Nesen publiskots jaunākais Satellites LV singls, kas ieturēts viņu labākajās tradīcijās.

Satellites LV mūziķi kopā ar draugiem kādā pamestā Padomju laiku jūrnieku sanatorijas kinozālē atraduši 35 mm kinolenti ar filmas fragmentu, kas dažu dienu laikā pārvērsta par grupas jaunākā singla “Pagrīdē” videoversiju.

Jauniegūtie kino ruļļi ar 1970. gados Kubā uzņemtu propagandas filmu nogādāti mājās, notīrīti no putekļiem un jau nākamajā rītā aizvesti uz kinoteātri. Tur tie pārtīti, salīmēti un, projicējot uz lielā ekrāna, pārfilmēti ar mobilā tālruņa palīdzību.

Diemžēl, pirmie kadri atklāj tikai dažus no filmas veidotājiem, lai gan ir zināms pats galvenais – filmas nosaukums: “Katru dienu, katru stundu” (Todos los dias, Todas las horas). Tāpēc ikviens tiek aicināts palīdzēt noskaidrot ko vairāk par vērtīgo atradumu.

Visbeidzot, melnbaltā filma par Kubas revolucionārajiem bruņotajiem spēkiem, radariem, lokatoriem, slepenajiem dienestiem, gaisa telpas kontroli un kapitālistiskās aviācijas iespējamiem uzbrukumiem nonāk video studijā. Tur jauniegūtais materiāls tiek pielāgots mūzikai un pārvērsts par pavisam jaunu stāstu, kurā savijas bērnības sapņi par brīvību un ģimeni ar nemitīgu militāro konroli un propagandas klātbutni.

“Pagrīdē” ir grupas jaunā albuma titulskaņdarbs.

Satellites LV ir Ervings Znotiņš, Edgars Žilde, Jānis Žilde, Toms Ostrovskis, Mareks Ameriks.