Karls Pilkingtons ir idiots. Viņš ir stulbs, aprobežots un kaitinošs pamuļķis. Bet es esmu pamanījies izlasīt jau trīs viņa grāmatas un man priekšā ir vēl divas.

The World of Karl Pilkington (2006.), Happyslapped by a Jellyfish (2007.) un Karlology: What I’ve Learnt So Far (2008. gads) ir trīs humora grāmatas, kuras lasot var priecāties par Karla absurdajiem novērojumiem un dzīves uzskatiem. Lasot viņa domas tu priecāsies, ka neesi viņam līdzīgs, bet būsi sašutis, kad pamanīsi, ka kādā jautājumā jūsu domas sakrīt. Lasot šīs grāmatas var šķendēties par zemē nomesto laiku, bet ja humora izjūta ir uz viena viļņa, tad tās izlasīsiet vienā rāvienā.

Lasīju tajā pašā secībā, kādā grāmatas publicētas un atskatoties ir skaidrs, ka pirmā man patika vislabāk, jo tā saturēja krietnu devu ar tām pērlēm, kuras biju dzirdējis podkāstā, kurā Karls piedalījās kopā ar vēl diviem britu humora profesionāļiem Ricky Gervais un Stephen Merchant (UK seriāla The Office autori). Pārējās divas grāmatas bija mazliet vājākas, jo a) jau zināju, kas ir sagaidāms b) Karla idiotismus vislabāk var uzņemt mazākās devās.

Šobrīd lasu viņa ceļojumu piezīmes, no raidījuma, kas saucas An Idiot Abroad, kurā Gervais un Merchant sūta Karlu izbaudīt pasaules brīnumus, kurus Karls protams nenovērtē un raidījuma nosaukums apbrīnojami precīzi raksturo kadrā notiekošo.