Miks Latvis

iemācies jQuery 30 dienās

tutsplus.com piedāvā interesantu veidu, kā 30 dienās iemācīties jQuery. Reizi dienā tiek atsūtīts viens mācību video klips. Viņi apgalvo, ka pēc 30 dienu kursa būs iespējams patstāvīgi lietot jQuery, bez papildus palīdzības.

Bezmaksas kursiem var pieteikties ievadot savu epastu learnjquery.tutsplus.com lapā. Tālāk, jūs katru dienu saņemsiet pa vienam video klipam, līdz galu galā skola būs rokā. Iesaku visiem, kam ir bijusi maza vai daļēja pieredze darbā ar jQuery. Arī pats palūkošu, kas tiek piedāvāts, jo manas jQuery zināšanas nav pilnīgas tāpēc, ka tās ir cieši saistītas ar to, kādi JS lietojumi ir bijuši pie iepriekšējiem projektiem.

14 Responses

  1. Jā, tā varētu būt, lai gan nemanīju, kādi ir pamata nosacījumi šiem konkrētajiem kursiem. No otras puses, cilvēki, kuriem interesē jQuery droši vien nesāks ar nulles zināšanām tevis minētajās pamata lietās.

     1. Es runāju par to, ka šis tutoriālis nav domāts cilvēkiem, kas neko nesaprot no web izstrādes. Es ļoti labi zinu kas ir Jquery un ka PHP un SQL nav requirement. Runa ir par to, ka mana mamma neiemācīsies jQuery 30 dienās, ja viņai nav nemazākās sajēgas, kā notiek web izstrāde, un kā visi šie mehānismi darbojas kopā, kāds ir potenciāls utt.

    1. Lai gan “kvalitatīvs” nav pēc standartiem tā viennozīmīgi novērtējams kritērijs, uzskatu, ka ir iepsējams uztaisīt ļoti labu un “kvalitatīvi” strādājošu produktu tikai ar JavaScript zināšanām vien (node.js, jQuery).

     Daudz būtiskākas priekšzināšanas šajā kontekstā ir attiecībā pret html un css.

  2. Kādā mārrutkā ? Lūk HTML vajag saprast, bet frontenda veidojām teorētiski un praktiski ir pie kājās un vienas vietas, kas rušinās backendā – pilnīgi vienalga vai HTMLu ģenerē PHP, Perl, ASP un kāds DB dzinis. Jāzin, piemēram, ka ar pareizu GET var dabūt datus (kas jau ir advanced level), bet kā tie dati tiek sagatavoti viņam praktiski ir vienalga.
   Piemēram, cilvēks uzliek WP, un cērt PHP stipri mimināli, bet SQL tik cik konfigurācija login datus norādīt, tas viņam liedz mācīties un pielietot jQuery?!

   1. Ha ha jūs visi esat smieklīgi un iedomīgi gīki. Kā jau es augstāk minēju, tad lūk norādiet mani uz cilvēku, kas nezin neko no tā visa, bet zin tikai jQuery. Ir absurdi pieņemt, ka šajā pasaulē ir kāds, kas vēlēsies to apgūt, nezinot svarīgākas tehnoloģijas.

    Tas ir kā pieņemt, ka ir auto ātrumkārbu speciālisti, kas nekad nav redzējuši auto motortelpu, pat ja tas obligāti nav nosacījums.

    Šādas lietas iet roku rokā, pat ja tās nav viena no otras atkarīgas.

    Ja uz tik vieglu apgalvojumu man doma ir jāpaskaidro vairākas reizes, nesaprotu kā kungiem pietika smadzeņu vielas iemācīties valodas kuras piemin.

 1. Lai iemācītos jQuery, vislabāk būtu pirms tam mazliet apgūt Javascript (bez tā ir bezjēdzīgi kaut ko darīt), te ir laba bezmaksas grāmata “Eloquent Javascript” – http://eloquentjavascript.net/
  Bet lai nostiprinātu jQuery zināšanas, iesaku grāmatu “jQuery in Action”, bet vēl svarīgāk par to ir kaut ko nepārtraukti ķimerēties un veidot.
  Un vēl labi būtu izmantot Coffeescript, kas web pasaulē nav viennozīmīgi vērtēts, bet, manuprāt, ļoti atvieglo JS koda rakstīšanu (un arī lasīšanu), tāpat kā HAML priekš HTML un SCSS/SASS/LESS priekš CSS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *