Visiem zināms, ka viss tas labākais, kas atrodams internetā, ir grūti pieejams ārpus ASV robežām, tāpēc latviešu programmētāji Garage48 pasākumā ir radījuši jaunu bezmaksas rīku Media Hint, kas dod iespēju piekļūt četriem ļoti vērtīgiem satura kanāliem – Netflix, Pandora, Hulu un Rdio.

Agrāk jau minēju par iespēju lietot Netflix ar VPN palīdzību (un tas joprojām ir labākais variants, lai lietotu Netflix ar iPhone vai iPad), bet ar Media Hint šo servisu lietošana ir kļuvusi vēl vienkāršāka un ērtāka. Ar diviem klikšķiem jums paveras tās pašas iespējas, kādas būtu dzīvojot ASV teritorijā.

Lai Latvijā (un visur citur pasaulē) lietotu Netflix un citus servisus ir jādodas uz Media Hint lapu un jāuzinstalē neliels spraudnis, kas šobrīd ir sagatavots Firefox un Chrome pārlūkiem. Pēc instalēšanas un pārlūka pārstartēšanas, vari droši vērt vaļā jebkuru no minētajiem servisiem, nekādas papildus darbības vairs nebūs nepieciešamas.

Vēlu veiksmi un izturību projekta autoriem, kā arī ceru, ka šis pasākums darbosies arī ilgākā laika posmā, jo cik saprotu, gluži legāli jau tas nav, jo autortiesību sargsuņi apzināti ir ierobežojuši šos servisus, lai tie būtu pieejami tikai ASV teritorijā.