Pēdējā laikā esmu daudz cīnījies ar nestandarta fontiem. Vienmēr jau ir vieglāk uzlikt Arial, Verdana vai Georgia, bet, manuprāt, sen ir pienācis laiks būt oriģināliem un atvērtiem pret jaunākajām iespējām mājas lapās (arī tajās, kuras ir latviešu valodā) lietot interesantus, skaistus un oriģinālus fontus.

Kā paraugu tam, ka ir iespējams darīt savādāk, esmu lokalizējis vienu agrāk publicētu ideju, kurā apkopoti skaisti, latviski un bezmaksas Google web fonti.

Skaisti fonti latviešu valodai

No oriģinālās lapas nācās atmest ar roku dažiem fontiem, kas neatbalstīja garumzīmes, bet kopumā šis bija labs treniņš, meklēt, atrast un lietot labus fontus.

Man gribētos šo ideju turpināt tāpēc es aicinu iesūtīt labākos latviešu valodai derīgos fontus, kā arī ja ir tāda iespēja, tad arī skaistus lietošanas paraugus.

Veicu arī “manuālo pētījumu” un izgāju cauri visiem fontiem, jo atklāju, ka ir gadījumi, kad fonts atbalsta visas garumzīmes, izņemot, piemēram, “ņ.” Tas diemžēl nozīmē, ka nevar tik viegli paļauties uz Googles piedāvājumu.

Saites: