvīņu torņos visas biļetes bija izpirktas turklāt ceļveži rakstīja, ka daudz labāks skats uz pilsētu ir no KL torņa. Dvīņu torņos tūristiem ļauj iziet cauri tiltiņam, kas savieno abus torņus un tiekot dotas 10 minūtes, lai pabrīnītos par skatu. Pāreja atrodas apmēram torņa pusē tāpēc augstums nesanāk tik liels kā KL tornī, kur var droši pavadīt veselu pusstundu, lēnām pētot pilsētas skatus.

Lielveikalos var atrast komiksu veikalus, kuros var nopirkt visu, kas saistīts ar komiksiem, kino, maskām, figūriņām utt. Šis ir pilna auguma Joker, kas dzīvē izskatījās tik dabiski, ka man likās, ka tas ir īsts cilvēks, nevis figūra.

Pnompeņā dominē mocīši, tuk-tuki, Toyota Camry un milzīgi džipi. Viens džips regulāri stāv pie mūsu mājas un aizņem aptuveni tik daudz vietas, ka tur varētu iestāties vismaz 4 citas mašīnas. Vēl esmu manījis dažus Bentlijus un citus superdārgos auto, kādus parasti rāda Top Gear, bet Kuala Lumpurā regulāri manīju auto pasaules krējumu – jauni Ferrari un Lamborghini nebija retums. Pie vienas viesnīcas redzējām tādu komplektu, ka nebrīnīšos, ja vēlāk izrādīsies, ka būsim nejauši nobildējuši asprātīgās trijotnes auto izlasi.

Skats uz pilsētas centru no Lake Garden puses.

3 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *