Miks Latvis

statistika par Latvijā lietotajiem sociālajiem medijiem (no 2007. līdz 2013. gadam)

Interesanti paskatīties, kas notiek ar Latvijā lietotajiem sociālajiem medijiem. Jau kādu laiku vairs šīm lietām aktīvi nesekoju un neinteresējos, bet tikko iznākušais WebRadar statistikas apkopojums mani ieinteresēja.

Sociālo mediju statistika « WebRadar | sociālo tīklu aizrautajiem

twitter.com

Pašā sākumā twitter.com bija apsmiekla objekts, gan pasaulē, gan Latvijā. Pēc tam twitter.com uzsprāga un to lietoja visi, bet Latvijā aktīvie lietotāji vēl labu laiku bija tikai atsevišķu profesiju pārstāvji (mediju, reklāmas, interneta profesionāļi). Tagad skatos, ka tiek uzrādīti 82 tūkstoši lietotāju (dienas vidējā auditorija). Joprojām mazs cipars, ja salīdzina ar to, cik cilvēku ik dienas sēž draugos. Bet ja palūkojas uz datiem par Latvijas lielākajām pilsētām, tad redzams, ka twitter.com ar saviem 82 tūkstošiem kļūtu par trešo lielāko pilsētu uzreiz aiz Rīgas un Daugavpils un priekšā Liepājai.

draugiem.lv un facebook.com

Matemātiski te noteikti var pameklēt saistību starp stabiņu augstumiem laikam ejot, bet pat vienkārši uzmetot aci ir skaidra tendence – facebook.com reģistrēto lietotāju skaits turpina augt ik mēnesi, bet draugiem.lv lietotāju skaits pamazām vien sarūk. Izskaidrojums, manuprāt, tam ir tikai viens – komunikācija.

[threecol_one]twitter.com mani nodrošina ar jaunākajām aktualitātēm, ziņām, varu sekot līdzi nozares profesionāļiem (draugu procents, kas lietotu twitter joprojām ir salīdzinoši mazs).[/threecol_one]

[threecol_one]draugiem.lv mani nodrošina ar vēstulēm, kuras sūta cilvēki, kuri nav uzzinājuši par epasta esamību. Centrālā ziņu plūsma nelietojama.[/threecol_one]

[threecol_one_last]facebook.com būtība ir ziņu plūsma, kura par spīti facebook veidotāju centieniem turpina darboties salīdzinoši veiksmīgi un informē mani par to, ko dara mani interesējošie draugi, paziņas, organizācijas, uzņēmumi, personības un mūziķi no visas pasaule.[/threecol_one_last]

Uzskatu, ka galvenā atšķirība starp draugiem.lv un facebook.com ir tā, ka vienā var likt bildes un sūtīt vēstules, bet otrā var darīt visu to pašu + komunicēt. Par šo fīču draugiem.lv veidotāji ir galīgi aizmirsuši, jeb pareizāk sakot viņi to ir ieviesuši, bet tā galīgi nestrādā tā, kā tai būtu jāstrādā. Draugiem.lv vidējā sleja ir bezcerīga, tur tiek parādīts viss tas, kas mani ikdienā interesē vismazāk. Ticu, ka portāla veidotāji kādā brīdī saņemsies un šo problēmu atrisinās. Un kas zin, varbūt kādā brīdī draugiem.lv ikdienas lietotāju skaits pārstās sarukt?

2 Responses

  1. viss iet uz augšu! it kā muļķīgs, pašsaprotams secinājums, taču fakts uz sejas. Tādā ziņā arī pašsaprotami – kļūstam arvien mūsdienīgāki. Jautājums – kad kļūsim vairāk domājoši un spēsim atteikties no nevajadzīgā?

  2. varbūt ka draugiem kauns tā brutāli kopēt feisbūka janumu sleju :) to pašu vajadzētu ieviest arī draugos, un kļūtu interesantāk. bet nu enīvei, es citu ceļu neredzu kā paņemt un nokopēt un pie reizes iedot runasvīram sacerēt jauku paziņojumu, un gatavs. jo pašlaik ir jāpārslēdzas no pirmās lapas (lai skatītos kas jauns Runā sadaļā) uz Draugi onlainā sadaļu..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *