Miks Latvis

Search

Kuala Lumpura

Pagājušajā nedēļas nogalē bijām Kuala Lumpurā. Kamēr es trīs dienas pēc kārtas apmeklēju tur notiekošo konferenci, Miks izpētīja pilsētu un plānoja, ko apskatīsim manā brīvajā laikā.

Pilsētas lielums un iespaidīgums, šķiet, nav salīdzināms ar mazo Pnompeņu, pie kuras nu jau esam pieraduši. Milzīgas maģistrāles, kuras nav iespējams šķērsot, super-dārgās mašīnas, debesskrāpji, īsti veikali un miljoniem kafejnīcu un restorānu (ieskaitot Makdonaldu, Starbucks). Vienīgias “BET” – pilsētu tik pat kā visu laiku klāj milzīgs, pelēks vāks – piesārņojums no automašīnu tūkstošiem ir tik liels, ka zilas debesis šajā valstī neredzējām. Un es zinu, zinu, ka Lielās Pilsētās tā notiek, bet – tas tiešām ir diezgan nomācoši. Tāpēc, neskatoties uz skaistajiem parkiem, dziedošajiem putniem, taureņiem, restorāniem un visu pārējo, ko mēs tur redzējām, mēs bijām patiešam priecīgi, ka nedzīvojam šajā pilsētā. Pēc Kuala Lumpurā pavadītajām trim dienām bijām priecīgi, ka varam braukt “mājās” uz Kambodžu,  kur cilvēki ir smaidīgi, satiksme ir nesteidzīga, kur mūsu deviņ-stāvu māja ir viena no retajām augstceltnēm apkārtnē, un kur ir forši mazi restorāniņi, kuru nosaukumi nav iepriekš dzirdēti citās valstīs.

Te arī mūsu video par KL apmeklējumu:

3 Responses

  1. Beidzot, beidzot sagaidīju kaut ko jaunu no Jums!:)
    Vispār jāsaka, ka šis bija iedvesmojošākais video no visiem šajā blogā. Kā man patīk visi tie dzīvnieciņi! Un patika, kā Tu (Zane) ik pa laikam gāji pāri tiltiņiem no labās uz kreiso pusi :)
    Migla vai dūmi (nezinu, kas tie īsti ir) tiešam ir milzīgi.
    Man radās jautājums, kādā valodā tur runā vietējie un, ja jau tik attīstīta pilsēta, vai angļu valodu tur labi pārvalda?

    1. Man šķiet, ka tā nebija īsti ne migla ne dūmi, bet gan gaisa piesārņojums, kas visu pilsētu padarīja ļoti pelēku. Vietējie runā savā vietējā valodā (Bahasa Malaysia—the national language, is the principal language of Kuala Lumpur. Other major languages spoken in the city are Cantonese, Mandarin, and Tamil. ) + angļu. Salīdzinot ar Pnompeņu var droši teikt, ka KL angliski runā visi :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *