Miks Latvis

AKKA/LAA par labdarības pasākumu audžuģimenēm no organizatoriem pieprasījusi 126 Ls

Izskatās, ka AKKA/LAA ir kā dubļos nokritis skolas kauslis, kam visi cibiņi skrien garām un iesper ar kāju.

Kamēr autortiesību likumos izmaiņas nav ieviestas un AKKA/LAA nav iedzīta kaktā, tā turpina darboties un sagādāt medijiem vienu garšīgu ziņu pēc otras. Lūk jaunākā no db.lv:

AKKA/LAA par labdarības pasākumu audžuģimenēm no organizatoriem pieprasījusi 126 Ls

Redzams, ka daudz jau nav vajadzīgs, lai sanāktu ziņa, kas nostāda AKKA/LAA nepatīkamā gaismā.

Noteikti atradīsies kāds, kas teiks, ka AKKA/LAA darbojas likuma ietvaros, bet tad ir jautājums, vai tad viņi paši neredz, ka likums ir nepilnīgs?

Es ceru, ka ar visām viņu iegribām notiks tas pats, kas ar “maksu par youtube klipiem.” Tās vienu pēc otras atspēkos un atcels, līdz paliks tikai loģiski un saprātīgi autortiesību maksājumi, kas dos taisnīgas atlīdzības autoriem vienlaikus tos nenostādot neērtā situācijā tikai tāpēc vien, ka viņus pārstāv netīra organizācija.

Vispār rodas sajūta, ka AKKA/LAA birojā katru pusdienas laiku notiek sanāksme, kurā viņi spriež, ko vēl tādu riebīgu izdarīt. Liekas, ka viņi apzināti vēlas kļūt par nīstāko subjektu Latvijā.

9 Responses

  1. Mik, viņus personiski neinteresē nekas cits kā tikai peļņa. Esmu viesojies AKKA/LAA kā ārpakalpojumu sistēmu administrators 2003. gadā un tad jau mani pārsteidza tas nelielais cinisms, kas bija raksturīgs dažiem cilvēkiem (ne visiem) tajā iestādē. Praktiski viņi uzskata (pēc likuma pamatoti vai nē, nekad tas tiesā nav skatīts) ka jebkāda mūzikas/filmu publiska demonstrēšana iet tikai un vienīgi caur viņiem. 25% viņiem iet, tā kā peļņas motivācija ir ĻOTI liela.

    Tā kā vēl viens koncerts kuram piedzen autortiesību maksu – liela muiža. Gadiem tas ir darīts ar visiem Ziemassvētku, Lieldienu, utt. labdarbības ierakstiem un koncertiem. Ņem vērā, ka mūzikas izdevējiem ir jāsamaksā autoratlīdzība uzreiz par visu publicēto partiju, nevis pēc tam kad šī partija ir reāli izpārdota veikalos.

    Viņiem tas nav nekas jauns. VIenkārši pie mums visi klusi ir norījuši šo sāpi un arī pat tie, kas ir kaut ko protestējuši – vai kādu līdz šim tas interesēja? Uzņēmējus interesēja? Parasto tautu interesēja? Protams ka ne – kāmēr viņus tas tieši neskāra.

    1. Tie nav apple fonti, bet google web fonts, laikam gan problēma bija tajā, ka bija pieslēgts Latin, bez Latin extended. Uz Mac, protams, viss bija ok, bet uz Win sanāca ķīselis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *