Miks Latvis

Search

3 grāmatas no Karl Pilkington

Karls Pilkingtons ir idiots. Viņš ir stulbs, aprobežots un kaitinošs pamuļķis. Bet es esmu pamanījies izlasīt jau trīs viņa grāmatas un man priekšā ir vēl divas.

The World of Karl Pilkington (2006.), Happyslapped by a Jellyfish (2007.) un Karlology: What I’ve Learnt So Far (2008. gads) ir trīs humora grāmatas, kuras lasot var priecāties par Karla absurdajiem novērojumiem un dzīves uzskatiem. Lasot viņa domas tu priecāsies, ka neesi viņam līdzīgs, bet būsi sašutis, kad pamanīsi, ka kādā jautājumā jūsu domas sakrīt. Lasot šīs grāmatas var šķendēties par zemē nomesto laiku, bet ja humora izjūta ir uz viena viļņa, tad tās izlasīsiet vienā rāvienā.

Lasīju tajā pašā secībā, kādā grāmatas publicētas un atskatoties ir skaidrs, ka pirmā man patika vislabāk, jo tā saturēja krietnu devu ar tām pērlēm, kuras biju dzirdējis podkāstā, kurā Karls piedalījās kopā ar vēl diviem britu humora profesionāļiem Ricky Gervais un Stephen Merchant (UK seriāla The Office autori). Pārējās divas grāmatas bija mazliet vājākas, jo a) jau zināju, kas ir sagaidāms b) Karla idiotismus vislabāk var uzņemt mazākās devās.

Šobrīd lasu viņa ceļojumu piezīmes, no raidījuma, kas saucas An Idiot Abroad, kurā Gervais un Merchant sūta Karlu izbaudīt pasaules brīnumus, kurus Karls protams nenovērtē un raidījuma nosaukums apbrīnojami precīzi raksturo kadrā notiekošo.

4 Responses

    1. Jā, tad gan turies pa gabalu, lai gan jāsaka, ka Gervais un Karla piegājiens humoram ir pilnīgi atšķirīgs. Gervais joko par nopietnām tēmām un uztver sevi diezgan nopietni, vienlaikus ķiķinot un priecājoties pats par sevi. Karla humora spēks slēpjas tajā, ka viņš visu savu sviestu dzen ar pilnīgi nopietnu seju, savu muļķīgo monologu laikā nekad nesmejas un pat nepasmaida – viņš ir īstens deadpan monstrs.

  1. Tad tev vēl jāizlasa vai jānoskatās “An Idiot Abroad”, pilnam komplektam. Man An Idiot Abroad: The Travel Diaries of Karl Pilkington by Karl Pilkington bija pirmā grāmat ko nopirku uz savas Kindles.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *